Македонски стримери на игри

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од Shakespear, 9 август 2018.

 1. Shakespear

  Shakespear Cool cool.

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  25
  Знае некој дали има некои македонски стримери на игри на YouTube или twitch кои играат интересни story-rich игри (на пример, Life is Strange, Detroit: Become Human, Undertale или што било слично)? НЕ multiplayer trash само.
   
  Последно уредено: 9 август 2018
 2. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  8.883
  Допаѓања:
  11.812
  drdurex ако го начекаш како стрима на плеј стејшн.
   
 3. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.497
  Допаѓања:
  3.693
  Мртвило е македонската сцена....Бугарите растураат,имаат веќе неколку со преку 1-2 милиони следачи ....ГенерикБ(бутарски зет),живее во Софија:LOL:Life of Boris јутуберот.....:LOL: Србите и Хрватите исто.
   
 4. Mr.Bear

  Mr.Bear "The prince of darkness is a gentleman!"

  Член од:
  14 декември 2010
  Мислења:
  128
  Допаѓања:
  114
  Земете учете да не ве грабнам
   
 5. Mojso

  Mojso uneducated knob

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  9.937
  Generic не е американец ?:cautious: Ако мислиме на истиот. Правеше видеа со BDoubleO?
   
 6. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.497
  Допаѓања:
  3.693
  Затоа пишав бугарски домазет.;) Живее во Софија со жена му која е Бугарка.Мометално шетаат низ цел свет.Треба да се вратат мислам во ноември.Еден од омилените ми е за следење.Неодамна објави можно е целосно селење на Твич....
   
 7. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.565
  Допаѓања:
  881
  Бугарин е Life of Boris?
   
 8. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.497
  Допаѓања:
  3.693
  Молдавиец е,кој е роден и живее во Бугарија.Викаат дека е и од Естонија,не се знае точно.Иначе е лик,кој не откривс многу за себе.Ликот му е таков на Јутуб.
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.565
  Допаѓања:
  881
  Мислев дека е Украинец...
  Најверојатно поради боите што често ги користи во видеата - сино/жолто.
  Има логика, по името - Борис - Бугарија.
   
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.077
  Допаѓања:
  8.433
  Од Естонија е типот, најверојатно русин кој таму живее. Работел претходно како програмер па кога станал познат на Јутуб, се посветил на праењето видеа. А и најверојатно не се вика Борис туку го ставил онака као класично руско име.
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Viston

  Viston

  Член од:
  30 ноември 2011
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  8
  GG.TV.MK na Twitch emisijata, a i Bibo, eden od nositelite na emisijata, strima igrici na twitch na istiot kanal. Najcesto wow, pubg, ja strimase cela god of war..
  UmrenTV, isto strimat na twitch ama ENG, strimat wow.
  Hamcho, strimat dota2 ponekojpat.
  TheGamerTeacher, strimat razni igri, i single player fransizi, prajt raznoviden kontent.

  Site ovie ti se na Twitch

  Sent from my HTC_M9e using Tapatalk
   

Сподели преку: