Македонски филмови

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Епа не е никој кого знам зачленет на форумот :/
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Koj saka pokana neka mi isprate e mail. Pozz
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Знае некој каде можам да најдам торент за Тетовирање?
Го има и на Netfilm.tv бесплатно за гледање преку таа платформа сајт.

Само одете на сајтот Netfilm.tv и во претражувањето пишете Тетовирање но пишете го на латиница. Отворете и кликнете Gledaj besplatno sa reklamama и тоа е тоа.


Мое мислење е дека треба вакво нешто да се направи и во Македонија како борба против пиратеријата.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
„Ах, љубов моја неверна“ - новиот филм на Коле, прво на СФФ, а од 27 април и низ кината.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Јавачи на коњи - македонски инди филм. Премиера на 5 мај.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Јавачи на коњи - македонски инди филм. Премиера на 5 мај.
Хааа ете што се снимало пред пар месеци под мостот Обединети Нации.
Ја па мислев некој спот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Еве го и првиот домашен филм што се снима во 2017 г.

Во Охрид денес почна да се снима „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски. Ова е прв домашен филм кој го правиме во копродукција со Романија (мислам), а режисерот таму завршил академија, па останува да видиме за некоја година што научил.

Директорката на филмскиот фонд покрај овој рекла дека годинава ќе се снимаат и „Цар Самоил“ на Митриќески; „Господ постои, се вика Петрунија“ на Теона; „Здивот на ангелот“ на Бојаџи и „Ако утре го снема сонцето“ алијас Омниблуз на Русјаков.

Колку што знам и Шеќерното дете беше најавуван за мај, а Проект Хепинес божем имаше и кастинзи и се` и нешто се одолговлече. (n)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
„Ах, љубов моја неверна“ - новиот филм на Коле, прво на СФФ, а од 27 април и низ кината.
Со подобар кастинг да му дадам шанса ама со оваа актерска екипа филмот е обично фијаско.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

Маааалце повеќе сериозност да му дадат на ликот на Сашко Коцев, ова може да биде многу добра основа за долгометражен филм или за серија, сеедно. Штета што ќе остане на кратко филмче, иако имало планови да се направи нешто повеќе.
Колку што знам планираа да направат серијал, а филмчево да биде ко пилот епизода.
Колку што имам информации Телма планирала сезонава да има уште една или две серии покрај новата сезона од Преспав.
Колку што знам Георги Унковски е режисер на Фчерашни што одат на Телма, во превод добро стои со Телма, па искрено се надевам дека ќе успеат да снимат серијал по филмчево.

И едно прееееголемо фала за филмчево, не знаев дека го има негде. Го гледав есента, ми се свиѓаше многу.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Нема некој од поновиве излезени по торент ова она?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Колку што знам планираа да направат серијал, а филмчево да биде ко пилот епизода.
Колку што имам информации Телма планирала сезонава да има уште една или две серии покрај новата сезона од Преспав.
Колку што знам Георги Унковски е режисер на Фчерашни што одат на Телма, во превод добро стои со Телма, па искрено се надевам дека ќе успеат да снимат серијал по филмчево.

И едно прееееголемо фала за филмчево, не знаев дека го има негде. Го гледав есента, ми се свиѓаше многу.
Пишав во темата за македонски серии дека има и петиција. Филмчево предобро но сепак треба да се снима како серија затоа што ова ми изгледа како недовршено, пилот епизода од серија кој одвај чекаш да пуштат нова епизода. Штета ова да остане само како краткометражен филм. Ни фалат добри серии на телевизија.

Музиката ми се допаѓа премногу, некаде предходно ја имав слушнато и сега кога го гледав филмов ми дојде позната.[DOUBLEPOST=1493597848][/DOUBLEPOST]
Ослободување на Скопје, Лазар Медена ноќ, Збор, Златна петорка (серијата: Љубов и предавство).
Препорака од мене прво гледај ги Лазар и Медена ноќ. Тие мене ми беа најдобри од сите кој излегоја.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom