Македонци во Белгија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Yatalu, 27 септември 2017.

 1. Yatalu

  Yatalu ノチゥ

  Член од:
  27 септември 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Има ли некои Македонци во Белгија?
  (Не прави разлика дали е во Фландрија или во Валонија)
   
 2. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.803
  Допаѓања:
  2.795
  Има, али за жал јас не сум еден од нив. :(
   
  На The Wild Boy, Morgan Freeman, K!KI и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  1.170
  Допаѓања:
  573
  Повеќе се Шќиптари и Босанци, ама се наоѓа по некој и од нашите.
   
 4. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  744
  што ќе ти се?
   
 5. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  Da pie po edno kafe.
   
 6. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  176
  Podaleku od nasi vo stranstvo :D
   
 7. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  што ќе ти се наши ко можеш да се дружиш со некој арапи и азијци или индијци.
   
 8. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  176
  Tie ke ti zavrsat rabota povekje nego nasi :D
   
 9. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  100 % ти само надевај се.
   
  На Morgan Freeman му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  744
  нека гледа да се дружи со локални Белгијци.
  ако и е до Македонците најмногу ги има во Македонија.
   
 11. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  не бе дете, нека гледа да се дружи ако може со паметни и успешни луге, локален белгиец не значи по default дека е и вистински избор, и од нив има клошари, неранимајковци и слични говеда некој наркоманишта и т.н , истото значи и за другите нации на кој му го кревате курот, ниту пак по default значи дека секој потенцијален Македонец не чини, каде и да си си ги бираш пријателите, роднините господ ти ги дал. Зарем од толку 600к иселени македонци нема ни еден паметен македонец па да бегаш од наши по секоја цена ?
   
  The Wild Boy, Итар Пејо, Morgan Freeman и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  176
  Znaci ima pametni daleku od toa

  Ali da ti pomogne neso mnogu tesko 90 % slucaji te zaebuvaat jako za se

  Ednostavno takvi sme

  Albancite rokaat na zapad se drzat pomagaat site nie obratno se
   
 13. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  ти можеш за тебе да кажеш и за твојата фамилија каков си или какви се, не можеш да кажеш за мене и другите.
  Од каде ти знаеш како е, јас сум во странство роден, во странство живеам и ти сега ќе ми кажеш како фунционира дијаспората ? Гледам јас секојдневно наши што идат, и сите се пречекани и работа добиваат од пакистанци, индијци и други срања. Каде бе со тој ум ?
   
  На Итар Пејо и TITTANIK им се допаѓа ова.
 14. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  744
  ти момче почна да редиш националности погоре како да се чума, не јас.
  сам на себе си даде одличен одговор.

  не зборуваме дека рековме дека секој потенцијален Македонец не чинел, или дека баш секој Белгиец чинел.
  комплет утнуваш тема. Зборот е дека Македонци нема а Белгијци има цела држава.
   
 15. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.286
  Допаѓања:
  1.266
  не почнав јас, почна тој другиот што највероватно не е ни излезен од дома
   

Сподели преку: