Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
8 јануари 2013
Мислења
642
Поени од реакции
2.076
Член од
28 јануари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
6
Ако има некој припадник сегашен или поранешен на арм ,би замолил да ми пише во лп.
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
877
Поени од реакции
3.448
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.021
Некој што е поупатен ако може да помогне во една кафанска дискусија за да не се заколеме со ракијата :icon_mrgr:

Дали некој знае дали има шиптaри примено во Волците последните години или нема?
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Некој што е поупатен ако може да помогне во една кафанска дискусија за да не се заколеме со ракијата :icon_mrgr:

Дали некој знае дали има шиптaри примено во Волците последните години или нема?
Октомври месец 2019 година со директна наредба од врховниот командант 4ца Албанци од Ренџери ги префрлија во Волци. Тие 4ца сеуште се таму.
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
6
Постои ли уште доброволно служење воен рок? Гледам дека од кога истото не е услов за засновање договор за пфв ,дури и да нема некој што е пријавен. И дали постои т.н резервен состав на арм,и кој е дел од истиот?
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Постои ли уште доброволно служење воен рок? Гледам дека од кога истото не е услов за засновање договор за пфв ,дури и да нема некој што е пријавен. И дали постои т.н резервен состав на арм,и кој е дел од истиот?
Доброволното служење го укинаа во февруари 2020 година. Резервен состав на арм постои само на документ,инаку како формација/структура нема.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
Доброволното служење го укинаа во февруари 2020 година. Резервен состав на арм постои само на документ,инаку како формација/структура нема.
ова по НАТО стандарди?
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
877
Поени од реакции
3.448
Командантот на Лавовите Генерал - Мајор Горан Стојков и Командантот на Тигрите Генерал - Мајор Горан Здравковски 2001 - 2002 година
 на Лавовите Генерал - Мајор Горан Стојков и Командантот на Тигрите Генерал - Мајор Горан Здра...jpg
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
877
Поени од реакции
3.448
Тигрите и Лавовите на вежба 2001та...
Можно е да е слика од 3 луѓе и текст
 

Kajgana Shop

На врв Bottom