Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Колку бедно соопштение на Шкендија :pos:
Првично јас мислев ќе бараат да ја одложат утакмицата со Вардар за ова коло и да си изигра потаму, тие бараат да се поместела 1 ден порано :pos:

Абе грото од екипите кои играат во Европа и се натпреваруваат во некакво европско натпреварување, ЛШ или ЛЕ играат и таму и во своите лиги па не зуцнале до сега, овие овде паметни изиграваат...
Па 4 дена имаат одмор играчите, колку сакате 1 месец?
Чист пример да земиме некоја екипа од лига на шампиони, игра пример во редовен термин во вторник 20:45 и после сабота си игра во нивната лига, тоа ти се 3 (три) дена одмор или пак во термин од среда во лш, после играат недела во лигата...
А за европа лига, каде се натпреварува и Шкендија и термините се во Четврток, утакмиците си ги играат нормално во Недела во своите лиги, тука се 2 дена одмор, па сите се здрави и живи и никој не се жалел :D
Јас се чудам како Силекс се нафатил да ви игра во Понеделник, ама тоа е го најдовте Ѕинго тртлото и го вртите како сакате :D
Во Англија екипите патуваат, од север до југ, прават по 800км, ЈЕС да патуваат со авиони, ама па вие од Тетово до Скопје за 50км галама кренавте, демек ептен далеку е Скопје па ќе ви ги поремети планојте за утакмицата со Гент :D :pos:
Таман ви е одмор не се жалите...
Барајте го сега Адем Јашари нека ви помести утакмици во лигава :ROFLMAO:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Во склоп на темата не ми се коментира воопшто,не ни знаев додуша што состав имаат нашиве бидејќи кренав раце од Се,ама отидов на стадион ради другарството.
И се разочарав,никого од тие новите не познавав,освен тројца играчи.

Ова другиве патарушки се кој од кој,па ретардирано дете да ставеа денеска на гол со сладолед во едната рака немаше да прими четири гола и да се однесува непрофесинално и без почит кон дресот и клубот за кој игра.
Одбраната не ја коментирам,Саша Матиќ со топка во нозе ќе се прошета покрај нив и на крај ќе даде евро гол.
Средниот ред промаја дува од сите страни,а нападот пак.Па подобро елка да ставеа денеска во напад,ќе се одбиеше некоја топка и ќе влезеше во гол.
Ваков аматеризам во клубот не се случил никогаш,од кога ги слушнав муабетите за Брацо,дека тој ќе биде во клубот и дека ќе си носи негови играчи,видов колку е саат и одма реков дека подобро машки да си играше претходната постава во втора лига,отколку овие лебаркиве во прва.
Барем ќе знаев за кого одам на стадион,ќе знаев дека децата играат од срце и со гордост го носат тој дрес.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Си отидов уште на полувреме.
Оваа гомнарија јас ја насетував потајно но не мислев дека ќе биде апла вака.
Дали е нормален Копчар како прво што направил во случајов? А бе кај помина тоа бркле смрдено трева не порасна бе кај се ородил со тоа гомно кај си ибал векот?
Брацо ги плаќа трошоците најверојатно и овие гомнава негови што ги довлечкал од Лисиче и од Љубанци мора да играат. Во стартниот состав од лани имавме едвај 3 играчи. Едвај!!! Па сега имаме полош состав од лани во Втора лига бе.
Кај е Никанчевски бе? Кај е Мишовски? Кај е Божиновски? Кај е тој Јане у средина што газеше лани? Алоооо кои се овие шетачи по терен бе? Кое е ова понижување на дресот бе? Кој курац е тој бекот метро и јагода 23-ката крф му ебам ја на него се шета по терен жешко му било :mad::mad::mad:.
Нема шут на гол цело полувреме. Уствари со кој ќе има со Лисичаните на Брацо?
Наши деца лани што газеа седат на клупа или ги нема во состав играат овие сељачиштава на Брацо. :facepalm::mad: Уништија тим и другарство што е градено 4 години. Заедно играат 4 години ејј. И ти доаѓа некој мрсул од Лисиче и од Љубанци ти игра во клубот за кој си дал се.
Го растурија тимот бе еееејјјј.....Па Јанкер со 50 години е измислен за овие мрсули на Брацо крфта да им ја ебам позерска. МРСУЛИ!!!
Бравос. Само така. Шинете се од местење сезонава, поделете ги парите, и аир да не видите од нив.
И можам комотно да кажам овде пред сите.
Додека не се избркаат овие гомнава што ги довлечкал Брацо што ги собрале од улица и им дале копачки за да играат јас нема да стапнам повеќе на стадион.
Ќе си го пуштам ебеното стримче на ФФМ и ќе си се смеам.
Koj Jane e toj? Ivanovski?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Тој 23ката е Дин Аломеровиќ, он ќе ни биде столб на одбраната во следниот У21 квалификациски циклус лол :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Интересно е како бараа соживот, разбирање и све тоа само на нив ка им одговара.
Пред само една недела на културни прашања "зошто провоцирате со Арена адем јашари" одговараа со "ни се може", " кој ве ебе" и слично, ама затоа ка им треба нешто одма са други људи. Ако више глумите мангупи, глумите до крај. Доста плачете.

Пљукате на све што е Македонско и после од истите барате помош. За све ви се гледа низ прсти, ја да сум на чело на ФФМ би ве стаел у вторник да играте, па после прекрстујте "адем јашари", кршите столице, свиркајте химна итн.


Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Интересно е како бараа соживот, разбирање и све тоа само на нив ка им одговара.
Пред само една недела на културни прашања "зошто провоцирате со Арена адем јашари" одговараа со "ни се може", " кој ве ебе" и слично, ама затоа ка им треба нешто одма са други људи. Ако више глумите мангупи, глумите до крај. Доста плачете.

Пљукате на све што е Македонско и после од истите барате помош. За све ви се гледа низ прсти, ја да сум на чело на ФФМ би ве стаел у вторник да играте, па после прекрстујте "адем јашари", кршите столице, свиркајте химна итн.


Sent from my B1-730HD using Tapatalk

„Државата“ и (анти)системот му го овозможиле тоа и нормално е да го користат. Онај човекот од Кавадаречко, кој на Мечкин Камен 96’ (ако добро се сеќавам) го изгази знамето во знак на револт за промената на истото, скапа во затвор. Го прогласија за државен непријател. Додека пак овие симнаа државно знаме од јарбол, покажуваат карти од некои измислени држави и територии, коишто автоматски го загрозуваат суверенитетот на државата, во којашто живеат, понатаму скандираат сѐ и сешто и т.н. Али темава не е место за вакви разговори, коишто сите ги знаат, а глумат лудило.

Да се вратиме на фудбалот. Освен Вардар и Шкендија, Работнички можеби стои малку повисоко во квалитет и несомнено организациски во однос на останатите. Силекс и Шкупи во никој случај немаат подобар состав од тој на Пелистер. Брегалница и Ренова тешко да се дефинираат, но сметам дека Ренова има предност во долгогодишното искуство како прволигаш. Победа и Ѓорче можеби најмалку покажаа, но сепак е прво коло и има време за корекции и за носење на играчи.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Интересно е како бараа соживот, разбирање и све тоа само на нив ка им одговара.
Пред само една недела на културни прашања "зошто провоцирате со Арена адем јашари" одговараа со "ни се може", " кој ве ебе" и слично, ама затоа ка им треба нешто одма са други људи. Ако више глумите мангупи, глумите до крај. Доста плачете.

Пљукате на све што е Македонско и после од истите барате помош. За све ви се гледа низ прсти, ја да сум на чело на ФФМ би ве стаел у вторник да играте, па после прекрстујте "адем јашари", кршите столице, свиркајте химна итн.


Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Koj te prasha tebe!! Idi tamu navivaj u Sportski nemash stadion ne znaete ni kade kje igrate, ti kje davash pamet ovde daj spasete go vashiot klub, nemash pravo ovde da se meshash, imash Vtora liga, zdravje do drugata godina treta liga. i na kraj nema ni da postojte.

Za Adem Jashari, vlezi vo officialnata strana na klubot i vidi dali e Adem Jashari ili Filip Vtori, vas vi boli uspehot na Shkendija znaeme site ne e do Adem Jashari blla blla blla neznam shto, kje puknete od inaet kje puknete, i na kraj da se glea kakov uspeh imaa Shkendija i Vardar i kako go mestat Vardar za shampion, na sekoj natprevar imash penall, proshllata sezona samo vidi kakov penall so Metalurg greota ni vo treta liga nema takov penall, so turnovo plus 9 min prodollzhenie, so nas gol od ofsajd, i na kraj Vardar padna od prvata runda na liga shampioni a nie ushte sme vo play off, nemam shto da komentiram pojce, i sam vidi kakov uspeh ima Shkendija kakov Vardar, vo evropa nemozaat sudite da im pomagat na Vardar.

Cao!!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Koj te prasha tebe!! Idi tamu navivaj u Sportski nemash stadion ne znaete ni kade kje igrate, ti kje davash pamet ovde daj spasete go vashiot klub, nemash pravo ovde da se meshash, imash Vtora liga, zdravje do drugata godina treta liga. i na kraj nema ni da postojte.

Za Adem Jashari, vlezi vo officialnata strana na klubot i vidi dali e Adem Jashari ili Filip Vtori, vas vi boli uspehot na Shkendija znaeme site ne e do Adem Jashari blla blla blla neznam shto, kje puknete od inaet kje puknete, i na kraj da se glea kakov uspeh imaa Shkendija i Vardar i kako go mestat Vardar za shampion, na sekoj natprevar imash penall, proshllata sezona samo vidi kakov penall so Metalurg greota ni vo treta liga nema takov penall, so turnovo plus 9 min prodollzhenie, so nas gol od ofsajd, i na kraj Vardar padna od prvata runda na liga shampioni a nie ushte sme vo play off, nemam shto da komentiram pojce, i sam vidi kakov uspeh ima Shkendija kakov Vardar, vo evropa nemozaat sudite da im pomagat na Vardar.

Cao!!!
Не кур мешај други работе и не ме прашуј кој ме прашал мене. Не треба никој да ме праша за да дадем мислење, ако не ти се свиѓа има ваши форуми, терај си работа.

Што од горе-наведеното не е точно?! Спуштање знаме од јарбол, некој си адем овчар јашари, исвкиркуете химна, кршите столчиња на Филип Втори. Што од ова не е точно?!
И со кој образ барате сега некоја македонска институција да ви помогне?! Ако сакате да ви излезе некој у пресрет, треба да се научите да функционирате ка цивилизирани људи и ка немате корист од нешто, а не само ка ви треба тогај да спомнуете соживот или не знам што.

А за тоа дека Тетекс нема да постои, само сонуај ;)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Не кур мешај други работе и не ме прашуј кој ме прашал мене. Не треба никој да ме праша за да дадем мислење, ако не ти се свиѓа има ваши форуми, терај си работа.

Што од горе-наведеното не е точно?! Спуштање знаме од јарбол, некој си адем овчар јашари, исвкиркуете химна, кршите столчиња на Филип Втори. Што од ова не е точно?!
И со кој образ барате сега некоја македонска институција да ви помогне?! Ако сакате да ви излезе некој у пресрет, треба да се научите да функционирате ка цивилизирани људи и ка немате корист од нешто, а не само ка ви треба тогај да спомнуете соживот или не знам што.

А за тоа дека Тетекс нема да постои, само сонуај ;)
Kje puknesh od inaett :LOL: , pred malku mi odgovori samo na Cao :tapp: a vidi sea, da vie ste mogu civilizirani, od toa sto vi boli uspehot na Shkendija frlate so kamenja po kolite u Gjorce.

Aj kje vidish ushte malku dali kje postoj Teteks ! ili moze samo u vtora liga, i da igra u Jugonovce ili Sportski :ROFLMAO:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Kje puknesh od inaett :LOL: , pred malku mi odgovori samo na Cao :tapp: a vidi sea, da vie ste mogu civilizirani, od toa sto vi boli uspehot na Shkendija frlate so kamenja po kolite u Gjorce.

Aj kje vidish ushte malku dali kje postoj Teteks ! ili moze samo u vtora liga, i da igra u Jugonovce ili Sportski :ROFLMAO:
Ме боли за шкендија, куров :)
Те прашуем ка чуек, Што од горе-наведеното не е точно? Ако више барате нешто, кажи дали го заслужуете истото. Ама ти ми вртиш муабети, џабе.

А Тетекс ќе игра кј што ќе игра дур не се најде спонзор, па ќе праемо муабет после тоа што и како ;)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Ме боли за шкендија, куров :)
Те прашуем ка чуек, Што од горе-наведеното не е точно? Ако више барате нешто, кажи дали го заслужуете истото. Ама ти ми вртиш муабети, џабе.

А Тетекс ќе игра кј што ќе игра дур не се најде спонзор, па ќе праемо муабет после тоа што и како ;)
i sponzor da najdete gotovo e vishe, kje vidish od 1 septemvri :D
 
B

Beck's

Гостин
не јади гомна бе ти ебам крвта кучешка говедо едно.Па мојот клуб е постар од таа твојата бљувотина бе педерче едно сечено.
Иди бе фрли некој камен по колете не туку драпај мадиња, за кур не ве бива
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
i sponzor da najdete gotovo e vishe, kje vidish od 1 septemvri :D
Ти ќе ни забраниш? :)) Или Шкенди ќе ни забрани? :)
Ете ти го муабетот од погоре на дело. А после барате помош и плачете ка пиченца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom