Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
http://sport.com.mk/?ItemID=5547EB68CC96834DA3620FC249A99E4D

И ова ли ќе го дочекаме ?!
Зар ниеден друг стадион не исполнува УЕФА стандарди....
Какви спортски новинари имаме ние... УЕФА не дозволува монтажни трибини(освен за младински категории), имаше случај пред некоја година Хајдук против Копер во Словенија кај што беше затворена гостинската трибина од таа причина. Супер купот се игра на средина на август, и за тие четри утакмици што ќе треба да се одиграат тој период или ќе прогледаат низ прсти за на Градски или за во Струмица. ;)
 
B

Beck's

Гостин
Vo Tetovo vekje pocna da se praznat tie lokalite pod stadionot i mislam deka se odi kon totalno renoviranje ( terenot i reflektorite se OK, a ostanuva tribinite i ovie pod stadionot da se renovira) pa mozno e vo leto vo Tetovo da se odigruvaat euro utakmici.



Deneska se zatvorija i poslednite lokali osven 2 kafulinja, se ocekuva od den na den da zapocnat so rabota na noviot proekt
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Забележано е зголеменување на продажбата на џемпери, капи и шалови во и околу Шар Планинските села.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.706
Денеска од кога Ферхан Хасани го нападна Грнчаров разбрав зошто го викале Буба.
 
C

Castiel

Гостин
Само си потврдуваат секад дека не се ништо повеќе од класично племе. Гниди прави. Уште соживот ми бараат. Пу јазк.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Шо се случи на утакмицава? ептен ништо не следев денов.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Шкендија 6 утакмици без публика на домашен терен, строга казна, ама според мене заслужена, едно е влагање на терен на неслужбени лица, друго е напаѓање на играчи на противнички клуб, нешто што којзнае кој пат се случува во Тетово.. Иначе, до крај на домашен терен имаат 4 утакмици, тоа ќе значи и првите 2 наредна сезона ќе ги играат без публика, па логично може да заклучиме дека ќе гледаме Шкендија-Вардар во први 2 кола :D
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Шкендија 6 утакмици без публика на домашен терен, строга казна, ама според мене заслужена, едно е влагање на терен на неслужбени лица, друго е напаѓање на играчи на противнички клуб, нешто што којзнае кој пат се случува во Тетово.. Иначе, до крај на домашен терен имаат 4 утакмици, тоа ќе значи и првите 2 наредна сезона ќе ги играат без публика, па логично може да заклучиме дека ќе гледаме Шкендија-Вардар во први 2 кола :D
Не беше нападнат ниту еден играч на Вардар од страна на навивачот што влета, башка што одма беше спречен од обезбедувањето.
Барем да тепавме, можеби ќе ни даваа само 2 меча без публика. Вардар за тепање на управата на Шкендија добија само 2 меча без публика, а овде не беше пипнат ниту едно службено лице од никого и 6 меча.

Освен тоа и тогаш имавме меѓусебен меч одма после тој инцидент и од ФФМ не дадоа казна, чекаа да се одигра мечот па после го казнија Вардар. А сега одма вонредна седница пред мечот за да нема навивачи на меѓусебниот дуел.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
^^Тоа значи дека за недела дена, пријателчињата нивни од ффм ќе ја намалат казната на две утакмици ;)
 
B

Beck's

Гостин
cela drzava ja imaat i se raduvaat na trofej, zatoa u evropa samo 2 dena prestojuvaat. Vakvo politizirano ffm nikogas nemalo ama aj valjda ke se smenat rabotite malce barem
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Леле преку куро со ова жалењето на сите екипи дека некој на некого нешто му зема. 49 пати изиграја меѓу себе еднаш ги немате тепано и уште се жалите.
Некни победа на гол не шутна со нас и се жали дека била оштетена.
Треба сите да си гледат малце како работат во својот двор. За се се збора само за фудбал не, дрон усран летале овие, резутлатот 0:3, нема никаде снимка ни од голови ни од ништо никаков извештај ама сите пренесуват дека имало провокација.
Кога ќе си ја сфати секој својата намена, тогаш ќе тргниме напред. Од управа до клубови до навивачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom