Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сега се Дивижн Ханриево :D
IspaDza Dzorce go nema Brzi da deli samari.:LOL::LOL::LOL:

Inace desavka igraa Gjorce - Cementara togas igrase Bobi Milevski za Cementara i doagja aut da izveduva i eden od pozadi od publika do ogradata koa mu spuka zauska, a tatko mu negov u publika sakase da se tepa so ovoj koj mu ja spuka. Bobi celiot zacrven ja pusta topkata zema da gi moli ovie od obezbeduvanjeto da go trgnat tatko mu da ne jade kjotek.:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Сега се Дивижн Ханриево :D
Ханриево се подгрупа на Лавови море. :D
Лавови се ударачката екипа a Ханриево се ултрасите. :D
Ама сега кој си е со фамилијарни работи, кој пропаднал, кој е у бегство...итн. :D
Ханриево ќе го вадат на Лавови трансот годинава така муабет слушнав.

IspaDza Dzorce go nema Brzi da deli samari.:LOL::LOL::LOL:

Inace desavka igraa Gjorce - Cementara togas igrase Bobi Milevski za Cementara i doagja aut da izveduva i eden od pozadi od publika do ogradata koa mu spuka zauska, a tatko mu negov u publika sakase da se tepa so ovoj koj mu ja spuka. Bobi celiot zacrven ja pusta topkata zema da gi moli ovie od obezbeduvanjeto da go trgnat tatko mu da ne jade kjotek.:pos::pos::pos::pos:
За дешавката со Боби Милевски кај ти текна ебате беља :D:pos:.
Ехее какви дешавки имало на стадион томови книги да пишуваш. :D
Еден човек у години, летва пијан, доаѓа на трибина кај навивачиве и почнува да пее ''Македонци на глас запејте, македонско оро играјтееее''.
И Брзи му се смее и му вика ''чиче овде сме све млади дечки иди понатаму кај старите ние други песни пееме тука''. Стариов летва пијан ни две ни три му вика ''а бе кој те ебе''. На Брзи му пука филм му иде и му вика ''Мене кој ме ебе? Мене кој ме ебе?''.
Кога му даде ваков double punch :D:pos:стариот по скалите на трибина прави туп, туп, туп....5-6 скали се тркалаше мајсторот си стана без проблем мука немаше :pos:. Се смеев со денови кога ќе ми текнеше на дешавката маме му ебем. :D
А дека ќе испаднеме.....на Уров! :D
Doublepunch.JPG
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Добро кој гласал дека Брегалница ќе е шампион, или Победа или Пелистер :), разбирам дека навивате за овие тимови али 99% борбата ќе се води меѓу Вардар и шкендија, 1% у најоптимистички прогнози оставам за работнички, али останативе барем за титула немаат никој шанси.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Добро кој гласал дека Брегалница ќе е шампион, или Победа или Пелистер :), разбирам дека навивате за овие тимови али 99% борбата ќе се води меѓу Вардар и шкендија, 1% у најоптимистички прогнози оставам за работнички, али останативе барем за титула немаат никој шанси.
И Леичестер немаше шанси лани па...;):).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе Брзи, легенда хахахахаха
Еднаш одиме на трибина и сите пееме демек а на крај од навивачка група (демек, јас сум бил дел од навивачка група) дојдени двајца туристи да кажам, рандом џорчефци. Брзи се дере на глас „и да изгубиме нема да ве оставиме“ пошто губеше џорче ко грчка и само се дере „ајде ситеее на нозееее“ хахахахаха ние пееме, се смееме а овие двајца кур ги боли, не се замараат, си грицкаат семки. Брзи ги гледа у очи и се пофторува „ајде сите на нозееее“ и овие ништо, не реагираат. Се напиња до максимум, вика „тишинаааааааааааааааа“, сите застануваат и пак ги глеа двајцава и им вика со напет глас „абе вие че станете или јас да дојдам да ве станам?“, цела трибина се преврте од смеење, овие копуциве не им беше јасно што се дешава хахахахаха станаа и си отидоа и почна да ги пцуе, го мрзеше ваљда да оди да ги тепа :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Сеа Лечестер ќе го споредуваме со Брегалница?!?!?!?!
Лечестер е професионален клуб и имаше вредност лани на почеток на сезона од 53милиони фунти, значи не е некој селски тим кој случајно се нашол во премиер лига. За разлика од нив брегланица е далеку од професионален тим (па и останатите) и не се знае ни дали има буџет да плати играчи и судии за следна сезона.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Абе Брзи, легенда хахахахаха
Еднаш одиме на трибина и сите пееме демек а на крај од навивачка група (демек, јас сум бил дел од навивачка група) дојдени двајца туристи да кажам, рандом џорчефци. Брзи се дере на глас „и да изгубиме нема да ве оставиме“ пошто губеше џорче ко грчка и само се дере „ајде ситеее на нозееее“ хахахахаха ние пееме, се смееме а овие двајца кур ги боли, не се замараат, си грицкаат семки. Брзи ги гледа у очи и се пофторува „ајде сите на нозееее“ и овие ништо, не реагираат. Се напиња до максимум, вика „тишинаааааааааааааааа“, сите застануваат и пак ги глеа двајцава и им вика со напет глас „абе вие че станете или јас да дојдам да ве станам?“, цела трибина се преврте од смеење, овие копуциве не им беше јасно што се дешава хахахахаха станаа и си отидоа и почна да ги пцуе, го мрзеше ваљда да оди да ги тепа :D
Хаха со Брзи беше цепки на трибина. Жена му се пораѓа овие чекат пред стадион да додје да влезат за џабе.:pos::pos::pos: Иначе страшно се нервираше кога некој ќе дреме и не урла. Иде она песна На на на напред Ѓорче тивко и лагано и еден таму почна да урла Брзи коа му сипа му што се дереш бе ти, вика еден лева рака дига друга десна се брукаме на Канал 5 иде пренос ( а уствари на А1 даваа пренос):pos::pos::pos:

@ALoTt Реално најслаб тим имате у лигата, глеам уште Брња и Џанга ви играат и Јорде наркоманот сте го зеле, таман на полувреме да тркне до копачка.:D Као што глеам Општината нема да фрла пари пошто Јорде е тешка комуњара, изгледа Копчар и Брацо ќе си местат оваа сезона и следната пак у втора.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Исто и затвори ги темите од лани и оваа направи ја најважна тема во подфорумот.
Ја ставив за важна, Пеџа ќе ги заклучи старите.. многу се и не знам не се разбирам од фудбал. Позз
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Добро кој гласал дека Брегалница ќе е шампион, или Победа или Пелистер :), разбирам дека навивате за овие тимови али 99% борбата ќе се води меѓу Вардар и шкендија, 1% у најоптимистички прогнози оставам за работнички, али останативе барем за титула немаат никој шанси.
А кај пишува во анкетата дека е за шампион? Ставиле луѓето ваков наслов на анкетата Македонско фудбалско првенство 2016/2017 (анкета) и нормално дека ќе си гласаш за својот тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom