Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Работнички склопи добра екипа со тек на време ќе станат и подобри.Иако гледав ссмо прво пол. нешто Сержињо не е тој што беше лани пружаше добри партии..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
nesto ne si vo tek, serginho veke povise od edna godina e igrac na shkupi :D

inace rabotnicki e otepan, imaat sreka sto e slaba ligata pa mozat da opstanat. veke podolgo vreme samo kamenja nosat. stojcevski go koristat kako krilen napagac, toj noviot jaggo e eden od najotepanite brazilci koi sum gi videl vo 1. MFL. sredinata isto im e slaba. vo nekoja posredena sezona ke ispadnea so aktuelniov tim.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Излегува од игра Бенјамин Демир, син му на Ерол Демир и коментаторов на Шкендија-Ѓорче вика излегува Бенжамин, кој најверојатно е Бразилец :pos::pos::pos:
Доле на кајронот оди ДАмир Бенјамин.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Излегува од игра Бенјамин Демир, син му на Ерол Демир и коментаторов на Шкендија-Ѓорче вика излегува Бенжамин, кој најверојатно е Бразилец :pos::pos::pos:
Доле на кајронот оди ДАмир Бенјамин.
Тој стариот што коментира во Тетово абер нема, јас не знам кај го нашле. Човекон одвај зборува, а не па коментатор да биди.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Тој стариот што коментира во Тетово абер нема, јас не знам кај го нашле. Човекон одвај зборува, а не па коментатор да биди.
Не можам да се сетам како се вика, ама мислам дека типчето од времето коментира мак фудбал, уште кога даваа на радио.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Тој стариот што коментира во Тетово абер нема, јас не знам кај го нашле. Човекон одвај зборува, а не па коментатор да биди.
Ќути, и јас одамна се чудам кај го нашле. Може на времето си бил добар ама стварно не е сега за коментатор.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Тој стариот што коментира во Тетово абер нема, јас не знам кај го нашле. Човекон одвај зборува, а не па коментатор да биди.
За кој зборувате бе за оној што вика Македонија Џорче Петров?
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Се согласувам дека оваа сезона ќе биде интересна во поглед на борбата за титулата и дека квалитетот на екипите во поглед на претходните години е опаднат. Мене ме разочарува нападот на Вардар, односно реализацијата на направените шанси за гол. Според мене Ибиши не е доволно квалитетен напаѓач. Изненаден сум зошто играч како Омерагиќ не е барем на клупата на резерви. Според мене има квалитет да се бори за место во првиот тим.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Нека им каже некој на слепциве што снимаат во Велес да не си прават муабет во случај кога нема коментатор.
Трале му рекол, немој мене тие приказни, лапна дебелиот плескавица. Прекрасни коментари, цел живот си го раскажаа во првиве 15 минути.
Автоматски споено мислење:

Одлично прво полувреме, со пожртвувана игра на домаќините.
Хајлајт на првото полувреме, пцовката на тренерот на Борец, откако утнаа убава шанса на крајот од полувремето.
Удри ја да ти ебам пас матер :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
M

Macedon1um

Гостин
Нека им каже некој на слепциве што снимаат во Велес да не си прават муабет во случај кога нема коментатор.
Трале му рекол, немој мене тие приказни, лапна дебелиот плескавица. Прекрасни коментари, цел живот си го раскажаа во првиве 15 минути.
Хаха цепки е двојката што си коментира и ич к.. не им чуе цела утакмица
- Ќе пиеме ли кафенце после утакмицава
- Треба на базен да отидеме, да се потсетиме на младоста - е да бе ногата кога си ја заебав 10 дена у лангета
- Агим Ибраими, опасно дете е овој
- Де бее, главава ме пукна од навивачиве се цело време исто пеат
Врвот беше кога коментираше за некој играч дека го потсеќал на Ван Дајк :D

Туку што се работава Балисти ги нема на гостување, во стечај да не отидоа ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Не навиваат две години веќе тие, се распаднаа ко кула од карти :D
Иначе мислам дека викаше дека вечер ќе оделе на концер на Пол Ван Дајк во Аеродром, не дека некој од играчиве му личел на него.
Автоматски споено мислење:

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ :icon_mrgr:
Лелелеле, ако изгубат пак со утнат пенал и 837438432 шанси :pos::pos::pos:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Како што кажав лигава може секој да ја освои, каша попара ќе биде сезонава.
Се издвојуваат Академија Пандев и Ѓорчевци како фаворити од сенка, додека не фати залет Шкендија. Цели 9 бода имаат Пандевци пред Шкендија, што е сериозна предност, па макар што се работи за 4-то коло. Шкендија само Буба може да ја спаси во моментов, овие другиве се презаситени, не им чуе курац за фудбал. Плус го продадоа Муслиу кретените, мислеа со Чешмеџиев и остала боранија ко Бејтулаи и Мурати ќе се прошетаат во лигава :pos:
Мртвите Работнички повторно загубија, да им ебам пас матер, само нека продолжат така, ти ебам куртонскиот клуб.

1. Пандев 10
2. Ѓорче 8
3. Ренова 7 (-1)
4. Струга 7
5. Слога 5
6. Вардар 4 (-1)
7. Борец 4
8. Работнички 3
9. Силекс 3
10. Шкендија 1

Утре очекувам да изгубиме или максимум нерешено да извадиме во Тетово. Ако тепаме, се' е можно до крајот од лигава :D
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
На 4 кола еден гол имаат постигнато со Хасани незнам колку ќе се подобрат Агим и Фелипе нема да у се потчинат башка на негова позиција имаат играчи некако се пренатрупани со "ѕвезди" на средина а одбрана и напад слаби..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom