Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Демек ако играат сите со младинци и се е решено,неможат да се наместат утакмици ?
Победа серијава што ја направи појака отколку на Реал мадрид им е :D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Демек ако играат сите со младинци и се е решено,неможат да се наместат утакмици ?
Не. Никој не кажа дека не може да има местенки. Кажувам само дека тоа не значи дека сите се дефинитивно местено и дека резултатот не е доказ дека биле наместени.

Вашата логика е "ако сите играат со младинци и се е решено, не можат да се наместат утакмици? Можат. Епа тогаш значи се е местено."

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
И јас како голем љубител се лажев до пред брзо време, ама ова шо го пратам сеа значи потврдено од луѓе, секој за себе си мести, сите утакмици од последните три кола се наместени за кладилница, за Пелистер со глава потврдено, дербито местенка, прелаз некни со Шкендија, работнички победа местена беше и работнички во штип местена.
Се е фарса џабе се лажиме ситна пара ќе си свртат газдите за играчите динар скршен нема освен сами ако не си наместат и уплатат. Утакмица немам пропуштено на Пелистер домашна со години од бебе сум на фудбал ама ова јебање не заслужвам да го трпам![DOUBLEPOST=1496330995][/DOUBLEPOST]
Не. Никој не кажа дека не може да има местенки. Кажувам само дека тоа не значи дека сите се дефинитивно местено и дека резултатот не е доказ дека биле наместени.

Вашата логика е "ако сите играат со младинци и се е решено, не можат да се наместат утакмици? Можат. Епа тогаш значи се е местено."

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
какви младицни не ми зборувај не знам кај си ама очигледно немаш контакт со луѓе од тука, се е наместено ти тврдам, вервај ме не се лажи
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Не. Никој не кажа дека не може да има местенки. Кажувам само дека тоа не значи дека сите се дефинитивно местено и дека резултатот не е доказ дека биле наместени.

Вашата логика е "ако сите играат со младинци и се е решено, не можат да се наместат утакмици? Можат. Епа тогаш значи се е местено."

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Не викаме дека е местено за се што би можело да е.Уклучи малце мозокот и пробај да собереш 2 + 2
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
тоа ти е кладилничарска генерација, секој резултат асоцира на местено...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
тоа ти е кладилничарска генерација, секој резултат асоцира на местено...
Сакаш да ми кажеш дека не местат? Како бе лани победа последните кола од опстанок успеа шампион да биде.Годинава се бореја за опстанок и на крајот 5 од 5 имаа победено.Или многу форма фаќаат на крајот?Никој не рече дека СИТЕ ДО ЕДНА се местени ама повеќето од пола сигурно се.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
тоа ти е кладилничарска генерација, секој резултат асоцира на местено...
и јас го велев до пред брзо ова, кладилниците со години ги имам откажано ама овде нема збор дека не се мести, значи се е наместено од судии од ждрепки до се, курташак си играт таму што сакаат тие си прават. Потврдено од лични и сигурни извори ова.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Сакаш да ми кажеш дека не местат? Како бе лани победа последните кола од опстанок успеа шампион да биде.Годинава се бореја за опстанок и на крајот 5 од 5 имаа победено.Или многу форма фаќаат на крајот?Никој не рече дека СИТЕ ДО ЕДНА се местени ама повеќето од пола сигурно се.
се мести, ама не во толкава мера како што преувеличувате тука. тоа што некоја екипа наредила 5 победи по ред мора да биде дека ги наместила? па ако пратиш македонска лига тогаш знаеш каков е квалитетот и колку малку треба за да бидеш конкурентен. потоа фактор на формата ја имаш и огромната пауза. пола од екипите менуваат 30-50% од првиот тим за време на таа пауза и како резултат на тоа во пролетниот дел имаш различни екипи од есенскиот. и последно, па мн нормално е екипа во тек на сезона да има и кризни периоди и периоди а добра форма, не се нашиве екипи Баерн па да играат на високо ниво цела сезона. дури и Вардар и Шкендија и тоа како паѓаа во форма, ама најчесто и кога беа лоши ќе победеа заради тоа што индивидуално имаат подобри состави од останатите.

и пак ќе речам: кладилничарска генерација сме. муабетов го иам праено и во живо и тоа не за нашава лига туку и за големите 5. како демек фаворитот мора цело време да победува, ако не победи одма ја наместил. и ко кец у два кладилниците да го измислија, или 7+. па сите играат фудбал, има изненадувања, падови и подеми на форма, трансфери, психологија, затоа и фудбалот е интересен.[DOUBLEPOST=1496438309][/DOUBLEPOST]
и јас го велев до пред брзо ова, кладилниците со години ги имам откажано ама овде нема збор дека не се мести, значи се е наместено од судии од ждрепки до се, курташак си играт таму што сакаат тие си прават. Потврдено од лични и сигурни извори ова.
тоа е веќе параноја другар. верувам дека има еден куп нерегуларности, ама дека сè е наместено... па тие што треба да наместат сè прво не се ни токлку паметни ни кадарни тоа да го изведат.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
@Harry Potter
Не знаат топката да си ја подадат,шкендија и вардар ги победија
Кротоне во сериа А се отепа местење и се спаси, па кај нас не се местело.
Да не те потсетувам за примери како Сарагоса пред 5-6 години кога ги тепа последните 7, или вест хем претходно.Абе има еден куп примерии тоа во најјаките лиги, ти ми велиш во форма влегле.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
813
Поени од реакции
1.181
@Harry Potter
Не знаат топката да си ја подадат,шкендија и вардар ги победија
Кротоне во сериа А се отепа местење и се спаси, па кај нас не се местело.
Да не те потсетувам за примери како Сарагоса пред 5-6 години кога ги тепа последните 7, или вест хем претходно.Абе има еден куп примерии тоа во најјаките лиги, ти ми велиш во форма влегле.
Убаво ви пиша за кладионичарска генерација хари потер,се е наместено според нас ако не испадне како што мислиме.Па и примерите што ги даде,сериозно мислиш во премиер лигата,каде што и 20та резерва зема еден милион,а клубовите по 100 и кусур милиони за тв права,се решиле ајде на Вест Хем да им наместиме 7 утакмици па да има што да зборат овие од кладилница?? Или пак на другите екипи сите играчи ќе ќутеа до сега и ниеден скандал немаше да избие?Уефа и Фифа имаат огромни суми вложено во пратење на тие работи и откривање и немаше да се слушни за тоа во топ 5 лиги во светот?Во врска со ова пред некоја година ако се сеќава некој,во Кипар,на пола час пред почетокот на утакмица биле вложени некој 300к евра за домашната екипа,утакмицата не беше одиграна за таа мала сума ако можиме да ја кажиме,а не па да дојде до тоа ниво во пл,примера,сериа а,да се местат и по 10 утакмици како што кажуваш.Се знае се мести во полупрофесионалните лиги,во англија во 5 и 6 дивизија имаат осудено играчи,исто и во шпанија 3-4та лига итн,Топ лигите според мене едноставно никаква пара неможе да го надокнади ризикот.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Море сегде се мести, никој неможи да ме убеди, од Зимбабве, до Пакистан, Индонезија, Македонија, Англија и Италија !
Се е местено, нема повеќе фудбал за око како шо беше, односно како шо се играше порано, сега се е за ПРОФИТ, гледаат да скинат нешто плус, се е поврзано со кладилниците, гледајте само на колку големи клубови низ Европа спонзор му е светска кладилница и се е јасно...
Шо ве чуди толку синкир Барселона, Реал Мадрид или Јувентус не местат утакмици?
Па тие 1 до 2 местенки прат во лигата и готово извадена му е цела сезона и после ќе велат неочекуван кикс бил, ова она. Фала богу дека и тие се луѓе од крв и месо и не се семоќни да победат 38 кола без ниту еден кикс.
Ама никој неможи да ме убеди, во средата Барселона во ЛШ го гази ПСЖ 6:1, и во лигата следната утакмица губи од факинг Депортиво ЛаКоруња :гик: Ок е, тие со резерви во секое време можат да ги добијат, па така лесно си изгубија :shok2:

Во Македонското, јас знам само за Пелистер оваа сезона каде беше пукан 5-6 пати со точен резултат !
Со Брегалница во Битола за купот 1:0, цел град ја играше и ја знаеше со точен резултат, со Победа 2:0 исто точен резлтат ја пукале од управа до играчи и сакаш фудбал после ?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
@Harry Potter
Не знаат топката да си ја подадат,шкендија и вардар ги победија
Кротоне во сериа А се отепа местење и се спаси, па кај нас не се местело.
Да не те потсетувам за примери како Сарагоса пред 5-6 години кога ги тепа последните 7, или вест хем претходно.Абе има еден куп примерии тоа во најјаките лиги, ти ми велиш во форма влегле.
тоа е таа класична параноја на кладилничарската генерација :)

кога веќе сè ти е местено, немој да гледаш фудбал. гледај некој друг спорт, голф на пример. таму не сум слушнал да местат...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
тоа е таа класична параноја на кладилничарската генерација :)

кога веќе сè ти е местено, немој да гледаш фудбал. гледај некој друг спорт, голф на пример. таму не сум слушнал да местат...
1.Кој рече дека се е местено? Никаде не реков така.
2.Не ги играм јас уткмиците во кладилница , па кога ќе ме турнат заради тоа да викам местено дека е.
3.Минатата година во втора лига пелистер скоро испаднат, победа бетер.Сите утакмици се местат како што треба и овие две екипи се качуваат горе.Исто како ко мал кога си играл менаџер играта, се правиш тренер на 100 екипи и ги тргаш играчите настрана за резултатите да бидат како што ти одговара.
4.Дали ти веруваш дека регуларно ПОБЕДА ПРИЛЕП избори опстанок оваа сезона, и дали мислиш дека последните 5 од 5 утакмици што ги победи БЕА РЕГУЛАРНИ?
5.Ако работиш во ффм, тогаш во ред е да пишуваш онакви постови.Сигурно нема да речеш дека се местени.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Море сегде се мести, никој неможи да ме убеди, од Зимбабве, до Пакистан, Индонезија, Македонија, Англија и Италија !
Се е местено, нема повеќе фудбал за око како шо беше, односно како шо се играше порано, сега се е за ПРОФИТ, гледаат да скинат нешто плус, се е поврзано со кладилниците, гледајте само на колку големи клубови низ Европа спонзор му е светска кладилница и се е јасно...
Шо ве чуди толку синкир Барселона, Реал Мадрид или Јувентус не местат утакмици?
Па тие 1 до 2 местенки прат во лигата и готово извадена му е цела сезона и после ќе велат неочекуван кикс бил, ова она. Фала богу дека и тие се луѓе од крв и месо и не се семоќни да победат 38 кола без ниту еден кикс.
Ама никој неможи да ме убеди, во средата Барселона во ЛШ го гази ПСЖ 6:1, и во лигата следната утакмица губи од факинг Депортиво ЛаКоруња :гик: Ок е, тие со резерви во секое време можат да ги добијат, па така лесно си изгубија :shok2:

Во Македонското, јас знам само за Пелистер оваа сезона каде беше пукан 5-6 пати со точен резултат !
Со Брегалница во Битола за купот 1:0, цел град ја играше и ја знаеше со точен резултат, со Победа 2:0 исто точен резлтат ја пукале од управа до играчи и сакаш фудбал после ?
Абе ти знаеш ама играчите не за ова
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
1.Кој рече дека се е местено? Никаде не реков така.
2.Не ги играм јас уткмиците во кладилница , па кога ќе ме турнат заради тоа да викам местено дека е.
3.Минатата година во втора лига пелистер скоро испаднат, победа бетер.Сите утакмици се местат како што треба и овие две екипи се качуваат горе.Исто како ко мал кога си играл менаџер играта, се правиш тренер на 100 екипи и ги тргаш играчите настрана за резултатите да бидат како што ти одговара.
4.Дали ти веруваш дека регуларно ПОБЕДА ПРИЛЕП избори опстанок оваа сезона, и дали мислиш дека последните 5 од 5 утакмици што ги победи БЕА РЕГУЛАРНИ?
5.Ако работиш во ффм, тогаш во ред е да пишуваш онакви постови.Сигурно нема да речеш дека се местени.
3. лани сезоната во втора лига беше како никогаш понеизвесна што сите екипи скоро до крај можеа и да испаднат и да се изборат за во прва, бодовната разлика беше мала. дека на крај имаше манипулации, имаше, а тоа беше од екипи кои намерно губеа на крај бидејќи дојдоа до позиција за прва лига а немаа пари за таму (Тетекс!). Пелистер ако местел за да влези, местел или со помош на ФФМ или со помош на противниците. втора лига ја нема во кладилница.
4. ДА! како шо верувам дека Лестер регуларно освои Премиер!
5. па на потписот долу ми пишува каде работам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom