Македонски филмови

Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.337
Поени од реакции
3.624
Се прашувам само дали ќе го изеде тој "паметњакович" или ќе му го избришат само каналот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.444
Поени од реакции
763
Можете да го изнајмите Ханиленд ако имате плеј стор и Андроид телефон.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.002
Поени од реакции
54.942
Некој да бе знае во кое село е снимен "Македонска Сага" на Бранко Гапо од 1993 г. Вчера прв пат го ѕирнав, и ми се виде ептен добар, посебно оние мудрости што ги даваа оџата и попот.

Извинете за Off, гледам сте се зазборувале за Honeyland :coffee:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.840
Поени од реакции
9.411
Некој да бе знае во кое село е снимен "Македонска Сага" на Бранко Гапо од 1993 г. Вчера прв пат го ѕирнав, и ми се виде ептен добар, посебно оние мудрости што ги даваа оџата и попот.

Извинете за Off, гледам сте се зазборувале за Honeyland :coffee:
Не знам каде е сниман точно ама најверојатно е некаде по селата во западна Македонија, некаде кај Река.

Одличен филм е со добра приказна.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.214
Поени од реакции
4.210
Контекст за прска, те молам :D
Квалитетна слика во споредба кога го изнајмив филмот кога беше Октомври ?
Да ти дадам усер и пасс види самиот,не е од крадениве.лично мој е ама ти треба впн
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.383
Поени од реакции
20.864
Квалитетна слика во споредба кога го изнајмив филмот кога беше Октомври ?
Да ти дадам усер и пасс види самиот,не е од крадениве.лично мој е ама ти треба впн
Да, верувам, не само што верувам, знам, го симнав кога излезе пред недела две недели.
Honeyland.2019.1080p.HULU.WEB-DL.DDP5.1.H.264-KamiKaze.mkv
и 3.6 гига е, не е како тоа снименото тогаш :D
срча е :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.337
Поени од реакции
3.624
Татко ми не е по филмови и секогаш кога гледам некој филм на тв ќе рече гаси тие глупости, пушти нешто музика.

Вчера листаше некој весник, гледа статија за Медена земја и ми вика, овој филм е добар, пуштаа инсерти на телевизија некни.

Да сум од Скопје би им платил карти за кино да го изгледаат, ама не сум, па ме интересира дали има македонски титл, да им го пуштам на моите?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.383
Поени од реакции
20.864
ама не сум, па ме интересира дали има македонски титл
Не.
Уствари има на титлови точка ком. За постарата верзија е од YTS ама сигурно може да се намести.
Само знаеш, има залепен англиски превод и вака ќе има двоен малку тиња ќе изгледа.
1579450344117.png
Сеа проверив, 16 секунди порано треба да се намести.
Евентуално да се смени бојата на преводот или да се стави црна позадина на преводот ако се гледа на компјутер.

Ате вака, мх, мх
1579450488158.png
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.840
Поени од реакции
9.411
Многу е голема конкуренцијата за оскар за документарци, навистина одлични филмови се номинирани но успех е и самата номинација.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.383
Поени од реакции
20.864
Мене ме интересира само што ќе кажат Љубо и Тамара кога ќе ја држат статуетката во раце... се надевам нема да биде нешто ептен џенерик или нешто што веќе имаат кажано многу пати (take half, leave half или hurr durr документарниот начин на раскажуање го зближивме со обичниот филм). Сакам да смислат нешто оригинално! И сакам да ги опцујат двеве партии што ја прават пепел државава!
 
Член од
22 август 2006
Мислења
435
Поени од реакции
925
Мене ме интересира само што ќе кажат Љубо и Тамара кога ќе ја држат статуетката во раце... се надевам нема да биде нешто ептен џенерик или нешто што веќе имаат кажано многу пати (take half, leave half или hurr durr документарниот начин на раскажуање го зближивме со обичниот филм). Сакам да смислат нешто оригинално! И сакам да ги опцујат двеве партии што ја прават пепел државава!
Еве ја Атиџе е спремна
 
На врв Bottom