Македонското знаме до белата кула во Солун!

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
:tv:
еве ги координатите на кулата 40°37′34.93″N 22°56′54.34″E ако сакате да ѕирнете на Гугл ..
а еве шо сликав :)

 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
HAHAHAHAHAH

BRAVOOOOO GOOOOOGLE !!!! :) :vozbud:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Ова изгледа некој од јарболите на Владата на РМ :pos:
Како и да е, стварно постои:

Идете на maps.google.com, во search внесете ги координатите 40°37′34.93″N 22°56′54.34″E и стиснете на Earth :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Солун е наш! :pipi: Брее што мерак ми се напраи :):oeoeoe:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Чекај, сакаш да кажеш дека овие 3д објекти може да ги постави само Google или можеме и јас и ти да ги поставуваме.
Како и да е, убаво изгледа со нашето знаме.
Поздрав до оној кој го поставил знамето, нека пукнат црниве.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Чекај, сакаш да кажеш дека овие 3д објекти може да ги постави само Google или можеме и јас и ти да ги поставуваме.
Како и да е, убаво изгледа со нашето знаме.
Поздрав до оној кој го поставил знамето, нека пукнат црниве.
изгледа секој може ...
ете јас шо сликав со Google Earth на првата слика пишува кој ги поставил и го направил со Google Sketch
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.639
Поени од реакции
3.530
изгледа секој може ...
ете јас шо сликав со Google Earth на првата слика пишува кој ги поставил и го направил со Google Sketch
Секој може да направи но тој објект мора да постои и ќе го испратат на луѓето во Google Earth и тие ако го прифатат..
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=62983

Македонското знаме развиорено на сред Солун, хакерски упад на Гугл Ерт
Македонското знаме се вее во центарот на Солун до Беаскуле на 3-де анимацијата на google earth. Сликата денеска ги преплави грчките сајтови,кои ја карактеризираа како нова провокација од Скопје.

Знамето го вметнал извесен Јови од Охрид пред 10-ина дена. Тој виртуелно го преземал знамето од центарот на Охрид и го поставил во центарот на Солун. Според солунскиот весник Македонија, грчките министерства за надворешни и внатрешни работи испратиле протесна нота до Google. И се очекува денеска, како што велат, да биде исправена грешката.

"Додавањето на знамето на Скопје во тро-димензионалната мапа на електронски сајтот Google Earth е уште еден смешен обид да се оспори грчкиот карактер на Македонија“ – вели заменикот министер за надворешни работи на Грција. Теодора Ѕакри, за весникот Македонија додава дека грчкото МВР во соработка со Министерството за надворешни работи комуницирале со Google за да се отстрани сликата.

Реагираа и градоначалникот и перфектот на Солун, но и политичкиот свет од Северна Грција. Сликата со македонското знаме во Солун ја сметаат за провокација., а одат дури до таму што велат дека преку еден интернет корисник Македонија се обидува да шири пропаганда.
:pos2:

Кандидатот за градоначалник на Солун, Костас Јулекас, се прашува дали можеби ова е смислен акт од, како што вели за весникот Македонија, македонските центри кои и во минатото се обиделе да провоцираат на ваков начин.

-Треба да реагира и Владата, секоја провокација треба да добие соодветен одговор – смета потенцијалниот градоначалник на Солун, од Неа Димократија.

Сања Ристовска- дописник од Атина
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Losi Ohrigani, pak gi nerviret pederive.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Можно е и гејците самите да го направиле ова .
Таква провокација повеќе им користи на нив и е во склад со нивните тврдења за претензии од македонска страна.
 
H

HITCH

Гостин
Ууууууух ми се наполни душава, ОВАА ВЕСТ МИ ГО РАЗУБАВЕ ДЕНОТ :smir:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Sega Grckoto zname e postaveno...
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
323
Поени од реакции
7
Можно е и гејците самите да го направиле ова .
Таква провокација повеќе им користи на нив и е во склад со нивните тврдења за претензии од македонска страна.
Да ама ние навистина имаме претензии и нема што да се срамиме и да го прикриваме тоа бидејќи нашите претензии се наполно оправдани и историски најприродни. Па така "провокацијата" не е баш провокација туку е знак. Тоа е потврда дека некој непоколебливо се стреми кон своето и не се откажува по ниедна цена, а најмалку од некакви кукавичко-политички причини кои го одржуваат денешното кривогледство на нештата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom