Македонски филмови

Член од
10 септември 2016
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.600
Да спомнуваат партии и политика во говор за земање оскар
Зависи во кој контекст ќе ги спомнеш и како ќе го изведеш сето тоа.Кринџ е да земеш да се дереш како стока и да пцуеш ама ако пред време убаво го "спакуваш"и смислиш говорот може да испадне интересно и да добие на тежина.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Нишо чим е кринџ и најглупаво нешто че си ги праиме моабетите пред кооперација, така ќе имаат поголема важност.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.153
Поени од реакции
17.899
При зимање на стауетката, тоа е можда најглупо нешто што може да го напраат.
Нема да биде прв пат да има таков политички коментар од добитници на Оскар од "земја од третиот свет". Верувај, никому нема да му биде гајле, нити пак ќе промени нешто. Подобро, дури, да прднат на сцена, поголем одек ќе има.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.600
Нема да биде прв пат да има таков политички коментар од добитници на Оскар од "земја од третиот свет". Верувај, никому нема да му биде гајле, нити пак ќе промени нешто. Подобро, дури, да прднат на сцена, поголем одек ќе има.
Далеку дека на некој ќе му е гајле тучу чисто да ги пецнеш овдешниве, како шо направи Стоилив на пресот, да знаат дека разнислуваш свесно и не ти е сеедно тоа што се случува.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
4.962
A Атиџе стварно ќе иде со нив на Оскари?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.864
Поени од реакции
7.600
A Атиџе стварно ќе иде со нив на Оскари?
Не гледам причина зошто не би одела.
Не ја разбрав најубаво ама како да кажа дека "филмаџиите" не и се јавувале повеќе.
Без неа не би оделе сега во Америка и не би биле номинирани никаде.

Инаку како лик навистина фасцинира Атиџе, редок вид во изумирање со таквите луѓе како неа.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
265
Поени од реакции
158
A Атиџе стварно ќе иде со нив на Оскари?
Потврдено е ќе оди. Владата плаќа за Тамара, Љубо, Атанас, Фејми, Самир и Атиџе. Ќе носела некои шалвари
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Тек сеа ќе ми се исполни желбата xD
 
Член од
17 март 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.536
Песнава ја слушнав вчера - и решив да ја потсредам , еве слушнете :)

 
Член од
31 март 2013
Мислења
265
Поени од реакции
158
Песнава ја слушнав вчера - и решив да ја потсредам , еве слушнете :)

Прерпоставувам дека немаш copyrights. Во период на најголем подем на Атиџе можеш комотно да одговараш за повреда на авторски права. За секој ремикс, препев и слично важи
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Прерпоставувам дека немаш copyrights. Во период на најголем подем на Атиџе можеш комотно да одговараш за повреда на авторски права. За секој ремикс, препев и слично важи
Среќа па Атиџе или некој друг поврзан со неа има copyright на песнава.
 
На врв Bottom