Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Реално неодговорно би било да се продолжи првенството во вакви услови на пандемија и ризик по здравјте на сите граѓани на Република Северна Македонија. Ќе се сложам дека најразумно е да се прекине првенството и лигата да се прошири на 16 екипи со плеј аут следна година.
Реално неодговорно би било да се продолжи првенството во вакви услови на пандемија и ризик по здравјте на сите граѓани на Република Македонија. Ќе се сложам дека најразумно е да се прекине првенството и лигата да се прошири на 16 екипи со плеј аут следна година

Повели и друг пат.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Реално неодговорно би било да се продолжи првенството во вакви услови на пандемија и ризик по здравјте на сите граѓани на Република Македонија. Ќе се сложам дека најразумно е да се прекине првенството и лигата да се прошири на 16 екипи со плеј аут следна година

Повели и друг пат.
ne mu ja razbra ironijata.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.872
Поени од реакции
7.255
Можи најубо да се укини цело првенство и прогласи ланскиот првак пак за ЛШ само уште да плати за лиценца и се ќе биди како шо треба не вие ова КФМ па шо сакате да си правите ало бе разбудете се оти не 2 лига ќе одите стечај и 4 лига

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Хехенце, цело спортско друштво да згасне, 10 века малку ќе ви бидат да имате кредибилитет за објаснување, правење спореди итн. не па нешто повеќе. Колку сте колективно напатени од Вардар говори фактот дека повеќе него го спомнувате и во темата за рк и за фк дури и кога не играте со нас, отколку ,,брендот" ваш. Од друга страна не сте ни во топ 5 клубови што би биле омразени, или било каква ,,закана" за Вардар, со други зборови никого не го заболе. Единствено што има навивачко ривалство.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.585
Хехенце, цело спортско друштво да згасне, 10 века малку ќе ви бидат да имате кредибилитет за објаснување, правење спореди итн. не па нешто повеќе. Колку сте колективно напатени од Вардар говори фактот дека повеќе него го спомнувате и во темата за рк и за фк дури и кога не играте со нас, отколку ,,брендот" ваш. Од друга страна не сте ни во топ 5 клубови што би биле омразени, или било каква ,,закана" за Вардар, со други зборови никого не го заболе. Единствено што има навивачко ривалство.

ne im go krsi filmot be, za niv uspeh e sto ovaa god mozebi nema da odpadnat. jojo klubot moze ke vrze 2 god po red vo prva liga... :pos:

da bide tragedijata pogolema radi pandemijata nemoze ni da proslavat vakov strasen uspeh.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.344
Со оглед на новите мерки и ситуацијата, за општо добро и за здравјето на сите најдобро ќе биде да се прекине сезоната, да нема испаѓање и да не се прогласи шампион, па здравје од следна сезона да тргне на подобро :kuracc:
I site navijaci na Vardar vo Maldive da gi pratat, po eden mesec :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не знам од каде ги наоѓаат ваквите играчи Академија Пандев. Толку наивен втор жолт картон да добиеш , па тоа е страшна работа. На средина на терен го влече Ферати противничкиот играч за дрес, а веќе има еден жолт картон. Прво оној синот на Влатко Костов се избламира на овој терен со топката кога се обиде да ја прекине играта, сега овој Ферати. :facepalm:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Уште важи правилото победникот на Купот да игра во квалификациите на Лига Европа? Ако е така ќе има уште еден дополнителен претставник. Бидејќи Академија Пандев и Силекс се далеку од позициите за ЛЕ, а всушност тие меѓусебно ќе играат во финалето на Купот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Уште важи правилото победникот на Купот да игра во квалификациите на Лига Европа? Ако е така ќе има уште еден дополнителен претставник. Бидејќи Академија Пандев и Силекс се далеку од позициите за ЛЕ, а всушност тие меѓусебно ќе играат во финалето на Купот.
Не ме држи за збор, ама мислам нема да имаме екипа во ЛЕ догодина, смеенти се правиалта ради новото натпреварување.
Чинам треба да иамме една екипа во ЛШ и три во тоа Конференциска Лига на УЕФА

Така да ваљда шампионот ЛШ, второ и трето пласираните во Конференциската лига, заедно со победникот од купот

Ама ти викам, не сум 100% сигурен
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Не ме држи за збор, ама мислам нема да имаме екипа во ЛЕ догодина, смеенти се правиалта ради новото натпреварување.
Чинам треба да иамме една екипа во ЛШ и три во тоа Конференциска Лига на УЕФА

Така да ваљда шампионот ЛШ, второ и трето пласираните во Конференциската лига, заедно со победникот од купот

Ама ти викам, не сум 100% сигурен
Спортмедиа напишале дека победникот од Купот ќе игра во таа конференциската лига, дури сега прочитав за тоа не бев знаел претходно. Значи реално сега купот нема да има никакво значење, со оглед дека и премиите во конференциската ќе бидат далеку помали од оние во ЛЕ. Нема да имаат мотивација поголемите екипи.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Уште важи правилото победникот на Купот да игра во квалификациите на Лига Европа? Ако е така ќе има уште еден дополнителен претставник. Бидејќи Академија Пандев и Силекс се далеку од позициите за ЛЕ, а всушност тие меѓусебно ќе играат во финалето на Купот.
nikogas nemalo dopolnitelen pretstavnik, internacionalno nastapuvaat prvite 3 od ligata + pobednikot od kupot. ako pobednikot od kupot e megu prvite 3 ekipi vo ligata togas klubot koj e na 4. pozicija isto igra internacionalno. so toa sto akademija pandev i sileks najverojatno nema da zavrsat megi trite prvi ekipi ke bide ona standardnoto.

Спортмедиа напишале дека победникот од Купот ќе игра во таа конференциската лига, дури сега прочитав за тоа не бев знаел претходно. Значи реално сега купот нема да има никакво значење, со оглед дека и премиите во конференциската ќе бидат далеку помали од оние во ЛЕ. Нема да имаат мотивација поголемите екипи.
abe do pred nekoja godina premijata za 1. kolo kvalifikacii bese samo okolu 100.000 evra pa sepak site se tepaa da igraat internacionalno iako troskovite se prilicno visoki (letovi i smestaj + premii za fudbalerite koi najcesto se dogovaraat). vo posledno vreme bea nakaj 300.000, pa sega i da gi namalat ne mi se veruva deka ke bide drasticno pomalku, verojatno sepak ke bide isplatlivo bidejki budgetite na nasite klubovi se smesni.

vo sekoj slucaj dobro sto izgubi struga trim i lum, kolku otepan sostav samo imaat, strasno sto vo ligata se na 4. pozicija. realno pre imaat sostav za borba protiv opstanok. duri sileks ima podobar sostav iako se skoro na dno na tabelata.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
nikogas nemalo dopolnitelen pretstavnik, internacionalno nastapuvaat prvite 3 od ligata + pobednikot od kupot. ako pobednikot od kupot e megu prvite 3 ekipi vo ligata togas klubot koj e na 4. pozicija isto igra internacionalno. so toa sto akademija pandev i sileks najverojatno nema da zavrsat megi trite prvi ekipi ke bide ona standardnoto.


abe do pred nekoja godina premijata za 1. kolo kvalifikacii bese samo okolu 100.000 evra pa sepak site se tepaa da igraat internacionalno iako troskovite se prilicno visoki (letovi i smestaj + premii za fudbalerite koi najcesto se dogovaraat). vo posledno vreme bea nakaj 300.000, pa sega i da gi namalat ne mi se veruva deka ke bide drasticno pomalku, verojatno sepak ke bide isplatlivo bidejki budgetite na nasite klubovi se smesni.

vo sekoj slucaj dobro sto izgubi struga trim i lum, kolku otepan sostav samo imaat, strasno sto vo ligata se na 4. pozicija. realno pre imaat sostav za borba protiv opstanok. duri sileks ima podobar sostav iako se skoro na dno na tabelata.
Лошо се изразив мислев на дополнителен претставник кој не е во топ 4 екипите. Инаку знам дека победникот на купот ако не е во топ 3 или не е 4 место, ако го освои купот четвртата екипа го губи местото во Европа.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Лошо се изразив мислев на дополнителен претставник кој не е во топ 4 екипите. Инаку знам дека победникот на купот ако не е во топ 3 или не е 4 место, ако го освои купот четвртата екипа го губи местото во Европа.
ama sea povtorno loso se izrazi :D cetvrtata ekipa ne moze da izgubi mesto bidejki oficijalno samo prvite tri ucestvuvaat + kup pobednikot. nikogas nema garancija deka kup osvojuvacot ke bide megu prvite 3 ekipi, taka sto ako imas cel da igras internacionalno cel treba da bide mesto vo top 3.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267

Еве ја и химната (т.е. дел од химната) + контроверзии за истата

Не е лоша, ми се свиѓа како песна, ама некако фали нешто по...не знам, catchy ко рефрен?

Делот со фудбалериве е забавен, рефренот може да се пее, немам замерка некоја, можам да замислам како среќен го напуштам Градски со музикава како blast-а во позадина :D

Башка одма се остава простор за сиквелот

ОДИМЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО....ТАМУ НИ Е МЕСТОООО, не мора ептен да се мења :D :D

И какво време дојде, мора да се забележи како плус и што се спомнува името на земјава.

Е сега на темата за спомнување... ова не е цела песна, па ме интересира кои играчи ќе бидат спомнати и дали се само овие што се тука. Малце ќе биде незгодно за некои што нема да бидат можда....ама сепак, овие што се спомнати се главните фаци така да..нема бунење ептен

За контроверзиите..не коментирам, вукојебина сме :D
Автоматски споено мислење:

Не бе, не ја утнав темата, зашто
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom