Македонски специјални единици (полициски и воени)

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.761
Поени од реакции
8.056
На оваа тема на некоја страна се водеше муабет за квалитетни чизми но погрешка го исклучив табот без да видам кај е и сега не можам да го најдам постот па да поставам прашање подобро одново. Барам да купам квалитетни кожени воени чизми нови, не половни/крадени/од татко ми дедо ми. Дали некој може да ми каже каде во мк може да се набават? Цена до 200 евра. Ги гледав баш овие од планика што ги има во пеко 10.000 ден се сега. Може некој да ми потврди дали е добар квалитетот и она што би очекувале од воена чизма? Не сум од Скопје така да би морало да доаѓам да ги пробувам на лице место така. Ако може некој да ми каже мислење унапред многу би ми помогнало. Благодарам.

Прегледај го приврзокот 322966
За таа цена екстра изгледаат.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.761
Поени од реакции
8.056
https://peko.com.mk/mk/mashki-treking/1339-7260-630065-21.html#/30,големина,47

Можеби подобро ќе беше да ставам линк место слика, за овие станува збор.
Кој што сака нека пише ама освен што изгледаат добро на слика мислам дека штом се Planika се работи за добар квалитет цената е исто така одлична ама најсигурно е да си ги пробаш на лице место.
 
Член од
26 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Како оди процесот за влез во некоја од специјалните единици, дали треба претходно да си полицаец или војник или има селективен курс за цивили????
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
2.157
За цивили имаш селективен во Веро маркети што ќе ти е специјална за иста плата
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
2.157
Денеска му требаме на семејството на Горан Стојменовиќ ,тигарот што загина во Куманово и имаме шанса да колку-толку му се оддолжиме.
Анета Стојменовиќ е сопруга на нашиот херој, и потребна и е #ИтнаПомош за операција.
Ве замолувам браќа и сестри чесни луѓе, патриоти и граѓани на Македонија да денес, утре... одвоиме од нашиот ужиток од едно кафе, пола кутија цигари или пола сендвич и донираме за нашата сестра, мајка и сопруга на Горан Стојменовиќ на телефонскиот број:
Т-Моб 143177 Анета Стојменовиќ
250500017937617 Охридска банка
Горан Стојменовиќ ја даде, положи и исполни заклетвата, да ја исполниме и ние:
Господи, чувај ме од зло и дај ми сила да ги одбранам
мојот дом, мојот народ, мојата Македонија. Амин!
(најљубезно и понизно молам да донираме и споделиме)
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали ќе има во следниве 5-10 години конкурс за во единицата "ВОЛЦИ"?
Ако има некој точни информации нека пише.
Благодарам одпред
Може одговор од некој?
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Денеска му требаме на семејството на Горан Стојменовиќ ,тигарот што загина во Куманово и имаме шанса да колку-толку му се оддолжиме.
Анета Стојменовиќ е сопруга на нашиот херој, и потребна и е #ИтнаПомош за операција.
Ве замолувам браќа и сестри чесни луѓе, патриоти и граѓани на Македонија да денес, утре... одвоиме од нашиот ужиток од едно кафе, пола кутија цигари или пола сендвич и донираме за нашата сестра, мајка и сопруга на Горан Стојменовиќ на телефонскиот број:
Т-Моб 143177 Анета Стојменовиќ
250500017937617 Охридска банка
Горан Стојменовиќ ја даде, положи и исполни заклетвата, да ја исполниме и ние:
Господи, чувај ме од зло и дај ми сила да ги одбранам
мојот дом, мојот народ, мојата Македонија. Амин!
(најљубезно и понизно молам да донираме и споделиме)
Донирано, ама нели земаа по 70000 е за загинатите во Куманово?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
2.157
КОНКУРС за ЕБР


Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
2.157
Донирано, ама нели земаа по 70000 е за загинатите во Куманово?
Незнам дали и колку земале ама знаеш дека 2001 зедоа помош па после ја вратија назад и многу семејства на загинатите не добија и не добиваат никаква помош ..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.077
Поени од реакции
2.157
Колку што знам сите се интерни во Тигри и ЕБР
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
4.207
На оваа тема на некоја страна се водеше муабет за квалитетни чизми но погрешка го исклучив табот без да видам кај е и сега не можам да го најдам постот па да поставам прашање подобро одново. Барам да купам квалитетни кожени воени чизми нови, не половни/крадени/од татко ми дедо ми. Дали некој може да ми каже каде во мк може да се набават? Цена до 200 евра. Ги гледав баш овие од планика што ги има во пеко 10.000 ден се сега. Може некој да ми потврди дали е добар квалитетот и она што би очекувале од воена чизма? Не сум од Скопје така да би морало да доаѓам да ги пробувам на лице место така. Ако може некој да ми каже мислење унапред многу би ми помогнало. Благодарам.

Прегледај го приврзокот 322966
Изгуглај малку, Планика веќе не постои неколку години. Прво ја изгубија франшизата Горетекс, па ја затворија целосно.
Јас лично си купив Планика баш ваква, 8600, поголемо срање здравје
Не лупам зелени од ракав лично искуство, ако не ми веруваш пиши ми пп ќе ти пратам слики од чизмите да не лупаме офтопици тука
немој да се заебеш како мене
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
776
Поени од реакции
793
Изгуглај малку, Планика веќе не постои неколку години. Прво ја изгубија франшизата Горетекс, па ја затворија целосно.
Јас лично си купив Планика баш ваква, 8600, поголемо срање здравје
Не лупам зелени од ракав лично искуство, ако не ми веруваш пиши ми пп ќе ти пратам слики од чизмите да не лупаме офтопици тука
немој да се заебеш како мене
А на лик исти како пред 20 години, а и иста цена. И тогаш беа 8-9000. Бледа копија значи само останало од Планика.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
4.207
А на лик исти како пред 20 години, а и иста цена. И тогаш беа 8-9000. Бледа копија значи само останало од Планика.
На лик се исти бидејќи калапите и кројката не се патентирани, формата секогаш ќе биде иста.
Патентирана е термичката обработка и лепакот - тоа не смеат да го копираат и затоа се фуш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom