Македонско фудбалско првенство 2019/2020

Македонско фудбалско првенство 2019/2020 (анкета)


  • Вкупно гласачи
    29
  • Гласањето ќе се затвори: .

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
896
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.122
Абе нели Сител 3 ќе пренесуеше по една утакмица? Не сум приметил до сега да имало, а и еве сега гледам пишуе Македонско првенство ама даваа некои глупости.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
606
Абе нели Сител 3 ќе пренесуеше по една утакмица? Не сум приметил до сега да имало, а и еве сега гледам пишуе Македонско првенство ама даваа некои глупости.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Секое коло имаше по една.
Работнички-Силекс,Вардар-Работнички и вчера Работнички-Шкендија
 

ALoTt

Македонец од Џорче
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.762
Да ти е*ам фудбалот кога единствениот гол што е даден во прво полувреме на 4 утакмици е на екипа што нема напаѓач. :D[DOUBLEPOST=1474814737][/DOUBLEPOST]
Шo се деси у Џорче зашо имаше прекин?
Се спукале на трибина Ѓорчевци со Прилепчаниве :D.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.122
Моментот денеска беше со навијачите на Шкендија (очигледно, пошто Ренова нема навијачи). У една ситуација кога Балотели се фати со еден играч на Ренова, почнаја од публика со расистички извикуења на негова сметка, имитирајќи мајмуни.
И све ова немаше да биде толку чудно за опшествово у кое живимо, доколку истите тие цела утакмица немаа недефинирани пиштења од стилот: "Чуууууукш, аааааиииууаааиуааааа, иааааиааауауауааииааа, флчдааааскдмдддлсаааааааа" итн.
Да дочекаш некој од нив да ти прае мајмунски извици као демек ти си мајмун. Хахахаххах крајот!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.438
Капа им симињам на качаците. Им се може БЕ. Илјада евра еј. А за руинирање на арената Филип Втори, исфиркување на државната химна, национачлистички скандирања и слично, за тоа ни опомена не се добива по правилникот на ФФМ. Секако оваа правило важи само „белите мечки„ во нашето општество.

СКАНДАЛОЗНА ОДЛУКА: Шкендија се извлече со 1.000 евра


И покрај тоа што тетовскиот клуб го прекршиле правилото на ФФМ да играат барем со еден фудбалер до 21 година, кој мора да биде стартер и да одигра барем едно полувреме, заработи казна од само 1.000 евра.
3 0
објавено: 26 септември 2016 - 12:05

Срамна и чудна одлука на ФФМ за случајот Шкендија. За големиот пропуст на дуелот со Силекс во првото коло од новата сезона во ПМФЛ, во кој тетовскиот клуб го прекршиле правилото на ФФМ да играат барем со еден фудбалер до 21 година, кој мора да биде стартер и да одигра барем едно полувреме, заработи казна од само 1.000 евра.
Во составот на Шкендија против Силекс играле Шчиприм Таипи и Бесир Демири, играчи кои не го задоволуваат правилото на ФФМ.
Таипи е помлад од 21 година, но тој е пријавен како странец со српски пасош и не се смета во категоријата младинци до 21 година, бидејќи играчот мора да е со наш пасош. И што е најлошо тој е бележан во запсиникот како младинец. Демири го утка правилото за една седмица и наполнил 22 години на 1. август, а шампионатот почна на 7. август.
Една од главните причини поради која тетовските црвено-црни минале без голема казна е тоа што тимот од Кратово не поднел жалба до ФФМ.
Доколку ваков пропуст се случеше во некоја друга земја, екипата во случајов Шкендија најмалку ќе го загубеше мечот со службен резултат од 0-3 и да добие бодовна казна.
http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/skandalozna-odluka-shkendija-mina-samo-so-1000-evra
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.367
Поени од реакции
2.475
Вардар го местат да биде шампион мехехе
 
На врв Bottom