Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Ајдееее, сега па не се гледало, ама се познавало.
Едноставно е, не знаеме дали е офсајд а пенал е сигурно.
Па да, у принцип е многу лесно по брзина и линија на трчање да се процени понекогаш, како на пример во ситуацијава, после пола секунда се појави во кадар играчот на Шкендија не после 5 секунди, лесно е да се види дека не излезе толку понапред напаѓачот после пасот.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Сериозно мислите дека Стефан Костов ќе биде казнет за тоа што го стори со топката? Алоо син е на Влатко Костов, а како што се случувало во минатото така и сега татини и мамини галеничиња ќе поминат без санкција.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Фала ти Стефан Костов, што поради тебе светот дозна каква селска лига се води како прва професионална лига. Споменик на плоштад за тебе.
И срамов треба да иде на грбот на тие говедата од федерација.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Страшно нешто. Се согласувам за Јутуб коментарот со Зоолошка и кафез.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
ХАХАХАХАХАХ
Ова е јако истотака, ама не е крив играчот.
Он брза а реално пола терени во МКД кога ќе си на нив, линијата за аут е ваква. Особено во пониските лиги.
Нека не ве лаже тоа што го гледаме ние од камера, на терен е друга ситуација. :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Не знам зошто се замарам ама оние СпортМедиа на к*р се качија со тоа дека Стефан Костов не требал да добие црвен картон па примери од странство па паѓање во несвест и пак најбитното се пропушта, делот што првата лига ни плаче за рестарт со коренити промени тргање на пола од моменталните гази( читај мафијаши) од фудбалот...со овие потези се гледа зошто наши играчи тешко успеваат надвор и кој е менталитетот со чест на исклучоци...

Втора работа пак дотичните господа од Спортмедиа кенкаат како четвртиот судија му сугерирал на главниот ако тоа да е забрането не знам зошто тогаш постои четрвти судија...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Леле бе како му влеговте на играчов :D
Се дешаваат милијарда полоши работи од ова во фудбалов ова е барем смешно, нема ништо лошо у ова за фама да се прави

Доби црвен, тоа е тоа, све е фер, нема потреба за нервоза у темава
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Леле бе како му влеговте на играчов :D
Се дешаваат милијарда полоши работи од ова во фудбалов ова е барем смешно, нема ништо лошо у ова за фама да се прави

Доби црвен, тоа е тоа, све е фер, нема потреба за нервоза у темава
baska toa ne bese ni za crven spored pravilata, pogresna odluka na sudijata. crven mozese da mu dade vo slucaj so topkata da frlase po fudbalerot, no ne za frlanje so vtora topka na topka koja e vo igra, za toa se dava samo zolt karton. znaci kolku i da se za nigde tie od sport, vo ovoj slucaj se vo pravo.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
baska toa ne bese ni za crven spored pravilata, pogresna odluka na sudijata. crven mozese da mu dade vo slucaj so topkata da frlase po fudbalerot, no ne za frlanje so vtora topka na topka koja e vo igra, za toa se dava samo zolt karton. znaci kolku i da se za nigde tie od sport, vo ovoj slucaj se vo pravo.
Како бе друже не е за црвен?
Фатил трча со топка во рака (како ли дојде топката кај него?) и земал спречува акција со тоа што ја гаѓа топката со која се игра. Не црвен, би го казнил 1 година да не заигра во лигата. Знам колку е тиња лигата, ама овој потег е претерано малоумен и заслужува најдебела можна казна.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Како бе друже не е за црвен?
Фатил трча со топка во рака (како ли дојде топката кај него?) и земал спречува акција со тоа што ја гаѓа топката со која се игра. Не црвен, би го казнил 1 година да не заигра во лигата. Знам колку е тиња лигата, ама овој потег е претерано малоумен и заслужува најдебела можна казна.
edno e toa ti sto mislis deka e fer, drugo e sto pisuva vo pravilnikot. inace infoto e bas od sudija koj e aktiven vo profesionalna liga, samo sto toj sto go sudese natprevarot ocigledno ne gi znae najdobro pravilata. pravilno ke bese zolt karton i direkten sloboden.

voobicno kolku sto znam sega i bi trebale da mu go unistat crveniot karton bidejki dodeluvanjeto ne bese spored pravilata so toa sto sudijata zgresi celosno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom