Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да се уверат гледачите во подобрените услови на стадионите :pos::pos::pos:

дека тазе врнето и уште ќе врне за викендот,па најверојатно да ја видиме новата дренажа по стадионите правена по светски стандарди


ohhh waaiittt :icon_lol:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
дека тазе врнето и уште ќе врне за викендот,па најверојатно да ја видиме новата дренажа по стадионите правена по светски стандарди


ohhh waaiittt :icon_lol:
Баш ме интересира како ќе се понаша теренчето тука во вакви услови.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ако е вакво, џабе игравме 1 година во Прилеп.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.315
Браво бе Сител. Е сега ако не почнат да се пунат стадиониве од што ни се кења од Шител тогаш нема кога.
Башка и топли поздрави за газда ѕинго од публика...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Lele kolku glup gol primija Pelister.:busi: Sega uste eden i toa kako brz voz im zamina toj od Renova.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Сигурно се чуваат за Европа овие од Шкендија :icon_lol:
Можат да бидат среќни што земаа и бод Шкендија. Освен голот и еден шут по средината што имаа друго ништо. Брегалница во второ гризаше по терен(од како ги извади дрвата Здравков и 10ката)


Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Еве ви услуга Вардар, не кур да дрвете после дека Брегалница е шошонси клуб и албански слуги.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе почне Пелистер сега топло ладно, нормално според коефициентот :) На старт искористија што они имаа големи коефициенти, па сега кога ќе почнат на нив да им даваат пониски, ќе си пука обратно и така у недоглед :)
Не знам стварно како се надеваат на успеси (освен у куп) со оваја управа, ама ајде они си знаат :)
 
C

Castiel

Гостин
Еве ви услуга Вардар, не кур да дрвете после дека Брегалница е шошонси клуб и албански слуги.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
Која услуга? За вас е битно тоа ви требаат бодови за опстанок.[DOUBLEPOST=1473631222][/DOUBLEPOST]И еве ја екипата против која се УБЕДЕНИ дека направиле европско чудо.



Дали да се смее или плаче човек е работава. Па рачунаат имале успех во европа. Знам дека се слабо интелегентни ама до толку.
 
Последно уредено од модератор:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Можат да бидат среќни што земаа и бод Шкендија. Освен голот и еден шут по средината што имаа друго ништо. Брегалница во второ гризаше по терен(од како ги извади дрвата Здравков и 10ката)
па ќе го тепате Вардар и пак ќе им бидете криви оти на Шкендија бод сте и дале :D

иначе според хајлајтсот на Шкендија вие од две шанси еден гол, тие од милион еден. не го глеав натпреварот, не знам што е точно.

 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
па ќе го тепате Вардар и пак ќе им бидете криви оти на Шкендија бод сте и дале :D

иначе според хајлајтсот на Шкендија вие од две шанси еден гол, тие од милион еден. не го глеав натпреварот, не знам што е точно.

Немаа шанси ни едните ни другите, само што Шкендија од како прими гол многу падна, и среќа е што не примија гол.
П.с Не навивам за Брегалница, туку они играт кај нас во Кочани па ги следам овие 2 сезони.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom