Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Vo Prilep posetata e zagarantirana dokolku bi zastanal nekoj koj seriozno bi go vodel klubo. Za 11 Oktomvri klub koj sekogas bil daleku zad Pobeda vo vtora liga ima po 3-4 000 gledaci!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ало бре балисти, немој да се фолирате овде дека вие сте биле кузнае што! Лани игравте втора лига и имавте добра посетеност, ДА! Тоа никој не го негира. Ама лани цела сезона ви беше истиов спонзор што ви е сега, и се знаеше дека ќе идете у прва лига без проблем. Него да ве прашам друго, кај бевте пред 2 године бе??? По колку ве имаше на стадион??? Зошто мислите дека некого може да излжете овде, т.е може да ги излжете тиа што не прата доволно, ама нас овде неможете у никој случај. Еве ајде нека ми одговори некој зошто ве немаше пред две сезоне на стадион? (само ве молим немојте да ми го кажете пак истото што сте го кажале 100 пута до сега, дека не чинело раководството на балисти па затоа не сте иделе)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Ало бре балисти, немој да се фолирате овде дека вие сте биле кузнае што! Лани игравте втора лига и имавте добра посетеност, ДА! Тоа никој не го негира. Ама лани цела сезона ви беше истиов спонзор што ви е сега, и се знаеше дека ќе идете у прва лига без проблем. Него да ве прашам друго, кај бевте пред 2 године бе??? По колку ве имаше на стадион??? Зошто мислите дека некого може да излжете овде, т.е може да ги излжете тиа што не прата доволно, ама нас овде неможете у никој случај. Еве ајде нека ми одговори некој зошто ве немаше пред две сезоне на стадион? (само ве молим немојте да ми го кажете пак истото што сте го кажале 100 пута до сега, дека не чинело раководството на балисти па затоа не сте иделе)
Da! Fakt e deka vo 2 liga Ballisti samo na pointeresni natprevari bile vo tribina , no obicnata publika sekogas ostanala 3.000-4.000-5.000 , so Vardar , Pelister ,Teteks , i site drugi samo na son mozea da gi vidaat tie brojki ! ! !

Eve vaka , vie tekstilci , ova godina nemavte dobri ambicii i zatoa vasata sezona , na vojvodi zboruvam bese katastrofalna , 3 gostuvanja imavte i toa kaj brakata komiti , so rabotnicki mislam i so napredok 10 dusi .. a vo tetovo samo so shkendija 300-400 .. i toa 2 pati .. a so drugive da ne zboruvam , so tie pelister napredok ne ste navivale , so renova , horizont so po 40 dusi toa :)

So posetnosta ovie posledni 11 godini . ubedlivi sme na 1 mesto :)))) , a za navivanje , ne vikam deka sme super , imame mnogu mnogu rabota , ali se e smeneto , se se se :) brojkata ni e super , i navivanjeto e smeneto 100 % , se bodri timot taka kako so treba , ova godina sme bile 12 igrac na Shkendija , bez nas , tesko deka ke bra tuka kaj so se :D ne e vise ta Shkendija od pred 3-4 godini , koga na sekoja utakmica na tunelot na stadionot se pravea 1000 komedi :)

Gostinskite ekipi ovaa godina pominaa super vo tetovo , osven vasiot teteks koga pickarski od penal izramni 1-1 i togas na SHKENDISKI STIL nasata publika vrsese 1000 % pritisok i kaj sudijata i kaj vasite smrdeni igraci !

Ubedlivo ovaa sezona bevme najdobri i na fudbal , i na navivanje ! ! !
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Зборим значи за навијачи, обичната публика не ме интересира. Вие сте единствена албанска екипа у Тетово со подолга традиција, зошто Ренова неможе да се земе како клуб кој би имал навиачи. Значи свите албанци у Тетово навијаа за шкендија, а вие сте појќе од нас тоа е јасно (албанци од македонци зборим). И нормално е дека неможе ни да бидемо појќе од вас на стадион, затоа не прајте глупи споредбе ве молим.
Иначе за Војводи се гледа дека појма немаш, може не бевмо у бројка ка што се очекуеше и како што беше лани, малку паднавмо ама у никој случај не го остаевмо Тетекс сам. Викаш 3 гостуења? Сигурен си? Битола га забрае, еднаш вратени од Турново, а после наредните утакмице не ни дозволија ни да идемо у Турново, после следеше забраната...што значи дека бевмо и многу појќе од добри годинава (за наши услови и у споредба со другите).

И да, Тетекс доби “пи*карски“ пенал, а вие на МНОГУ ФЕР НАЧИН со фрлање на све и свешто од трибина, после тоа ја добивте утакмицата. Yeah right, супер!
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
^ Зборим значи за навијачи, обичната публика не ме интересира. Вие сте единствена албанска екипа у Тетово со подолга традиција, зошто Ренова неможе да се земе како клуб кој би имал навиачи. Значи свите албанци у Тетово навијаа за шкендија, а вие сте појќе од нас тоа е јасно (албанци од македонци зборим). И нормално е дека неможе ни да бидемо појќе од вас на стадион, затоа не прајте глупи споредбе ве молим.
Иначе за Војводи се гледа дека појма немаш, може не бевмо у бројка ка што се очекуеше и како што беше лани, малку паднавмо ама у никој случај не го остаевмо Тетекс сам. Викаш 3 гостуења? Сигурен си? Битола га забрае, еднаш вратени од Турново, а после наредните утакмице не ни дозволија ни да идемо у Турново, после следеше забраната...што значи дека бевмо и многу појќе од добри годинава (за наши услови и у споредба со другите).

И да, Тетекс доби “пи*карски“ пенал, а вие на МНОГУ ФЕР НАЧИН со фрлање на све и свешто од трибина, после тоа ја добивте утакмицата. Yeah right, супер!
Samo da ti kazuvam jas tebe koga si kaj vojvodi i gostuvanjata !

Ballisti pocna ofanzivno , znaete i samo kakvo gostuvanje vo Skopje so Vardar imavme , i na Kicevo kakva brojka INVAZIJA ! , da ne bese toa incidentot , ke prodolzivme na ist stil , i toa vo super brojka !

Za pickarskiot penal , ??!! Dobro we , sekogas so penali vie ke ni davate gol , toj Zaharievski koga ni go dade i sea od penal ( posledniot natprevar ) ! ! !
Potoa sledese pritisokot , i imase plod toa , 3-1 FT na kraj !!!

Koga vikas ima poveke albanci nego makedonci vo tetovo :) TO E FAKT ! .. i ne vikajte nasa gordsot , gordosta na tetovo , znae za kogo naviva TETOVO , Nad 80 % za SHKENDIJA ! ! ! A I SAM ZNAES I TI , AKO ZIVIS VO TETOVO , AKO SE PROSETAS NIZ GRADOV , KE VIDIS , A KAMOLI KOGA IGRAA SHKENDIJA , EVE NA PRIMER DENES , I SAM ZNAES KAKO E KOGA IGRA SHKENDIJA VO TETOVO , !
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Никој не ви е крив што мислите дека е К1 ова, а не фудбал. Ако има пенал, судијате ќе суди. Ако нема, нема да суди. Никој не ги тера вашите играчи да праа пенали.
И да, ТЕТЕКС БИЛ И ЌЕ ОСТАНЕ НАША ГОРДОСТ, без разлика дали поголем дел навија за шкендија. Нормално е, сакаш некој албанец да навија за Тетекс, или обратно?

btw, ајде да не опраамо на темава за тоа, свекој си го сака својот клуб и ќе го брани и до утре ако треба, таке да наше е да навијамо а на другите да даваа оцене за нас. Нема да дадем самиот на себе оцена за тоа како се покажале Војводи до сега, други треба да кажа за тоа.
 
Член од
8 јануари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
4
Офци, господ ви дал ви го сечете, со кој памет? Да не забегаваме од темата. ФАКТ е дека сте ебиветер клуб и дека ова ќе е само на кратко коа ќе нема спонзор коа ќе треба да испаѓате сигурно нема да ве земе никој, и далеку од тоа дека ќе прошируваат лига за вас. :helou:
Toj ebivatar klub... ima konstantno i koga bil vo treta i vtora i prva liga najbrojna publika vo makedonija sto treba da ti ukaze deka ne e instant klub formiran od nekoj budza za licna promocija (renova, metalurg, milano). Da bese taka kako sto vikas ti nie ke navivmo za Renova minatite godini...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
1Споредуваш кошарка и ракомет со фудбалот! Тие што одат на ракомет одат затоа што им се допаѓа ракометот,тие на кошарка поради кошарката...тие на фудбал поради фудбалот.

2Ете и јас да те прашам тогаш....ако не ти се допаѓа фудбалот зошто одиш на стадион тогаш??
1 Сакаш да кажеш дека у Македонија не е најдобрата споредна работа фудбалот, како што е у светов? Малку да се покаже квалитет и ќе видиш полни стадиони у Македонија многу повеќе од кошарката и ракометот. Да има јаки (под зборов јаки значи да се има квалитетни играчи, играчи кои можат да се надигруваат со неколку екипи од Европа од позначајните првенства итн.. како што е сеа у ракометот... ) Вардар, Пелистер, Победа, Тетекс... е тогаш ќе видиш публика на стадиониве...

2 Само заради страста за навивање и некои играчи што играат у Тетекс, а се тетовчани...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Аууу ве читам тука и не можам да ви се изначудам за што водите “дискусија“
Аман бре луѓе,како да не знаеме кој поради кого оди на стадиони,да не се праиме глупави со сила жити се,да ве чита некој од страна ќе си помисли дека иаме најјака тифо сцена на Балканов...
 
V

viktora

Гостин
Da! Fakt e deka vo 2 liga Ballisti samo na pointeresni natprevari bile vo tribina , no obicnata publika sekogas ostanala 3.000-4.000-5.000 , so Vardar , Pelister ,Teteks , i site drugi samo na son mozea da gi vidaat tie brojki ! ! !

Eve vaka , vie tekstilci , ova godina nemavte dobri ambicii i zatoa vasata sezona , na vojvodi zboruvam bese katastrofalna , 3 gostuvanja imavte i toa kaj brakata komiti , so rabotnicki mislam i so napredok 10 dusi .. a vo tetovo samo so shkendija 300-400 .. i toa 2 pati .. a so drugive da ne zboruvam , so tie pelister napredok ne ste navivale , so renova , horizont so po 40 dusi toa :)

So posetnosta ovie posledni 11 godini . ubedlivi sme na 1 mesto :)))) , a za navivanje , ne vikam deka sme super , imame mnogu mnogu rabota , ali se e smeneto , se se se :) brojkata ni e super , i navivanjeto e smeneto 100 % , se bodri timot taka kako so treba , ova godina sme bile 12 igrac na Shkendija , bez nas , tesko deka ke bra tuka kaj so se :D ne e vise ta Shkendija od pred 3-4 godini , koga na sekoja utakmica na tunelot na stadionot se pravea 1000 komedi :)

Gostinskite ekipi ovaa godina pominaa super vo tetovo , osven vasiot teteks koga pickarski od penal izramni 1-1 i togas na SHKENDISKI STIL nasata publika vrsese 1000 % pritisok i kaj sudijata i kaj vasite smrdeni igraci !

Ubedlivo ovaa sezona bevme najdobri i na fudbal , i na navivanje ! ! !
Ti be normalen li si ili ne citas li sto pisuvas!.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.104
Пелистер-Вардар 1-0
Работнички-Брегалница 7-0 :kesa:
Ренова-Шкендија 1-1
Турново-Силекс 2-0
Металург-Тетекс 1-1
Напредок-Скопје 1-3

Скопје на крајот и пред Напредок излезе :)
Ако има баражи скоро сигурно се знае кој ќе играат во нив, а тоа се Скопје и Напредок само ќе висдиме кој кое место ќе го заземе. Во моментов Скопје е девети, а Напредок 10-ти со исто бодови но полош меѓусебен дуел. Во последно коло се играат дуелките Скопје-Турново и Вардар-Напредок и едно 99% е сигурно дека на крај Скопје ќе биде пред Напредок...
Сега Работнички има шанса да дојде до третото место, ако го тепа Силекс а Ренова изгуби во Штип...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Браво за Тетекс,кои поведоа и со црвен од 35 мин се држеа со играч помалку.Воопшто нема лесно да му биде на МЕталург во финалето,дури и повеќе шансии има Тетекс.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Металург може да важи како фаворит само затоа што има јак спонзор и познати имиња у тимот (за Македонско првенство познати, иначе далеку од познати се) :) Иначе според играта, ја мислим дека и против Долно Дупени неможе да важа за фаворити. Металург мислим дека го игра најмизерниот фудбал у цела Македонија.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ако ни појде работата против Металург во вторник ке ги згазимо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom