Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Шкендија Арачиново се тие.
Го возобновија клубот годинава и играат во четврта општинска лига на Гази Баба.
Играле пријателска со Бујковци во Кадино.
samo sto pomisli covekot "eh, toa ako se prvoligaski igraci komotno i jas mozam da igram vo 1. MFL" ti go spusti na zemja. so komentarot da pocekase barem do sabalje, so kolku ubavo cuvstvo ke si legnese.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Бев на гробишта денес у Кадино и глеам утакмица некоја на стадионот (кој е веднаш до гробиштата).

Ја колку што можев да сконтам едните беа Шкендија Тетово (најверојатно), а другите не знам кои беа. Не беше ова првенствена утакмица ваљда. Пријателска некоја.
Шкендија од блиску личат ко нормални луѓе. Еднаш им падна топката у гробишта и им ја рогнав назад.

Се изнапромашуваа Шкендија. али небитно
Шкендија Арачиново се тие.
Го возобновија клубот годинава и играат во четврта општинска лига на Гази Баба.
Играле пријателска со Бујковци во Кадино.
И Кадино играше дома вчера, од 10. Можно е и нив да ги начекал, со Башкими Љуботен играа.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
eden kiks na Struga pred natprevarot so SHkendija bi go naprael super interesen finiishot.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
255
Поени од реакции
420
eden kiks na Struga pred natprevarot so SHkendija bi go naprael super interesen finiishot.
Еве против Скопје на гости нема кај да идат, нели Скопје ги победија Шкупи во Чаир, за нас играат Скопје хехе :P
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Еве против Скопје на гости нема кај да идат, нели Скопје ги победија Шкупи во Чаир, за нас играат Скопје хехе :P
ne mi odgovori na temata na vardar, postite be ili kur ve boli? besa i gostivar postat?
 
Член од
23 август 2020
Мислења
255
Поени од реакции
420
prasanjeto e za siptaranata u mkd... nema vrska prva vtora liga, ubavo e vaka da si potvrdite deka ste gomna sto u nisto ne veruvaat.
Ама тебе кој ти кажува сега дали постат или не постат, тоа е индивидуално не мора да се правиш глуп или таков си провокатор?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Ама тебе кој ти кажува сега дали постат или не постат, тоа е индивидуално не мора да се правиш глуп или таков си провокатор?
kako be individualno, ili si vernik ili ne si... glumite najgolemi vernici a ti sega mi vikas individualno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom