Македонско вечно фудбалско дерби!

B

Beck's

Гостин
Каква забрана имате у патарина, таква каква што имавме ние лани втората утакмица у Скопје?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Каква забрана имате у патарина, таква каква што имавме ние лани втората утакмица у Скопје?
У патарина сме го немале забрана, седи кец.

Џабе со вас не се излегува на крај секогаш вие сте во право, не сте свесни дека имате поголеми права од нас па затоа се правите и наудрени. Али нема везе, дојдовме неколку пати у Тетово па гледам едвај жива глава извадивме, чак што више и канцелариите ви ги посетивме.
A ja neznam ti pa so se objasnues so legendive :D
Телетабиси се затоа.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.286
Поени од реакции
5.453
Слободно еве ти давам предност во што сакаш ти во тоа ќе се кладиме.
Во месец дена на профил да носиш слика од Пелистер , а јас ќе клам од кој сакаш дали од Вардар или од Миравци :P или од некој 6-ти.Ама нема да идам во можност после утакмицаако изгубам па нека биди да се клај од 12 Август до 1 Октомври . Бива ?
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Победа Пелистер е вистинското дерби... Миравци не може да конкурира за таков престиж
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Во месец дена на профил да носиш слика од Пелистер , а јас ќе клам од кој сакаш дали од Вардар или од Миравци :P или од некој 6-ти.Ама нема да идам во можност после утакмицаако изгубам па нека биди да се клај од 12 Август до 1 Октомври . Бива ?
Готово бе , договорено.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
До кога ке се вадат причи забрани,патарини... Кога у земjaва ке се организира гостуванье со иденье ден-два порано пред утакмица ? Секогаш се бара изговор,а начини за гостуванье има али пак на патарина ве дупат jбг...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
До кога ке се вадат причи забрани,патарини... Кога у земjaва ке се организира гостуванье со иденье ден-два порано пред утакмица ? Секогаш се бара изговор,а начини за гостуванье има али пак на патарина ве дупат jбг...
Абе ние одвишок пари имаме па ќе правиме секој втор викенд ексукурзии а??
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Абе ние одвишок пари имаме па ќе правиме секој втор викенд ексукурзии а??
Царе колку пари ти требаат за два дена у Тетово ? Имаш каj да спиеш каj браката, ти треба за jаденье само.. Нема кафе да пиеш на кеj два дена и ете ти пари... Kажале забрана имало и не идеме... Види како функционираат секциите на Делиje, Гробари,Торцида по 300км пат за утакмица скоро секоj викенд, а тебе ти се проблем 200-300 денари кои ги трошиш на кафе, диско итн.. Срамота е да се бараат изговори.. Ради тоа тифо сцената е на дното.. Тифо сцена коja функционира само од измислени приказни, муабети, закани без акциja..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Вардар го живее сонот
Многу неамбициозно од страна на тој што ја отворил темата, ако сонот на Вардар е да завршат 5-6то место во лига алал им вера..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
57.777
Vardar go ziveel sonot, imal sponzor i bil na pripremi

Ebate zivotot, do kade stignavme... :facepalm:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Според мене чиста НУЛА е утакмицата...
Или 0-0 или 1-1 точен резултат...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.856
Поени од реакции
7.237
Според мене чиста НУЛА е утакмицата...
Или 0-0 или 1-1 точен резултат...
Go delam i jas istot mislenje deka za da ima mir vo dvete kuki ke si izigraat miroljubivo so po eden gol vo dvete mrezi samo me plasi oti nema koj od kaj nas da daj gol ;)

p.s.ova vazi ako en bide sudija nekoj od nivnite ...ne mozam na ffm.mk da go otvoram pdf fajlot od deligiranjeto aj ako saka nekoj neka vidi koj ke bidat sudii :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.008
Поени од реакции
7.720
Ецкоски Марјан судија од Охрид.
Go delam i jas istot mislenje deka za da ima mir vo dvete kuki ke si izigraat miroljubivo so po eden gol vo dvete mrezi samo me plasi oti nema koj od kaj nas da daj gol ;)

p.s.ova vazi ako en bide sudija nekoj od nivnite ...ne mozam na ffm.mk da go otvoram pdf fajlot od deligiranjeto aj ako saka nekoj neka vidi koj ke bidat sudii :D
Според мене победник ќе има, ако тепа Вардар 0:2 или ние некако 1:0.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
876
Поени од реакции
2.693
Многу неамбициозно од страна на тој што ја отворил темата, ако сонот на Вардар е да завршат 5-6то место во лига алал им вера..
Зборам за летните подготовки, ФК Вардар има најголем буџет, кој иде скоро до 3м евра, има најскап тим, имаше одлични подготовки, ако тоа не е сон за македонската прва лига.. тогаш не знам што е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom