Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.219
Поени од реакции
16.731

За жал некои работи единствено вака можат да функционираат. Тој што решил да се вработат Албанци во најелитната македонска воена единица направил грешка.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.040
Поени од реакции
64.325
Па браво! Така и треба. Кога ке влезе Србин во специјалните сили во Косово, тогаш и нека има Албанец кај нас. Иако, огромна е можноста ова е фејк њуз.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Народот си го кажува своето секој ден, останува оние што ги гласавме да си ја тераат работата како што треба да се истера.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888

За жал некои работи единствено вака можат да функционираат. Тој што решил да се вработат Албанци во најелитната македонска воена единица направил грешка.
„Нашите извори информираат дека капетанот Албанец спектакуларно бил испратен од Криволак во Психијатриската болница во Бардовци“

Овие на хауба да не го возеле до Бардовци бе?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
877
Поени од реакции
949
Народот си го кажува своето секој ден, останува оние што ги гласавме да си ја тераат работата како што треба да се истера.
Незнам што да кажам, ама ако некој е спремен да влезе во елитна единица, треба да ги знае последиците. Ако некој се соремил предвреме, и ја избричил главата, на селективниот ќе ти ги ишишат веѓите ..Како секоја друга работа ги спуштија критериумите, пробуваат и тука . Се сеее неписменост од образованието до здравството, па може и во армијата...
Илко, само да го надополнам твоето размислување...Нека дозволат само...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Во октомври месец 2019та со директна наредба од врховниот командант Стево,двајца албанци од Ренџери ги префрлија во ЕСН. Така да единицата не е чиста веќе скоро 5 години.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Во октомври месец 2019та со директна наредба од врховниот командант Стево,двајца албанци од Ренџери ги префрлија во ЕСН. Така да единицата не е чиста веќе скоро 5 години.
Не се повеќе во единицата, најверојатно нешто ги натерало да си одат :D
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
На почетокот на април сеуште беа таму,ако заминале тогаш тоа се случило претходниот месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom