Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Во Прва лига по колку странци е дозволено во првите 11 да има?
Едно време ко да можеше 5 да има макс во првите 11 и еден младинец а како што гледам на резултати ако е точна поставава Шкупи игра со 8 странци и без младинец, па дали смениле од тогаш или исто си било цело време
vo startniot sostav mozat da bidat site registrirani stranci, deneska kaj shkupi bea 7, ne 8.

melos bajrami ne se racuna kako stranec, pokraj kosovarskoto drzavjanstvo poseduva i makedonsko, roden e vo resen, i on im bese U21 starterot. mozno e bidejki veke povise od edna godini ne bil povikan od kosovo i togas i nekoj koj prethodno igral za druga drzava se racuna kako U21 igrac ako poseduva makedonsko drzavjanstvo. spored mene toa e idiotija, nekoj koj posledno bil na spisok na druga drzava ne treba da se racuna kako U21 igrac, ama toa e praviloto i vazi veke nekolku godini.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Vo Shkendija doaga i Enur Totre. Mislam deka ako tepame prvata utakmica so Shkupi, ke bideme favoriti za titulla.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
Mislam deka mnogu ke zavisi od prvata utakmica ako pobeduvame togas mislam 80% ke bide zavreseno prasanjeto za shampion i nereseno ni odgovara,ako shkendija pobeduva togas stvarno ke bide interesno do kraj zasto dobro se pojaca shkendija do sega
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Vo Shkendija doaga i Enur Totre. Mislam deka ako tepame prvata utakmica so Shkupi, ke bideme favoriti za titulla.
нели се испокара тој со управата, па 6 месеци го држеа на клупа и не го играа за на крај да си замине? чудно ми е што се враќа онаму каде така се однесуваа кон него...
 
Ф

Флеш

Гостин
Shkendija veke ima druga uprava.
Шкендија се смешки , на толку богат и стабилен газда , да не можат да имаат постојана управа и одозгора шлаг на тортата , да направат асален стадион и тренинг комплекс . На толку курчење со Еколог
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Шкендија се смешки , на толку богат и стабилен газда , да не можат да имаат постојана управа и одозгора шлаг на тортата , да направат асален стадион и тренинг комплекс . На толку курчење со Еколог
ne se ovie pari od drzavata i na sekoj koj shto mu se digna kur... da naprai stadion so tugi pari i posle ni stadion da nema, ni pari za leb, i ushte polosho da igra vo vtora liga.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Шкупи заслужено слави би рекол дека има поквалитетни поединци и подобра игра.Работнички ја уби Победа ,Академија Пандев очигледно е друга екипа,Брегалница надмоќна но нефикасна,Тиквеш тврд орев.Се на се го гледам Шкупи шампион.
 
B

Beck's

Гостин
Steta sto dve dobri timovi treba da igraat na takov teren. So ogled i na terenot sepak uspeaa dvata tima da pruzat dobar fudbal so mnogu sansi od dvete strani.
Kako sto i predpostaviv poveke im lezi losiot teren na Shkupi i uspeaa da pobedat, sosema zasluzeno

Cestitiki za pobedata
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.576
Голманов на Македонија Ѓорче Петров во рок од 10 секунди ги изглуми Брус Гробелар, Емилијано Мартинез и Конор Мегрегор... Каква петарда, сместа би му правел антидопинг тест после натпреварот :pos:

Почнете од 1:25
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Бев на гробишта денес у Кадино и глеам утакмица некоја на стадионот (кој е веднаш до гробиштата).

Ја колку што можев да сконтам едните беа Шкендија Тетово (најверојатно), а другите не знам кои беа. Не беше ова првенствена утакмица ваљда. Пријателска некоја.
Шкендија од блиску личат ко нормални луѓе. Еднаш им падна топката у гробишта и им ја рогнав назад.

Се изнапромашуваа Шкендија. али небитно
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
Бев на гробишта денес у Кадино и глеам утакмица некоја на стадионот (кој е веднаш до гробиштата).

Ја колку што можев да сконтам едните беа Шкендија Тетово (најверојатно), а другите не знам кои беа. Не беше ова првенствена утакмица ваљда. Пријателска некоја.
Шкендија од блиску личат ко нормални луѓе. Еднаш им падна топката у гробишта и им ја рогнав назад.

Се изнапромашуваа Шкендија. али небитно
Значи да сфатиме дека на твојата трибина немало жива душа?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Бев на гробишта денес у Кадино и глеам утакмица некоја на стадионот (кој е веднаш до гробиштата).

Ја колку што можев да сконтам едните беа Шкендија Тетово (најверојатно), а другите не знам кои беа. Не беше ова првенствена утакмица ваљда. Пријателска некоја.
Шкендија од блиску личат ко нормални луѓе. Еднаш им падна топката у гробишта и им ја рогнав назад.

Се изнапромашуваа Шкендија. али небитно
Шкендија Арачиново се тие.
Го возобновија клубот годинава и играат во четврта општинска лига на Гази Баба.
Играле пријателска со Бујковци во Кадино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom