Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
3-1 и ајт дома.... Кога Шкендија беше за вас Реал Мадрид ви го промени името од вардар на Миравци.

Бум бум Ибраимиииииииии :ojeaa:
10 бода. Вардар е милостив кон понесреќните па пушта по некоја утакмица за мотивација.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Si se izgubil u postov ko Casemiro pred Messi :D
Tie 573 dusi Shkendija go sledat samo na trening dodeka na natprevari 5000 imas minimum sekoj natprevar.
Da reces deka kaznata nema znacenje za drugite timovi osobeno Vardar da ke se slagam, iako i kaj ovie poslednite lani gi kaznija samo 2 natprevari za daleku pogolem skandal, ja ke vi najdam 100 videa kaj sto vlagaat od publika na teren a vie najdete mi kaj se napaga rakovodstvo na vip loza. Nejse duri za ova smesna kazna od 2 natprevari cekaa da igrat prvo so nas pa da donesat odluka, da im dozvolat na tie 573 dusi da urlaat mrtov sipptar i slicno ne deka imaat nekakvo vlijanie kako sto bi imale deneska primer 7-8000 dusi.
Vardar e klub koj smeni ime so pomos na politicka partija, ostana u prva liga radi politicka partija, stanaa partiski klub, pa gi prevzede partiski piun i ovie odluki ne me cudat, me cudi toa sto nekoi ne gledaat u kakvo gomno im e umesan klubot
Чисто рандом бројка лупнав 573. Ете и 5к да сте на секој меч (а не баш), пак ништо нема да смени, освен у меч против Вардар. Против сите други екипи дали вие биле седум или седумнаесет иљади, пак исто ќе е за Шкендија.

Колку што е Вардар поврзан со партија, помаган од структури и слично, Шкендија била дупло од тоа.

Само сеа у ФФМ глумат парламент па и таму си ги расчистуваат сметките после разводот, па пуштаат и дронови и чуда...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.295
Чисто рандом бројка лупнав 573. Ете и 5к да сте на секој меч (а не баш), пак ништо нема да смени, освен у меч против Вардар. Против сите други екипи дали вие биле седум или седумнаесет иљади, пак исто ќе е за Шкендија.

Колку што е Вардар поврзан со партија, помаган од структури и слично, Шкендија била дупло од тоа.

Само сеа у ФФМ глумат парламент па и таму си ги расчистуваат сметките после разводот, па пуштаат и дронови и чуда...
Bato, ne znaesh sto sboruvash :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
шверцераТ го нападнале помошникот на Далибор Ѓорѓески...
Ајде да видиме колкава казна ќе добие другата бела мечка во лигата....
 
B

Beck's

Гостин







Овие се неколку стадиони во Албанија кај што се игра фудбал. Запрепастен од теренот во Могила се одлучив да постирам на форумот неколку слики од стадионите во Албанија. Ја не знам со кој памет од УЕФА се одлучија на ФФМ да им дадат такво задоволство со Суперкупот и да се фалат сеа на сите страни а за кур нит ги бивало нит ќе ги биде.
Бтв во Албанија ќе се игра решавачкиот дуел помеѓу прво пласираниот и второ пласираниот кои имаат ист број на бодови. За овој натпревар е одлучено да судат германски судии од Бундеслига 1.
Така другари, да не збориме и колку назад сме и со медиумската покриеност. Мизерија
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
^Скроз се сложувам. Еден куп пари се фрлаат за тој супер-куп, за шминкање на Градски, па ложи и уште не знам што, а у меѓувреме, немаме НИТУ ЕДЕН друг асален стадион, кој исполнува УЕФА критериуми, па затоа ќе треба квалификации за ЛШ/ЛЕ нашиве клубови у Бугарија и Србија да играат. Срамота! Наместо тие средства да се пренасочат за средување на трибините во Тетово, за доизградба во Битола, реновирање во Прилеп, Струмица, Штип..

П.С. Со киксот на Шкендија денес, Вардар во недела против Ѓорче со можност и официјално да стане шампион, можеа и со победа денеска, ама прокоцкаа водство од 2-0..
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
^Скроз се сложувам. Еден куп пари се фрлаат за тој супер-куп, за шминкање на Градски, па ложи и уште не знам што, а у меѓувреме, немаме НИТУ ЕДЕН друг асален стадион, кој исполнува УЕФА критериуми, па затоа ќе треба квалификации за ЛШ/ЛЕ нашиве клубови у Бугарија и Србија да играат. Срамота! Наместо тие средства да се пренасочат за средување на трибините во Тетово, за доизградба во Битола, реновирање во Прилеп, Струмица, Штип..

П.С. Со киксот на Шкендија денес, Вардар во недела против Ѓорче со можност и официјално да стане шампион, можеа и со победа денеска, ама прокоцкаа водство од 2-0..
После финалето купот, ќе го реновирале Младост, мали доправки требало за да добие лиценца од УЕФА.Па така ако успеат, квалификации сите ќе играте у Струмица, и со Албанија ќе се игра на Младост.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.521
После финалето купот, ќе го реновирале Младост, мали доправки требало за да добие лиценца од УЕФА.Па така ако успеат, квалификации сите ќе играте у Струмица, и со Албанија ќе се игра на Младост.
Многу ќе биде подобро да се игра во Струмица него во Скопје
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
^Скроз се сложувам. Еден куп пари се фрлаат за тој супер-куп, за шминкање на Градски, па ложи и уште не знам што, а у меѓувреме, немаме НИТУ ЕДЕН друг асален стадион, кој исполнува УЕФА критериуми, па затоа ќе треба квалификации за ЛШ/ЛЕ нашиве клубови у Бугарија и Србија да играат. Срамота! Наместо тие средства да се пренасочат за средување на трибините во Тетово, за доизградба во Битола, реновирање во Прилеп, Струмица, Штип..
што барате Бугарија и Србија кога можете Корча да си играте, повеќе Македонци има таму него по Ниш и Софија.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.295
После финалето купот, ќе го реновирале Младост, мали доправки требало за да добие лиценца од УЕФА.Па така ако успеат, квалификации сите ќе играте у Струмица, и со Албанија ќе се игра на Младост.
Shkendija ne veruem deka negoash ke igra internacionallni natprevari vo Strumica, spored informaciive ke gi igra vo Elbasan, plus isto taka poblisku e od Tetovo do Elbasan nego do Strumica.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Намалена казната на Шкендија :pos::pos::pos:
Сосема неочекувано :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom