Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.111
Zabeguvash.
Muabetot beshe konkretno za makedonsko prvenstvo i nishto ne kazhuvash da ne ubedish deka vo PMFL se mesti.
Toa deka vo fudbalot se mesti, prijatelski, aziski ligi perenje na pari na site im e jasno. Ne ja pronajde amerika.
Vo PMFL mozebi da se sluchuva i po nekoja mestenka (pushtenka), ama kako shto ti kazhuvash so milioni i bilioni ne veruvam.

Prati go muabetot.

Jas samo kazav deka ima miljarda mesta kade mozes da se kladis na MK utakmici i deka ne e problem eventualno ako resat da namestat da namestat. Poima nemam dali bila ili ne bila mestena.

Deckovo probuva da ne ubedi deka aziski kazina sto vrtat miljardi cekaale na b365 ili nekoj za da gi iskopiraat nivnite ponudi... toa e smesno koga ke vidis kakvi pari se vrtat tamu, znaci NEMA SANSI oni da cekaat na drugi lol...

Ti mozes da ne veruvas, ama se vrtat ogromni pari bas na ligi kako nasata pa i beter... Imas linkovi gore, i mladinski ligi mestat ako resat ne pak PMFL kade i onaka se vrtat cel kup sumnjivi faci
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Zabeguvash.
Muabetot beshe konkretno za makedonsko prvenstvo i nishto ne kazhuvash da ne ubedish deka vo PMFL se mesti.
Toa deka vo fudbalot se mesti, prijatelski, aziski ligi perenje na pari na site im e jasno. Ne ja pronajde amerika.
Vo PMFL mozebi da se sluchuva i po nekoja mestenka (pushtenka), ama kako shto ti kazhuvash so milioni i bilioni ne veruvam.
Klasika e ostanat muabet deka aziski kladilnici se uplakjaat po 50 milioni na mec i samo istite raboti se zboraat,a pojma nemat kako odat ovie raboti nitu znaat nekoj namesten mec ova sezona vo PMFL
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
mozda ne klasicno mestenje za vo kladilnica, no deneska ima ocigledno namerno gubenje na akademija pandev protiv belasica za belasica da barem da izbegne direktno ispaganje. pandevci startuvaa bez doriev, stoilov, krstovski i iliev koi se nositeli na igrata. kvotata za pobeda na belasica pred natprevarot padna na 1,80 iako bea golemi autsajderi.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
mozda ne klasicno mestenje za vo kladilnica, no deneska ima ocigledno namerno gubenje na akademija pandev protiv belasica za belasica da barem da izbegne direktno ispaganje. pandevci startuvaa bez doriev, stoilov, krstovski i iliev koi se nositeli na igrata. kvotata za pobeda na belasica pred natprevarot padna na 1,80 iako bea golemi autsajderi.
На 1.4 падна пред мечот
 
B

Beck's

Гостин
Kasno e za ova sezona, imaa moznost 2011 uste od pocetok pred da pogne da go prekinat prvenstvoto, so neregularnostite (Fuziite) na klubovite. Patem mozat da gi sledat istite koi togas se spasija, i da se spasat i ovie sezonava. Zasto do tolku se plasat.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
а најде да се буни Победа која самата победи во гости со Работнички, коефициентот беше 13 ...
Победа не се бунеше, не е таа официјална страна, а и ако коефициентот е 13 не смее да победи?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Честитки за Шкендија за третата освоена титула.

Во рамките на очекувањата Шкендија ја обезбеди титулата, а Вардар веројатно го обезбеди второто место.

Шкендија, Вардар и Академија Пандев обезбедија Европа, во случај да Вардар добие лиценца.

Македонија ЃП ќе го освои купот и така ќе обезбеди пласман во Европа.
Во ситуација да не го освои (1% веројатност :D), тогаш имаме интересна битка за четврто место меѓу Слога, Ренова, па и Работнички.

Поинтересна е битката за опстанок.
Беласица мести утаутакмици, ФФМ сака да ја спаси, што се покажува дека муабетите за фузија со Пандев се живи глупости.
Силекс ќе биде жртвено јагне на крајот веројатно.

Во моментов, Работнички има 39 бода, Ѓорче 38, Силекс 37 и Беласица 34.

Победа веќе отпадна со пораз од 9-1 од Ренова денес.

До крај:
Вардар-Работнички
Ѓорче-Слога
Шкендија-Силекс
Беласица-Ренова

Слога-Беласица
Работнички-Ѓорче
Силекс-Вардар

Ѓорче-Силекс
Беласица-Работнички

Силекс-Беласица
Победа-Ѓорче
Работнички-Слога

Реално Работнички има гаден распоред, но очекувам ние да им пуштиме во среда и така да ги спасиме. Ќе има многу местенки за да отпадне Силекс.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Честитки за Шкендија за третата освоена титула.

Во рамките на очекувањата Шкендија ја обезбеди титулата, а Вардар веројатно го обезбеди второто место.

Шкендија, Вардар и Академија Пандев обезбедија Европа, во случај да Вардар добие лиценца.

Македонија ЃП ќе го освои купот и така ќе обезбеди пласман во Европа.
Во ситуација да не го освои (1% веројатност :D), тогаш имаме интересна битка за четврто место меѓу Слога, Ренова, па и Работнички.

Поинтересна е битката за опстанок.
Беласица мести утаутакмици, ФФМ сака да ја спаси, што се покажува дека муабетите за фузија со Пандев се живи глупости.
Силекс ќе биде жртвено јагне на крајот веројатно.

Во моментов, Работнички има 39 бода, Ѓорче 38, Силекс 37 и Беласица 34.

Победа веќе отпадна со пораз од 9-1 од Ренова денес.

До крај:
Вардар-Работнички
Ѓорче-Слога
Шкендија-Силекс
Беласица-Ренова

Слога-Беласица
Работнички-Ѓорче
Силекс-Вардар

Ѓорче-Силекс
Беласица-Работнички

Силекс-Беласица
Победа-Ѓорче
Работнички-Слога

Реално Работнички има гаден распоред, но очекувам ние да им пуштиме во среда и така да ги спасиме. Ќе има многу местенки за да отпадне Силекс.
Ја се надевам дека Вардар до крај ќе си остане доследен и нема на никого да му препушти бодови, а најмалку на првите комшивки. Тие истите секогаш со отворен ѓон оделе на нас....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Како апла местат леле мори мајко.
Беласица губи 1-2 и во 90та дава два гола и тепа 3-2 со Ренова.
Ова е веќе безобразно местење :pos:
Да има уште 10 кола, во Европа ќе ги внесеа. Иако и вака не е доцна:icon_mrgr:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
6.746
Како апла местат леле мори мајко.
Беласица губи 1-2 и во 90та дава два гола и тепа 3-2 со Ренова.
Ова е веќе безобразно местење :pos:
Да има уште 10 кола, во Европа ќе ги внесеа. Иако и вака не е доцна:icon_mrgr:
Кое местење бе , што си трескаш зелени, ја гледаше утакмицата или така си тропате без веза ? А нешто за тоа дека Акдемија Пандев им ја пушти Силекс некој да напише, а сите експерти и упатени во македонскиот фудбал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom