Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
ama sea povtorno loso se izrazi :D cetvrtata ekipa ne moze da izgubi mesto bidejki oficijalno samo prvite tri ucestvuvaat + kup pobednikot. nikogas nema garancija deka kup osvojuvacot ke bide megu prvite 3 ekipi, taka sto ako imas cel da igras internacionalno cel treba da bide mesto vo top 3.

Не реков дека и е загарантирано местото, каде прочита така не ми е јасно. Еве јас го читам мојот коментар на кој си реплицирал и нигде не пишува дека и е загарантирано. Хипотетички го губи местото, ако некоја друга екипа која не е на позициите кои водат во Европа го освои купот. Сега пак лошо да не се изразив или сакаш глуп со сила да ме правиш?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Не реков дека и е загарантирано местото, каде прочита така не ми е јасно. Еве јас го читам мојот коментар на кој си реплицирал и нигде не пишува дека и е загарантирано. Хипотетички го губи местото, ако некоја друга екипа која не е на позициите кои водат во Европа го освои купот. Сега пак лошо да не се изразив или сакаш глуп со сила да ме правиш?
ne se vregaj vednas, malku te remetev. fintata e sto cetvrtiot moze da ucestvuva internacionalno ako mu se poklopat kockite, pa ne e najprecizno da se kaze deka gubi internacionalno mesto. smesno mi bese deka kaza loso si se izrazil, a vo istata poraka uste ednas loso se izrazi.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.244
Kakvi mestaci bitolcani, poglednete gi samo golovite kako stojat zaedno se golmanot


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ova go pisa za da imas opravdanje za utre da mu ja podarite na Renova ili samo taka pisa za denes rab-pel se znaese vidi vo nasata tema za poopsirno, pobeda ili tezok poraz posle strajkot na igracite...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.244



Sent from my iPhone using Tapatalk
Priznaj ama ne bese i ti siguren vo muabetite cekase da zavrsi da vidis sto ke bidi posle da pisis cestitki titula i ne mu ja dadovte na renova ama za toa skupi vgodina uste od sega ima zagarantirani bodovi so nekoj klubovi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.326
Priznaj ama ne bese i ti siguren vo muabetite cekase da zavrsi da vidis sto ke bidi posle da pisis cestitki titula i ne mu ja dadovte na renova ama za toa skupi vgodina uste od sega ima zagarantirani bodovi so nekoj klubovi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
I Shkendija gi ima tie bodovi :D
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Sampioni 2020/2021 ...Bez konkurencija,bez publika,sepak + 1 titula ..Ne ocekuvam cestitki,sepak nie ke vi cestitame Vtora
Liga , ocekuvam cirkus ,Miravci vol.2
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.903
Поени од реакции
17.551
Sampioni 2020/2021 ...Bez konkurencija,bez publika,sepak + 1 titula ..Ne ocekuvam cestitki,sepak nie ke vi cestitame Vtora
Liga , ocekuvam cirkus ,Miravci vol.2
Еве ти честитка, последна да ви биде.
Нема "циркус", сеуште може да се обезбеди опстанок, дури и да не е така, гордост е да се игра во втора лига додека првите две екипи во лигата сте вие и курвите на дуи.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Screenshot_20210425-145526_SofaScore.jpg

И шкендија 2/1, вардар конечно до победа и тоа којзнае како.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.143
Премногу битен меч за Ѓорче за да намести.
Циркуз беше тоа што се дешаваше во Ѓорче.. Даваат за 2-2 лоб убав гол, срам или страв му беше да слави.. На крај пенал им прават ајде бе.. Пред тоа за 1-2 гол од слободен цела прва не ја бранеше голманот се пикна у подалечната статива батето.. И све тоа со играч помалку даваат 3 гола а со 11 играчи не мрднаа..
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Циркуз беше тоа што се дешаваше во Ѓорче.. Даваат за 2-2 лоб убав гол, срам или страв му беше да слави.. На крај пенал им прават ајде бе.. Пред тоа за 1-2 гол од слободен цела прва не ја бранеше голманот се пикна у подалечната статива батето.. И све тоа со играч помалку даваат 3 гола а со 11 играчи не мрднаа..
Фудбал е сe се дешава. Ова јас гарантирам дека најбитен меч им беше на Ѓорче во сезоната.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Циркуз беше тоа што се дешаваше во Ѓорче.. Даваат за 2-2 лоб убав гол, срам или страв му беше да слави.. На крај пенал им прават ајде бе.. Пред тоа за 1-2 гол од слободен цела прва не ја бранеше голманот се пикна у подалечната статива батето.. И све тоа со играч помалку даваат 3 гола а со 11 играчи не мрднаа..
Го познавам дечкото, никогаш не би наместил против својата екипа. После она што му се случи има страв кај него и несигурност, што е нормално после таква повреда. Толку им е знаењето на фудбалерите на Ѓорче. Кој и да игра од овие две екипи во квалификациите во европските купови ќе биде топовско месо ако не донесат засилувања.

Инаку голманот на Беласица Вулиќ има потенцијал да стане добар голман, добро се поставува и се гледа дека има талент. Инаку во поглед на опстанокот и баражот ќе биде интересно до самиот крај. Дури може да се случи да има повеќе екипи со ист број на бодови.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Јака утакмица беше во Ѓорче..дури прв пат се заинтересирав да гледам натпревар од нашето аматерско првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom