Македонски Viber sticker дизајни

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
Тема за веќе постоечки и за сите дизајнери кој сакаат да изработуваат македонски Viber sticker дизајни.
Совети, идеи и слично може да си пишувате во темава.

Еве за почеток едни кој веќе се пуштени за употреба а се во склад со ситуацијава коронавирус во Македонија. Стикерите не се моја изработка но се премногу добри.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
Некој што повеќе се разбира да објасни зошто сите овие македонскиве стикери не ги има во sticker маркетот на Viber и од таму да си ги симнеш?
 
Член од
4 март 2018
Мислења
1.913
Поени од реакции
1.632
Некој што повеќе се разбира да објасни зошто сите овие македонскиве стикери не ги има во sticker маркетот на Viber и од таму да си ги симнеш?
На google search напиши ги и ќе ти искочат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967
Само напиши Inficirani viber и ќе ти искочат. Така направив пошто ги немаше на sticker market.
Да тоа е едниот пакет стикери кој случајно ги видов на некој од Facebook страниве како слики го имаше и барајќи го тој случајно го најдов оној со Филипче супермен.

Овие Singup ми се појавија како реклама на Facebok и тоа едниот пакет.

Затоа отворив тема за да полесно се наоѓаат а и ако има некој кој дизајнира од форумов да може да коментираме и совети да даваме.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
4.967

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.110
Поени од реакции
40.747
не контам баш за што е темата
какви ви се тие налепници?
Автоматски споено мислење:

нешто околу оноа вибер шо го користат изглеа
 
На врв Bottom