Македонци во Германија

Член од
15 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ајде да видиме колку Македонци има во ГЕРМАНИЈА !
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.065
Поени од реакции
3.903
Ооооооо сеа глеам како си „налетал“ на мене (зборам за пораката што ми ја пиша прееска). Еве јас сум еден од оваквиве пациенти, живеам во Штудгарт :)

Ти каде си точно?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.065
Поени од реакции
3.903
што е со темава?
ИЗГУБЕНО- најдено?!:mad:
Коментаров стварно не ти требаше, демек да се напраиш паметен/на ти само се изглупира со ова што го кажа...
 
V

Vollstandig

Гостин
За дел од луѓето е фалба дека се некаде, но за поголемиот дел е дружење со македонци.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.266
и мене ме интересира, можи некој ќе ме земе?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.679
Поени од реакции
9.585
Ми требаат информации поврзани со миграција во Германија, па доколку некој од вас кои веќе живеат таму сака да ми објасни нека каже на темава или преку порака.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Доколку има некој во Келн или околината слободно нека пише. Позз
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.418
Поени од реакции
6.145
Имам една прашање ,ако знај некој да ми одговори. Мајка ми е родена во Германија,на личната карта наша му пиши Берлин. Дали има некоја предност за да бара државјанство ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom