Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Стави линк зошто кога се постигнаа првите два гола не беа уклучени од МРТ.
Стави линк зошто кога се постигнаа првите два гола не беа уклучени од МРТ.
[/QUOTEhttps://www.facebook.com/177390592460313/posts/1228595217339840?vh=e&sfns=mo
Автоматски споено мислење:

Стави линк зошто кога се постигнаа првите два гола не беа уклучени од МРТ.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Леле каков пенал досудиле :pos:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
i spored mene pre ne se penali, ama situaciite i pokazuvaat kolku amaterski fudbal kaj nas se igra. krajno nesmasni startovi i vo dvata slucaevi so sto na sudijata mu davaat prostor da sviri takva glupost. stojkov vo prvata situacija so ednata noga ja dopre topkata, so drugata rascepaten kako sto vleze go zakaci besart ibraimi. prvin stigna do topkata kolku sto gledam i zaradi toa pre ne e penal. vo vtorata situacija stoperot ilic ednostavno glupavo vleze od pozadi i go butna fazli koj i onaka ne pogodi. tuka moze da se dosudi penal za idiotijata na ilic^^
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
За вториот не сум 100% сигурен, од аголот на повторената снимка не се гледа јасно дали има контакт ама се согласувам дека е несмасен старт и дека има простор за да се досуди пенал, ама она првото е смешно, на прва се гледа дека не е пенал, преочигледно е дека ја одбива топката, дури и Ибраими по првичната реакција ми делува како воопшто да не очекуваше пенал. Црвениот картон не го видов, ама од другар што ја гледал утакмицата, ми кажа дека е апсолутно заслужен :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Црвениот беше и повеќе од заслужен ама направен од чиста глупост на Сиљановски исто како и првиот старт кој го направи за жолт картон.
 
B

Beck's

Гостин
Ekspertive gi nemase koga im se dosuduvaa vakvi penali od gomnovo kavadarcansko ili pederceto od tetovo barton.
Decki se naviknavte na gvujo ali toj momentalno ne e tuka, se dodeka se vrati pomirete se deka kolku tolku ke ima izednaceno sudenje.
I pak neznam kako ama cela bagra novinarska vi duva od pozadi i pcujat po Shkendija, ne ste do tolku slabi finansiski kolku so placete po internet. Gvujo ostavil nekoj pozadi izglea




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Грујо ти си наша иконаааа иконааа иконааааа :icon_mrgr:

Абе мртвиот Заев ви седеше на трибина на градски,јавно изрази поддршка за вашиот тим за подоцна да освоите 2 титули во лигата.И сега ние треба ли да кажеме дека тие 2 титули ви се ништо друго туку поклон од власта?
Малку реалност да се има,ти важеше како посериозен член овде во минатото,барем од тоа што сум го прочитал од другите.
 
B

Beck's

Гостин
Грујо ти си наша иконаааа иконааа иконааааа :icon_mrgr:

Абе мртвиот Заев ви седеше на трибина на градски,јавно изрази поддршка за вашиот тим за подоцна да освоите 2 титули во лигата.И сега ние треба ли да кажеме дека тие 2 титули ви се ништо друго туку поклон од власта?
Малку реалност да се има,ти важеше како посериозен член овде во минатото,барем од тоа што сум го прочитал од другите.
Neznam sto podrazbiras so toa seriozen clen. Seriozen clen treba da priznae deka VMRO ve napravi 3 pati sampion, ili ke se napraeme slepi deka Sams investirase od ljubov.
Gi snema tie denovi i nikako da se pomirite so toa.
Zaev bese na evropski natprevar prisuten kako sto e prisuten i koga RK Vardar igra ili cestita javno na fb za evropskite uspesi na rakometniot klub, patem toa bese pred izborite kade sto sakase da dobie glasovi od Albancite, sto i realno gi dobi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Neznam sto podrazbiras so toa seriozen clen. Seriozen clen treba da priznae deka VMRO ve napravi 3 pati sampion, ili ke se napraeme slepi deka Sams investirase od ljubov.
Gi snema tie denovi i nikako da se pomirite so toa.
Zaev bese na evropski natprevar prisuten kako sto e prisuten i koga RK Vardar igra ili cestita javno na fb za evropskite uspesi na rakometniot klub, patem toa bese pred izborite kade sto sakase da dobie glasovi od Albancite, sto i realno gi dobi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Како тоа не направи ВМРО шампиони ајде објасни ми?
Со колку бодови предност ја завршувавме сезона или па да не имавме исти бодови и одлучуваше гол разлика?
Ако така гледаме тоа се случува во цел свет па дури и во најсилните лиги како што оваа сезона се случува во Англија.Со тоа дека тие 3 титули ни се поклон од тогашната партија на власт ќе се согласам само кога ќе се согласиш и ти дека вашите претходни две се поклон од оваа власт.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.326
Како тоа не направи ВМРО шампиони ајде објасни ми?
Со колку бодови предност ја завршувавме сезона или па да не имавме исти бодови и одлучуваше гол разлика?
Ако така гледаме тоа се случува во цел свет па дури и во најсилните лиги како што оваа сезона се случува во Англија.Со тоа дека тие 3 титули ни се поклон од тогашната партија на власт ќе се согласам само кога ќе се согласиш и ти дека вашите претходни две се поклон од оваа власт.
https://www.facebook.com/Skuadra1/videos/2248490735170083/ - Eve kako ve naprae VMRO Shampion :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom