Македонски chat соби

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
#emkd на rizon.net или ризон сервер ако користиш мирц... полно ти е луѓе кои играат ерепублик
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Ги посетил некој ирц каналиве на undernet? Гледаш таму по 50 ботови во една соба како се натпреваруваат кој на кого ќе му пушти повеќе реклами. Hilarious :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Абе на undernet на македонскиве све педери се или така ми се чини? :вонзем:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.798
Поени од реакции
3.053
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 18:34 ---
Ги посетил некој ирц каналиве на undernet? Гледаш таму по 50 ботови во една соба како се натпреваруваат кој на кого ќе му пушти повеќе реклами. Hilarious :D
зар има уште некој што се уклучува на мирц? :eek:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Која е поентата на чат соби покрај Facebook, Skype, MSN/Live и слични месинџери? Стварно не сфаќам...
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
38
Поени од реакции
6
Спомнативе chat соби,еве конкретно точка чат е место каде што главна дискусија е сексот.Машките кои што се приклучуваат таму се напалени дечишта,или стари,или грди кои што немаат со кој да си го исполнат сексуалниот живот,и бараат од секој кој што се крие зад женски никнејм да им се слече на камера.Ништо паметно,и не гледам причина да ги посетувам,затоа и не ги знам,за да би разменила :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Порано на irc каналите се пишуваа разни коментари на јавен канал како на пример следење фудбал и разни други настани. Ниту еден од новите сервиси мислам дека не го може тоа. Во секој случај беше многупоинтересно.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Ризик е веќе на irc канали да дремеш... Сите станаа хакери мајке му.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ризик е веќе на irc канали да дремеш... Сите станаа хакери мајке му.
Па како што се сеќавам имаше опција да скриеш ај-пи адреса, така да од кај ќе те најди некој воопшто ако имаш заштитена скрипта и скриена IP?
Мирцот беше ретро-фејсбукот, само без слики, освен поуспешните DCC што користеа.Негово време беше од 2003 до кај 2007 во македонија,после нормално остануваат секакви ретарди,или ретромани што не можат да се привикнат на новите социјални мрежи па остануваат во очај со некој бот.
И од таму се влечи добро познатото: “hi,asl pls?"
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Ирцот и каналите се легендарни посебно со регистрирање на Х бот за команди. Јас долго време имам поминато на ирц имав и канал регистриран со по 60-70 члена дневно уште наназад 2003-2004 тогаш, имаше многу живот таму, нормално беше врв социјална мрежа заедно со месенџер и јаху... Со новата генерација на социјални мрежи, мирцот замре, тоа што му беше одлика е што имаше хиерархија команди и скрипти. Недостатоци колку сакаш од денешна перспектива. Сега моментално само ботови се кај и да е и ундернет верувам дека ќе ги скине серверите.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ирцот и каналите се легендарни посебно со регистрирање на Х бот за команди. Јас долго време имам поминато на ирц имав и канал регистриран со по 60-70 члена дневно уште наназад 2003-2004 тогаш, имаше многу живот таму, нормално беше врв социјална мрежа заедно со месенџер и јаху... Со новата генерација на социјални мрежи, мирцот замре, тоа што му беше одлика е што имаше хиерархија команди и скрипти. Недостатоци колку сакаш од денешна перспектива. Сега моментално само ботови се кај и да е и ундернет верувам дека ќе ги скине серверите.
Мирцот како програма ипак тешко да пропадни,сеуште има луѓе што го користат, за некоја намена, како погоре спомнат #emkd за играчи на е-република. Далје, андернет серверите не хостираат само мирц канали, туку еден тон сајтови,така да таков бизнис и тешко да го пуштиш по вода.
 
A

Antigona

Гостин
Странско / македонски чет

http://freechatters.gchats.net


Четов е странски, админката од Америка , но ни направи голема чест и на нивниот чет е додадена соба Macedonia , специјално за наши да си муабетиме на македонски јазик и да се гледаме на камери .
Кој има време слободно може да дојде да ни се придружи :)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 мај 2014
Мислења
26
Поени од реакции
9
освен точка овие другиве линкови не ми функционираат ако знае некој други асолни нека ми даде линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom