Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ибраими ја напуштил Шкендија. Значи веќе е јасно која е екипата која мора да освои сезонава :D
 
B

Beck's

Гостин
Ибраими ја напуштил Шкендија. Значи веќе е јасно која е екипата која мора да освои сезонава :D
Koja e :)

Ibraimi trebase uste lani da izleze, sepak godinite i edna povreda sto imase go napravija svoeto

Zamena za nego ke ima do krajot na preodniot rok. Smena na generacii sto e sosema normalno a za titula ne se brzaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
На кој стадион ќе играат Работнички - Пелистер во недела?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Видете го само првиот пенал за Слога кој ја реши утакмицата денес и јасно е кој МОРА да ја освои лигата. Каква умрена лига, кога стигна Марко Ѓорѓиевски да тресе мрежи. Ренова македонско Челзи на делба на прво место, со никакви играчи. Една екипа да земе 2-3 странци и одма од кандидат за опстанок, ќе се бори за Европа.
 
B

Beck's

Гостин
Видете го само првиот пенал за Слога кој ја реши утакмицата денес и јасно е кој МОРА да ја освои лигата. Каква умрена лига, кога стигна Марко Ѓорѓиевски да тресе мрежи. Ренова македонско Челзи на делба на прво место, со никакви играчи. Една екипа да земе 2-3 странци и одма од кандидат за опстанок, ќе се бори за Европа.
Sega go gledam prviot penal, smeski ama ocekuvano
Sedlo poveke go zedoa radi vrskite sto gi ima so sudii nego negovite kvaliteti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293

Македонскиот клубски рејтинг е страшно паднат. Доста време се држеше некоја константна линија и бевме 38-41 место, а сега и Литванија, Луксембург, Северна Ирска, Малта, Ерменија и Фарски Острови се пред нас. Па и едно Косово кое од пред некоја година се натпреварува на клубски план.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom