Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
МВР, копно и воздух.
Извадоци од катастрофалната поплава во реонот на Скопје.
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
Samo da ve pozdravam i samo napred hrabro ,mu trebate na narodot vo segasnava losa sostojba .Ne mu trebaat setaci po ulicite na Singilic,Stajkovci ,Aracinovo.....
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Да бее дааа, само кога има вакви состојби и како тие во куманово полицајците се добри, иначе се гнаси, педери, ACAB, 1312, FTP, не работат ништо, за кур не ги бива, се партиски се вработуваат, идр идр. ај у пм.
Важи за некои гнаси што се бунеа во оваа тема и таа за вработување во мвр.

Само една страна поназад еден ку . тон напиша:
Дечки, да прашам нешто:
Зошто имате толкава фасцинираност со полицајциве и колку јаки биле, па старешини и не знам што.

Знам за нив дека добар дел од нив редовно се на кокаин, прават милион нелегални активности, раководат со подземја, проституција и слично.

Тоа ве фасцинира?
Ај да не зборам за тоа колку од нив дошле на функција со куропушење (да извините).
Се ложите на тоа кој колку бил јак, какви мускули имал, какви пушки, пиштоли.
Сите се поврзани како црева.

Еден од нив да ви убие близок (сообраќајка, тепачка и сл.) вие знаете дека ниту саат време нема да лежи во затвор?

Мафија се, исповрзани и целото подземје иде преку нив.
Нема исклучоци. Во вителот се и се знаат како иде и што е.
Читам прикаски на форумов и не ми се верува каде мислите дека живеете
Да не се мачам да ги најдам другите :kuracc:
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
Да бее дааа, само кога има вакви состојби и како тие во куманово полицајците се добри, иначе се гнаси, педери, ACAB, 1312, FTP, не работат ништо, за кур не ги бива, се партиски се вработуваат, идр идр. ај у пм.
Важи за некои гнаси што се бунеа во оваа тема и таа за вработување во мвр.

Само една страна поназад еден ку . тон напиша:




Да не се мачам да ги најдам другите :kuracc:
I jas pomisliv na toj ,aj pozdrav do nego ke se zasrami najverojatno ....
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Најподготвени и најобучени се ЕБР ЕДИНИЦА ЗА БРЗО РАСПОРЕДУВАЊЕ најголемата обука ја имаат тие и се најспремни за се затоа нив ги пиштаат на повеќе работа.
Волците
Тигрите
Ии уште некој се едни од најобучени и најспремни

Но сите што се вработени во МВР во полицијата армијата и овие што се наведени сите треба да имаат познавања и да бидат спремни на се
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
Според податоците кои се утврдени на терен од службите на Министерството за внатрешни работи и Македонскиот полициски синдикат(МПС), оштетени се домовите на 135 припадници на МВР.

Според податоците на службите нема настрадани наши колеги или членови на нивните семејства.

-Со цел да им се помогне на нашите колеги Министерството и Синдикатот покренуваат повеќе акции. Во тек е акција за задршка на платата на вработените во МВР од по 100 денари, кои ќе бидат доделени на сите вработени во МВР кои се оштетени од поплавите. МПС од Солидарниот фонд , дополнително ќе додели по една просечна плата за настраданите членови на МПС. Од друга страна, пак, Министерството и МПС организираат акција за дистрибуција на специјални маски за заштита од бактерии и вируси и медицински ракавици за сите ангажирани колеги кои пружаат помош на оштетените во поплавата, соопштуваат од МВР.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Никој не смее да ми задржи од плата без потпис.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Никој не смее да ми задржи од плата без потпис.
де бре бездушен, до тие 100 ли ти дојде, едно кафе помалце, луѓе куќи изгубија преку еден ден[DOUBLEPOST=1470981699][/DOUBLEPOST]
Никој не смее да ми задржи од плата без потпис.
де бре бездушен, до тие 100 ли ти дојде, едно кафе помалце, луѓе куќи изгубија преку еден ден
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Ќе дозволам и 1000 ама само да праша некој е доволно.
 
Член од
14 август 2016
Мислења
101
Поени од реакции
185
Најподготвени и најобучени се ЕБР ЕДИНИЦА ЗА БРЗО РАСПОРЕДУВАЊЕ најголемата обука ја имаат тие и се најспремни за се затоа нив ги пиштаат на повеќе работа.
Волците
Тигрите
Ии уште некој се едни од најобучени и најспремни

Но сите што се вработени во МВР во полицијата армијата и овие што се наведени сите треба да имаат познавања и да бидат спремни на се
Чекај малку, дали ти тоа волците ги стави на второ,тигрите на трето а ЕБР на ПРВО?
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
Чекај малку, дали ти тоа волците ги стави на второ,тигрите на трето а ЕБР на ПРВО?
ovie od videovo koj se ,deckovo sto dava izjava[DOUBLEPOST=1471182185][/DOUBLEPOST]
Чекај малку, дали ти тоа волците ги стави на второ,тигрите на трето а ЕБР на ПРВО?
ovie od videovo koj se ,deckovo sto dava izjava[DOUBLEPOST=1471184441][/DOUBLEPOST]
Чекај малку, дали ти тоа волците ги стави на второ,тигрите на трето а ЕБР на ПРВО?
po socijalnive mrezi prvi po kritikuvanje se EBR ,vo segasnava situacija nevremevo sto ne snajde
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2013
Мислења
866
Поени од реакции
3.411
Најподготвени и најобучени се ЕБР ЕДИНИЦА ЗА БРЗО РАСПОРЕДУВАЊЕ најголемата обука ја имаат тие и се најспремни за се затоа нив ги пиштаат на повеќе работа.
Волците
Тигрите
Ии уште некој се едни од најобучени и најспремни

Но сите што се вработени во МВР во полицијата армијата и овие што се наведени сите треба да имаат познавања и да бидат спремни на се
Decko prvo i osnovno sekogas i sekade prvi se VOLCITE tocka.od MVR TIGRITE pa dr po niv site imaat razlicna obuka no VOLCITE se spremni za se i sekade...[DOUBLEPOST=1471185831][/DOUBLEPOST]Na videoto se pripadnici na Tigrite levo Komandantot desno ministerot na MVR i nacalnikot na CPS do ministerot so uniforma inace eks pripadnik na ESZ TIGAR I EBR...
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
84
Поени од реакции
27
Decko prvo i osnovno sekogas i sekade prvi se VOLCITE tocka.od MVR TIGRITE pa dr po niv site imaat razlicna obuka no VOLCITE se spremni za se i sekade...[DOUBLEPOST=1471185831][/DOUBLEPOST]Na videoto se pripadnici na Tigrite levo Komandantot desno ministerot na MVR i nacalnikot na CPS do ministerot so uniforma inace eks pripadnik na ESZ TIGAR I EBR...
vidov deka e od Tigrite ,prasav samo za da mi se pojasni sto ovoj gore gi stava EBR na prvo mesto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom