Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
Mу се чудам на луѓето што верваат...кој проект се завршил во Македонија?..За Битолскиот стадион во 2014 имаше седници,состаноци,визуелни прикази,диаграми,триста чуда..ете 7 години ќе поминат и уште една полутрибина неможат да ја направат......во Струмица можи за нијанса побрзо да оди бидејќи имаат како град повлијателни луѓе во ФФМ и плус премиерот ако се заангажира можи да се направи...ама не вервам премногу арамии има
Нема да има никаква помош од премиерот бидејќи "управата" на Беласица беше една од најактивните против него на последните избори, а парите кои ги даваше во фудбал (багатела) сега се во ФК Тиверија и ЖФК Тиверија каде што се главни спонзори.

Беласица како клуб е жртва на стадионот Младост последните 10 години и повеќе бидејќи и двајцата последни газди не им е до самиот клуб туку до парите шо може да се направат преку стадионот, понекогаш си мислам сто пари поарно е да и го земат стадионо на Беласица, за да дојде некој што ќе го зема клубот и ќе сака да направа реално нешто со него во поглед на резултати, отколку така како што е сега.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Спортските стручњаци на кајгана форумот be like...

Не е местена, се е регуларно,местените натпревари постојат само за оние шо играат вкладилница и што дремат во тие биртиите
deka mestat, mestat, mestea i pred dve sezoni koga bea vo 1. MFL, no situacijata od vcera e greska na mitevski i ne nekoja mestenka. nikoj ne ti mesti so takvo "dodavanje", koga mestat voobicno pravat namerno penal (nesmasen start) ili "spijat" pri prekin.

Беласица како клуб е жртва на стадионот Младост последните 10 години и повеќе бидејќи и двајцата последни газди не им е до самиот клуб туку до парите шо може да се направат преку стадионот, понекогаш си мислам сто пари поарно е да и го земат стадионо на Беласица, за да дојде некој што ќе го зема клубот и ќе сака да направа реално нешто со него во поглед на резултати, отколку така како што е сега.
zaradi toa i ne mu go dadoa klubot na pandev, kako sto e konstelacijata ke trebaa da mu go dadat i stadionot, pa ke izgubea izvor na pari.

inace ete sega i kaj vardar infrastrukturata e golema precka iako konstelacijata e razlicna (nema momentalno prihodi preku infrastrukturata, no tie koi ja izgradile ne sakaat da ja dadat gaga, baska site ko hieni se nadevaat na akademijata/placot pokraj stadionot).
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Беласица како клуб е жртва на стадионот Младост последните 10 години и повеќе бидејќи и двајцата последни газди не им е до самиот клуб туку до парите шо може да се направат преку стадионот, понекогаш си мислам сто пари поарно е да и го земат стадионо на Беласица, за да дојде некој што ќе го зема клубот и ќе сака да направа реално нешто со него во поглед на резултати, отколку така како што е сега.
премиерот одамна е во Тиверија, фамилијарен клуб му е само нема интерес во спортот и дава пари колку да не згасне. иначе негов дедо или прадедо е еден од основачите на Тиверија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Има позитивни случаи во еден фудбалски прволигаш :) Ајде да видиме како ќе продолжи првенството.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Имаше и предходно, па се играше
Не сум чул за претходно, освен ако не објавиле. Имаше случај во Вардар Форино, откако почна сезоната. Овие се неколку играчи, воглавно првотимци.
Имаше вакви случаи во женската лига, па засегнатите екипи го одиграа колото со полумладински состав.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Ќе ги изолираат од екипата и другиве ќе си продолжат. И пред тоа имаше во некои прволигаши
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не сум чул за претходно, освен ако не објавиле. Имаше случај во Вардар Форино, откако почна сезоната. Овие се неколку играчи, воглавно првотимци.
Имаше вакви случаи во женската лига, па засегнатите екипи го одиграа колото со полумладински состав.
Бруно Дита првин, па после Арменд Алими кај Шкендија беа позитивни па се играше.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Не сум чул за претходно, освен ако не објавиле. Имаше случај во Вардар Форино, откако почна сезоната. Овие се неколку играчи, воглавно првотимци.
Имаше вакви случаи во женската лига, па засегнатите екипи го одиграа колото со полумладински состав.
Во Борец имаше сигурно. Тројца мислам
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Во Борец имаше сигурно. Тројца мислам
Исто имаше во работнички а сега и во академија само шо некој кријат а некој кажува како пример шкендија и ѓорче мислам беа, подобро вака нека се игра без разлика на корона морона и така сите ќе ја поминиме болеста вака ако немаат провлем нека си биди се нормално

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Исто имаше во работнички а сега и во академија само шо некој кријат а некој кажува како пример шкендија и ѓорче мислам беа, подобро вака нека се игра без разлика на корона морона и така сите ќе ја поминиме болеста вака ако немаат провлем нека си биди се нормално

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Имаш инфо кои играчи се заразени? Оти и мене ми падна чудно што Миловановиќ, Стоилов и Димов сите ги снема од еднаш, а не видов да се повредиле на последните натпревари што ги одиграа. Не дека е нешто битно или прави некоја голема разлика дали е до повреда или вирус, ама бар да имам претстава кој колку ќе отсуствува. Многу ме нервира што од Академија Пандев буквално никогаш не информираат за повредени/недостапни играчи, нон стоп по некои играчи ќе им ги снема и абер нема човек кај исчезнаа и дали ќе се вратат за едно-две кола или ќе паузираат еден месец или ќе бидат во аут пола година, не дај боже да информираат ако некој има повреда и колку време ќе отсуствува.

ПС: А и интересно ми е како на стартот на сезоната сите клубови излегуваа со објави „ние како крајно транспарентен и општествено одговорен клуб, би сакале да ја информираме јавноста дека денес нашите играчи беа тестирани за ковид и сите беа негативни“, а (како што претпоставував) сега кога имаат позитивни случаи ништо не кажуваат. Па што тогаш се курчите колку сте транспарентни и општествено одговорни ЛОЛ Разбирам дека ова е и лична ствара и некои не сакаат да излезат во јавност ако се позитивни, ама тогаш не мора толку да се прчат колку одговорни и транспарентни клубови биле кога кажуваат само кога се негативни.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Некој коментар од фановите на Шкендија за вчерашното судење?
Или сега се е ок?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.322
Некој коментар од фановите на Шкендија за вчерашното судење?
Или сега се е ок?
Kako ti beshe tvojot komentar na lanskiot duel vo Skopje koga zavrshi 2-2.

Vcera imashe penal za Vardar pri 1 3 koga Neziri go povleke vo dres Vardaroviot igrac na 16-tnikot, no nema sudija shto dava penall bez da padne igrac, toa mozeshe samo VAR da go sudi. 3 gol na Shkendija, mislam deka beshe ofsajt pri pasot kon Ahmedi. Nemavte shansi vcera da izbegate poraz, ne deka sme mnogu jaki, no imame dobri individualci a vie imate golem problem so kondiciava. A seto ova ne moze da se sporedi so lanskiot duel 2 2 vo SK.

Sve drugo e shpekulacia.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom