Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
cubrakovic e drvo od golman. na highlights ili poedinecni natprevari zaradi nekoi dobri intervencii covek ke pomisli deka e dobar golman, no deckoto e nenormalno nesiguren, se bruka na sekoj natprevar so po nekoja smesna akcija. realno on e najslabata tocka na akademija pandev. poslednata sezona na natprevarite koi gi gledav imase okolu 15-20 kiksovi (normalno ne padna gol posle sekoj od niv). ufrleni topki znae da promasi za cel metar, degazmanite mu se neprecizni, ima i slaba procenka pri izleguvanje. baska ima problem da zadrzi topka, cesto i mlaki sutevi mu begaat od racete. se na se duri za 1. MFL maksimalno prosek, golmani kako zahov i gacevski se izmisleni za nego.

za adem komentirav veke vo temata na vardar, IMO momentalno eden od najforsiranite igraci vo 1. MFL.

Има квалитети Чубраковиќ немој да велиш така . Вистина дека е несигурен, ама и јас сум бил голман знам за какви квалитети зборувам. Има добра прегледност на играта односно одлично ја прати играта и има добри рефлекси. Корнерите му се проблем и ја го забележав тоа, но на тоа може да поработи.Најважно е тоа што има добри рефлекси. Чубраковиќ има 24 години и јас верувам дека ќе биде подобар во иднина, потребно му е искуство како што знаеме тоа се стекнува со поголем број на одиграни натпревари. Гачевски патем го има истиот проблем како Чубраковиќ, и тој има голем проблем со прекините посебно со корнерите. Јас реков дека Чубраковиќ ми остави добар впечаток, секој играч има свои предности и недостатоци.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Има квалитети Чубраковиќ немој да велиш така . Вистина дека е несигурен, ама и јас сум бил голман знам за какви квалитети зборувам. Има добра прегледност на играта односно одлично ја прати играта и има добри рефлекси. Корнерите му се проблем и ја го забележав тоа, но на тоа може да поработи.Најважно е тоа што има добри рефлекси. Чубраковиќ има 24 години и јас верувам дека ќе биде подобар во иднина, потребно му е искуство како што знаеме тоа се стекнува со поголем број на одиграни натпревари. Гачевски патем го има истиот проблем како Чубраковиќ, и тој има голем проблем со прекините посебно со корнерите. Јас реков дека Чубраковиќ ми остави добар впечаток, секој играч има свои предности и недостатоци.
sekoj golman od 1. MFL ima problem so visoki topki. tie koi nemaat problem so toa polesno mozat da najdat angazman vo pokvalitetna liga bidejki retki se takvite golmani (normalno ako ne se tapa vo drugite segmenti od igrata). cubrakovic duri za standardot na 1. MFL e slab pri visoki topki, daleku poslab od golmani kako gacevski i zahov. dodaten problem kako sto spomnav mu e sto lesno ispusta topka. kako sto kazav za mene najvise prosecen golman vo 1. MFL. poslednite godini imase kup podobri srpski golmani koi potpisaa vo makedonija. patem akademija pandev i veke nekoe vreme barase golman bidejki ne se zadovolni iako normalno toa ne go kazuvaat javno. mladiot alcevski verojatno ova leto i ke stanese prv golman, za zal tesko se povredi.

inace svesen sum deka golman preku samodoverba i redovno igranje moze da se stabilizira, no deckoto veke podolgo vreme igra standardno, a sepak redovno ima kiksovi, taka sto verojatno e nedostig na kvalitet. kako i da e, ke pokaze vremeto :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
На последниот ФИФА ранкинг сме ... 69 :cool:

Скок за 2 позиции од последниот пласман.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Кој би рекол дека после една четвртина од лигава Шкендија ќе биде два бода оддалечена од плејаут, а три од паѓање од лига :D

Интересна ќе биде лигава сезонава, ме интересира дали Пандевци ќе паднат и дали Вардар ќе најде стабилност. Шкендија очекувал да се врати сепак при врвот.

Академија само 2 гола има примено во 9 меча :cuc:

А богами и Вардар со 12-3 гол разлика и прво место е позитивно "изненадување" не верувам дека пред сезонава сите веруваа дека ќе започнат добро.

Интересна работа.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
И сега пак ќе кажат дека не се палат само на Вардар? Пола година во подрум беа, вчера се организирале да се клатат љаљаља, али на главна трибина под кровче се разбира како господа, не се будали да им заврне башка на ладново слушам -9 стегнало под Шара не сака да попушти :sekc:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Не се собраа сега прв пат и минатата навиваа. Тогаш се собраа за да не им викаме дека само против нас навиваат. До душа она вчера не може да се нарече навивање. Најјаката навивачка група со вкупно 5 години организирано навивање во скоро 30 годишното постоење :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom