Македонски џин Smidgin

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Луѓе ги знаеме познатите сорти туку Македонскиов дали го има некој пробано што има малце искуство со Џин? Ми фаќа око за поклон ама па за џабе лепота ако не е добар за пиење.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
ја го имам пробано, ама ја не се разбирам у џин, нити сакам многу џин

други, што се разбираат, ми рекоа не бил лош
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
659
Поени од реакции
1.082
Луѓе ги знаеме познатите сорти туку Македонскиов дали го има некој пробано што има малце искуство со Џин? Ми фаќа око за поклон ама па за џабе лепота ако не е добар за пиење.
Купи нешто веќе проверено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Со тој не се согласувам. Има интересна арома, али не вкус е нешто послаб од другиве. Дури ни со тоник не е ништо исклучително. Подобар од гордонс, полош од бифитер Ако бифитер би требало да биде 6ка од 10 , бомбај сафир 5.7/10 . Танкереј е ОК, некои 10-15% подобрување од бифитер(6.6/10).
Автоматски споено мислење:

Луѓе ги знаеме познатите сорти туку Македонскиов дали го има некој пробано што има малце искуство со Џин? Ми фаќа око за поклон ама па за џабе лепота ако не е добар за пиење.
Ja подржувам иновации во полето на алокохолот. КАКО И ДА Е, мала дестилерија, мала серија на производи, варијабилен квалитет, а цената не го оправдува квалитетот. Удри му есап, со цена е како да е странски мкнет од јапонија, индија или америка, а со неискучителен квалитет како да е од источна европа. Според мене, барем неколку години ќе им треба за значително подоброување на производот(ако во општо се обидат да ја подобрат формулата).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom