Македонско фудбалско првенство 2018/2019

Дискусија во форумот 'Македонски фудбал' започната од Prime, 4 август 2016.

?

Македонско фудбалско првенство 2016/2017 (анкета)

 1. ФК Вардар Скопје

 2. ФК Шкендија Тетово

 3. ФК Беласица

 4. ФК Победа Прилеп

 5. ФК Работнички Скопје

 6. ФК Академија Пандев

 7. ФК Македонија Ѓорче Петров

 8. ФК Шкупи Скопје

 9. ФК Силекс Кратово

 10. Фк Ренова Тетово

Резултатите може да се погледнат само после гласање.
 1. Dacho_1888

  Dacho_1888

  Член од:
  22 јули 2018
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  1
  Sto mislite koj ke osvoi Liga.
   
 2. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.993
  Допаѓања:
  5.717
  Абе време е ѕинго веќе конечно да испадни да му ебам се.
   
  На k0k014, Riki94 и Dacho_1888 им се допаѓа ова.
 3. Корисничко име:

  Корисничко име:

  Член од:
  28 октомври 2014
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  81
  Шо мислите, зошто газдата на Беласица не сака да го регистрира клубот од ДОО во АД? :)
  Да не се плаши дека ќе му го земат, или нешто слично?

  http://sportmedia.mk/fudbal/prvata-liga-startuva-bez-belasica
   
 4. Riki94

  Riki94

  Член од:
  1 април 2018
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  88
 5. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.549
  Допаѓања:
  808
  Шкупи донесле 7 африканци. 3ца во клубот ќе останеле другите на позајмици. Пресолиден дил за Шкупи,сигурно има некој од овие што е квалитетен.
   
 6. Мартин *

  Мартин *

  Член од:
  13 октомври 2009
  Мислења:
  2.575
  Допаѓања:
  1.063
  Сивус генерален спонзор на работнички .
   
 7. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.403
  Допаѓања:
  9.062
  Koi se ovie
   
 8. Мартин *

  Мартин *

  Член од:
  13 октомври 2009
  Мислења:
  2.575
  Допаѓања:
  1.063
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.337
  Допаѓања:
  12.582
  Куп на Македонија прво коло:

  Струга - Победа
  Кораби - Борец
  Влазрими 77 - Беласица
  Вардар (Н) - Скопје
  Фортуна - Работнички
  Лабуништа - Академија Пандев
  Кит-Го - Шкупи
  Поешево - Брегалница
  Кожуф - Шкендија
  Вардари - Вардар
  Осогово - Пелистер
  Тетекс - Гостивар
  Братство-Влазними - Силекс
  Тиквеш - Ренова
  Превалец - Македонија ЃП

  Натпреварите се играат на 22-ри август.
   
 10. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.403
  Допаѓања:
  9.062
  Stavi nova anketa na temava.
   
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Како бе Шкенди-Вардар во сабота :mad:
   
 12. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  1.549
  Допаѓања:
  808
  IMG_20180808_225423.png

  Со ова објава сваќаш колку пропаднат е фудбалот тука. Кога после 15 и кусур дена после завршување на мечот кажуваш дека истиот ќе се емитува на Арена Спорт 3.:aplauz:
   
  На DracevoTheCity, ALoTt, Ilumious и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Сабајлето кога прочитав како ме збунија у пичку матер уште не расонет не сфатив шо е работава одма.
  Циркузанти сме во секоја смисла ете @Ilumious напишала во ДК дека Маленко не го пријавил Евгениј поп Ацев на ЕП зошто заборавил...
  Како може да заборави кога тоа му е работа.Исто како некој продавач утре да заборави да го отвори маркетот или келнер кафичот.Ама на Маленко не му било само презимето мало и мозокот не ќе да е нешо поголем.
   
  На vlatkobond и bakigvg им се допаѓа ова.
 14. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.403
  Допаѓања:
  9.062
  @Ilumious anketa ako moze.

  Mesto Skopje i Pelister staj gi Makedonija GP i Belasica.
   
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.067
  Допаѓања:
  152.716
  Да да вечер ќе средам :)
   
  На k0k014 и Beck's им се допаѓа ова.

Сподели преку: