Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
ПУШИ МИРАВЦИ !!
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Фатална опсесија :kuracc:
Грдо лето имаше а?
Како се најде ти у муабетов , ја чекам некој да реплицира од Гевгелија , а оно педерче од Скопје да ми ти било засегнато од постов :pusigo::pusigo::pusigo::pusigo::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Како се најде ти у муабетов , ја чекам некој да реплицира од Гевгелија , а оно педерче од Скопје да ми ти било засегнато од постов :pusigo::pusigo::pusigo::pusigo::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
Стелт?
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Gi nema sezonava Barton, Temelkov, policaecot od Kumanovo i eve gi glava ne moze da krenat.
Ќути, на последниве две гостувања имавме точно 0 шанси за гол. Да беа они немаше да биде така, затоа што кај не пунеа со пенали и слободни удари кога не ни идеше па и знаеа да фатат топка и да створат шанси за напаѓачите. Вака сега не иде...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Gi nema sezonava Barton, Temelkov, policaecot od Kumanovo i eve gi glava ne moze da krenat.
Тоа што сезонава играме мизерно се должи на многу фактори, а тоа што си го кажал е подеднакво точно како ние да речеме намерно попуштаме, дека се смени власта и мора Шкендија да биде шампион :icon_mrgr:
Толку се силите, се испукаа со играта во Европа, играчите се физички исцрпени, противниците во првенството ни играат доста мотивирано и ни отидоа неколку клучни играчи.
 
B

Beck's

Гостин
Тоа што сезонава играме мизерно се должи на многу фактори, а тоа што си го кажал е подеднакво точно како ние да речеме намерно попуштаме, дека се смени власта и мора Шкендија да биде шампион :icon_mrgr:
Толку се силите, се испукаа со играта во Европа, играчите се физички исцрпени, противниците во првенството ни играат доста мотивирано и ни отидоа неколку клучни играчи.
Ima i takvi sto priznavaat deka navedenite sudii ve vadea poslednive sezoni, ama mene jasno mi bilo celo vreme i zatoa sum pisuval. Sum sledel golem broj natprevari na Vardar so ovie sudii i bukvalno sekoj dopir ( a moze i bez dopir) vo i okolu 16 se svirese kako prekrsok. Slobodni udari pokraj 16 imavte okolu 20 sekoj natprevar dodeka vlezese.
Smenata na vlasta ocigledno vlijaese i vo FFM pa taka gi nema veke ovie platenici od sudii i rezultatite se tie sto se.
Veruvaj ocajni ste bile i na ovie natprevari lani i proslite sezoni ama bukvalno ve vadea sudiite i ne e sramota da se priznae
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Ima i takvi sto priznavaat deka navedenite sudii ve vadea poslednive sezoni, ama mene jasno mi bilo celo vreme i zatoa sum pisuval. Sum sledel golem broj natprevari na Vardar so ovie sudii i bukvalno sekoj dopir ( a moze i bez dopir) vo i okolu 16 se svirese kako prekrsok. Slobodni udari pokraj 16 imavte okolu 20 sekoj natprevar dodeka vlezese.
Smenata na vlasta ocigledno vlijaese i vo FFM pa taka gi nema veke ovie platenici od sudii i rezultatite se tie sto se.
Veruvaj ocajni ste bile i na ovie natprevari lani i proslite sezoni ama bukvalno ve vadea sudiite i ne e sramota da se priznae
А со малме, копенхаген и фенербахче кој не вадеше? Постојат многу варијанти зошто има толкава дискрепанца во играта на Вардар до пред два месеци и сега ама судиите не се една од нив.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Абе ве местеа јасно се глеа, од толку местење и шкендија ја тепаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom