Македонски Windows Phone апликации и игри

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.144
Поени од реакции
34.134
Ги има ли? Кои ви се фаворити? :)

Македонските автори и девелопери заслужуваат нивните креации да бидат одделени во посебна дел на подфорумот, па затоа и ја отворам оваа тема.

Бидете фини и споделувајте ги со линк и краток опис за апликацијата/играта.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Copilot GPS,Skype Adobe Reader,gMaps....овие се за vindows 8,а овој оперативен систем го користам уште од windows mobile 5.
Инаку и за ова има тема
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.144
Поени од реакции
34.134
Copilot GPS,Skype Adobe Reader,gMaps....овие се за vindows 8,а овој оперативен систем го користам уште од windows mobile 5.
Инаку и за ова има тема
Ало, дечко, би те замолил да го читаш насловот и описот на темите пред да објавиш некој коментар, кој нема никаква врска со нив.
Македонски апликации и игри, од македонски автори. Верувам дека македонските девелопери (како @ErT на пример) го заслужуваат нашето внимание и заслужуваат да ги одделиме домашните од останатите апликации. А освен тоа, апликациите треба да се објавуваат со линк за преземање + краток опис. Што ќе ни е само името на апликациите кои ги користиш? Биди попродуктивен во иднина. Ти го бришам и твоето и моето мислење откако ќе прочиташ.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.285
Јас само за Tile Me знам дека е македонска апликација.
Еве линкче, интересна е, си едитираш сликички. :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Не за џабе рекле: При очи ништо не гледа
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.845
Поени од реакции
6.318
Harlem Shake на Џои , кратко и јасно тајловите ви прават Харлем Шејк денс ,колку да се разбие монотонија :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Не знам даки е Македонска ама ја имаше и Cineplex Makedonija ама не можам да ја најдам.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Јас само за Tile Me знам дека е македонска апликација.
Еве линкче, интересна е, си едитираш сликички. :)

Фала за споделувањето :)

Главната цел на апликацијата е брзо генерирање на аватари (Profile picture) за социјални мрежи, Skype, форуми итн. во форма на Me Tile. Еве кратко видео:

 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.163
MusGuessЕдноставно музичко квисче. Погодуваш изведувачи од жанр по избор според дадена слика. Си бара интернет врска за играње.
 
Член од
6 декември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
9
Е-Тестови - корисна апликација за тестирање и утврдување на знаењата на возачите како и на идните возачи за подготовка при полагање на теоретскиот дел од возачкиот испит. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom