Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
па рано е уште за комплетни трансфери, преодниот рок и кај нас трае до 31-ви август.
:D не барав комплетни трансфери,него да видам овие што влегоа од 2ра лига како се засилија,тие од прва ги пратам,па да знаеме што да одиграме на кладилкница :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Многу е мизерно првенствово сеа гледав некој хајлајци, стадионите се тешки ниви.:tapp::facepalm:
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Во Македонија уназад 20г е во стагнирање фудбалот во целина од секој аспект,јас лично сум фан на Работнички и сум искрен секогаш без разлика дали на некој тоа го боли или не, реално кога ќе погледнете просечната посетеност на натпреварите од првата лига кога игра Работнички,Вардар,Шкендија,Металург и други е 160 луѓе,а тоа коинцидира со бројот на рооднини на фудбалерите и тоа најблиски исто така и на репрезентативно ниви (и бетер),како дошло до тоа мислам дека не треба да си Дарко Панчев или Шумуликоски Величе за да го видиш,јас не разбирам како можат навијачите поготово да одат да чукаат,а некој да печали без да ги подржи финансиски или на каков и да е друг начин,зошто не каже еве Самсоненко пример дека нели вие сте во срцето нешто тука сте ,па покажува демек кај срцето не даде на секој по 100-200 евра ??
Тоа ти е како нна свадба еден ќе ебе,а сите си се радуваат,тој самиоот кажуваше дека не можеле без Комити они биле као 12тиот играч,а дали знае дека сите други освен 12сетиот зимаат по 5-6 илјади евра,и на тоа се ќути тоа е плус што придонесува за немање фудбал,се е на сила и со маска за жал
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.278
Во Македонија уназад 20г е во стагнирање фудбалот во целина од секој аспект,јас лично сум фан на Работнички и сум искрен секогаш без разлика дали на некој тоа го боли или не, реално кога ќе погледнете просечната посетеност на натпреварите од првата лига кога игра Работнички,Вардар,Шкендија,Металург и други е 160 луѓе,а тоа коинцидира со бројот на рооднини на фудбалерите и тоа најблиски исто така и на репрезентативно ниви (и бетер),како дошло до тоа мислам дека не треба да си Дарко Панчев или Шумуликоски Величе за да го видиш,јас не разбирам како можат навијачите поготово да одат да чукаат,а некој да печали без да ги подржи финансиски или на каков и да е друг начин,зошто не каже еве Самсоненко пример дека нели вие сте во срцето нешто тука сте ,па покажува демек кај срцето не даде на секој по 100-200 евра ??
Тоа ти е како нна свадба еден ќе ебе,а сите си се радуваат,тој самиоот кажуваше дека не можеле без Комити они биле као 12тиот играч,а дали знае дека сите други освен 12сетиот зимаат по 5-6 илјади евра,и на тоа се ќути тоа е плус што придонесува за немање фудбал,се е на сила и со маска за жал
Ne znam dali si pratall negoash MK liga, am Shkendija veke od svoeto postoenje nigoash nemal 160 луѓе na stadionov, i vo 3 4 liga koga igral !
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Генерално кажав колкава е посетеноста ако гледаме така на Вардар има и по 2000-4000,а тоа дека во Мк нема посетеност се доказ стадионите сите во целост без исклучоци ..
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Neznam koj stignal da go vide renoviraniot stadion vo Strumica ali sekoja Cest. Go sredile kolku tolku. Treba da imame prvo uslovi pa onda Fudbal.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.935
Супер купот од Македонија помеѓу Пелистер-Вардар не требаше да се игра крајот на август негде ? Или се одложи заради настапите на Вардар во Европа ?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Супер купот од Македонија помеѓу Пелистер-Вардар не требаше да се игра крајот на август негде ? Или се одложи заради настапите на Вардар во Европа ?
Според правилата на ффм, супер купот се игра само доколку од 2те екипи освојувачи, едната или двете немаат навивачки групи, во спротивно се молчи и не се спомнува ништо на таа тема :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Кажа член на кого навивачката група му преспа на трибина викендов. Семкари. :)

Со сила се правиш луд, и во таа регионална лига има атрактивни клубови, плус носталгичари по клубовите од бивша Југославија и плус не би било карта 1 500 туку 100. И никој не рекол дека Градски би бил полн до последното место туку дека повеќе публика би имало против тие клубови отколку со Силекс, Академија Пандев, Скопје и остали клубови без душа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom