Македонско фудбалско првенство 2020/2021

Член од
23 август 2020
Мислења
97
Поени од реакции
95
Интересно ривалство на повидок, Шкупи и Шкендија центар на македонскиот фудбал.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
60
Поени од реакции
38
Samo neka prodolzi vak da bidat u centar na mk fudbal, ozbilno za da bidat vaka polni tribinite kako prvo treba po sekoja cena da pustat i gostinski navijaci,da bide jak vardar pelister pobeda belasica Bashkimi i tek togas ke ima kvaliteten fudbal
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.443
Поени од реакции
1.391
забраната за гостински навивачи е од МВР, ФФМ или секој клуб сам одлучува?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.568
Интересни помрднувања во фудбалот.
Буба се враќа во Шкендија, што сигурно ќе ја подобри атмосферата во Тетово.
Васоски си оди од Академија Пандев и заминува во прв интернационален предизвик, во ФК Сараево. Да види е како ќе се снајде.

И најинтересното е што Илчо Георгиевски се враќа во тренерските води по 10 години и тоа како тренер а Брегалница. Илчо беше топ тренер, ќе видиме како ќе се снајде во Штип.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.377
Академија ќе падне многу поради заминувањето на Васоски и Мирчевски. Шкендија полека Бруно ја дига ама оваа сезона Шкупи е шампион. Брегалница со Илчо паќ ќе биде тврд орев простор за напредок има кај Работнички а Пелистер изгледа ништо ново и заедно со Борец ќе патуваат втора лига

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.443
Поени од реакции
1.391
ама Илчо 10 години нема тренирано, којзнае во каква тренерска форма е. имаше мн долга пауза, и тоа како е можно да го изгубил осетот. летото 2012 од тренер на Вардар замина да биде претседател на ФФМ. тоа се точно 9 и пол години од последниот тренерски ангажман.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
97
Поени од реакции
95
И Клинсман Цаке во Шкендија, да видиме како ќе се снајде, ме изненади на добро во Струга, еден од најдобрите на шампионатот во есенскиот дел.
Маневски, Менсало, Хасани, Цаке. Научија нешто раководството.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2021
Мислења
60
Поени од реакции
38
Dobar transfer period na shkendija do sega,ako ima vistina deka i odise roshi ke dojde togas ke bide interesno vo vtoriot del od sezonata,da ima barem uste 2-3 ekipi so pojak budzet ke se vrati kolku tolku fudbalot kaj nas
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
626
Поени од реакции
272
Jas kako navivac na Shkupi , slobodno ke kazam deka Shkendija so Cake dobia ekstra saziluvanje , najdobroto sto mozese .
Ako idat i Cinari od Partizani ,Besir i toa kako ke bidat silni za shampionskit trk .
P.s. ova nemase da go pise navivac na Shkendija nikogas , za transferite na Shkupi (sloga kako pisal edniot vo fb )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom