Македонско фудбалско првенство 2017/2018

Дискусија во форумот 'Македонски фудбал' започната од Prime, 4 август 2016.

?

Македонско фудбалско првенство 2016/2017 (анкета)

 1. ФК Вардар Скопје

  40,4%
 2. ФК Шкендија Тетово

  23,4%
 3. ФК Пелистер Битола

  12,8%
 4. ФК Победа Прилеп

  8,5%
 5. ФК Работнички Скопје

  2,1%
 6. ФК Академија Пандев

  8,5%
 7. ФК Скопје

  4,3%
 8. ФК Шкупи Скопје

  0 гласови
  0,0%
 9. ФК Силекс Кратово

  0 гласови
  0,0%
 10. Фк Ренова Тетово

  0 гласови
  0,0%
 1. Golmance

  Golmance

  Член од:
  8 август 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Работнички оваа година ја има најслабата екипа во последните 5 години, подобар тим имаат Силекс, Победа, Пелистер....
   
 2. NikolaJolic96

  NikolaJolic96

  Член од:
  1 август 2017
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  13
  мојата прогноза:
  Борбата за шампионската титула помеѓу Вардар (ако се Самсоненко премисли) и Шкендија, за третото место Пелистер и Победа, од пето до осмо место: Работнички, Силекс, Академија Пандев и Ренова, а ќе испаѓат Скопје и Шкупи
   
  На Goran Bt и k0k014 им се допаѓа ова.
 3. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  1.755
  Допаѓања:
  213
  Кај можам да најдам инфо за сите трансфери ова лето во лигата?
   
 4. Игнориран член

  Игнориран член >>>>> ( . )( . ) <<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.194
  Допаѓања:
  2.599
  Пелистер

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Goran Bt и dark warrior™ им се допаѓа ова.
 5. Кико Д.

  Кико Д. ULTRAS - way of life

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  10.762
  Допаѓања:
  8.346
  Да не се пуштени во продажба случајно ?
   
 6. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  1.688
  http://sport.com.mk/?ItemID=671C2D4D8C155549BE41C371BE190BCB


  @dark warrior™ Еве ги на Шкендија, вчера ги презентираа новите дресови


  На Вардар домашен: http://www.hummel.net/AA/Men/Sport/T-shirts/core-striped-ss-jersey-black-true-red
  и гостински: http://www.hummel.net/AA/Men/Sport/T-shirts/auth--charge-ss-poly-jersey-white-true-red
   
  На Шоути му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Golmance

  Golmance

  Член од:
  8 август 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Шкупи да се бори за опстанок со Пандев и Ренова.
   
 8. Игнориран член

  Игнориран член >>>>> ( . )( . ) <<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.194
  Допаѓања:
  2.599
  Не се уште, во интерспорт има само од оние ланските грдите. :D
  Се надевам ќе ги пуштат во продажба овие новите. Според мене најубав дрес на Пелистер во последните 10 години.
   
 9. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.842
  Допаѓања:
  5.477
  Останавме единствена држава во европа од која домашното фудбалско првенство не се пренесува на ниедна национална телевизија. ПУ срам да ви е на сите. Никаква еуфорија ни ништо никаков интерес. Како е можно да сме толку затуцани фудбалски не можам да се помирам дербито се игра никогаш повредна утакмица не се играла во Македонија, во европски рамки се прочуја само кај нас ништо, се да ви изнаебам на сите шо сте на некаков начин замешани.
   
  На bakigvg, k0k014 и Goran Bt им се допаѓа ова.
 10. Игнориран член

  Игнориран член >>>>> ( . )( . ) <<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.194
  Допаѓања:
  2.599
  На ТВ Нова ќе има пренос.
   
 11. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.842
  Допаѓања:
  5.477
  ау шо е ова :D од европските четврток нешто ќе пренесват?
   
 12. Игнориран член

  Игнориран член >>>>> ( . )( . ) <<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.194
  Допаѓања:
  2.599
  Многу бараш бе брат...:icon_mrgr:
   
 13. te-ultra

  te-ultra ILLYRIAN

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  805
  ko za sefte dobro otvoranje.2-0 epten skromni so ogles na dominacijata vo teren.Sepak 3 boda se brojat ...
   
 14. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.437
  Допаѓања:
  2.283
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  1.422
  Допаѓања:
  687
  Кај има трансфери за годинава??? На тој линкот од Спорт не отвара....
   

Сподели преку: