Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Страшен е фактот дека во лигава играат многу лоши напаѓачи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ѓоре побегна од Беласица

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Треба два дирекно да испаднат колку што знам.Инаку не ми е јансо како Академија не тепаше денес или како Беласица не им подари победа.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Треба два дирекно да испаднат колку што знам.Инаку не ми е јансо како Академија не тепаше денес или како Беласица не им подари победа.

Не верувам дека Беласица би им подарила бодови на Пандевци. Според муабетите на Пандев уште пред да ја оформи Академијата, сакал да ја превземе Беласица и да инвестира во неа и уште тогаш се има скарано со луѓето на Беласица. Ниту Пандев некогаш би им пуштил бодови, ниту пак тие на нив. Само албанските екипи меѓу себе си даваат бодови, кај македонските е редок случај.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Не верувам дека Беласица би им подарила бодови на Пандевци. Според муабетите на Пандев уште пред да ја оформи Академијата, сакал да ја превземе Беласица и да инвестира во неа и уште тогаш се има скарано со луѓето на Беласица. Ниту Пандев некогаш би им пуштил бодови, ниту пак тие на нив. Само албанските екипи меѓу себе си даваат бодови, кај македонските е редок случај.
Абе еден редок... :icon_lol:
Се верува дека Македонија ЃП и Работнички (или овие две со Слога), некогаш одиграле нанемстена утакмица :boksix:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Академија имаше сомнителни натпревари уште пред две сезони со ПОбеда не се чиста екипа иако верувам дека Пандев нема ништо допирно со тоа.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Абе еден редок... :icon_lol:
Се верува дека Македонија ЃП и Работнички (или овие две со Слога), некогаш одиграле нанемстена утакмица :boksix:

Ама јас не реков дека нема. :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
individualno pandevci imaat eden od podobrite sostavi vo ligata, problem im bese menagiranjeto. sega so vasoski valjda toa ke se podobri. bodovnata razlika ne e mala, ama nema sansa da zavrsat na edno od dvete posledni mesta, za toa ednostavno se prekvalitetni. belasica i pelister garant ke zavrsat pozadi niv bidejki timovite im se za edna klasa poslabi, prasanjeto e povise dali pandevci direktno ke opstanat ili ke treba da odat vo play off.


mnogu biten e natprevarot zadutre, ako pelister ne pobedi verojatno mozat da se racunaat kako glaven kandidat za direktno ispaganje pokraj belasica. vardar sepak ima okolu 10 iskusni fudbaleri ili mladi koi veke imaat sobrano nekolku natprevari vo 1. MFL, najgolem handicap za sega im e sto nemaa pripremi. ako sprecat poraz protiv pelister i so toa ostanat na +6 imaat sansa da se izvlecat.
I so se sluce koj ke otpadni oti ne gledav poslednite kola uste vikas tie so izolir na dresot ke se spasat? Ili memvame ploca sega renova ke mora da otpadni more najsigurno borec da go pustime niz voda a so vikas ili zingo deka umre da ne dava zingo mali pari
Jasno e deka skendija i skupi za titula ke se borat a rabotnicki i gorce treto i cetvrto mesto a mozi i podolu gorce ako go zemat kupot ke mestat posle ke prodavaat mestat utakmici ako go zemi pandev togas ke se borat gorce a drugite na dolu se site tuka nekade i osven belasica nisto drugo nema da se znaj do posledno kolo koj ke otpadni


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom