Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
1 септември 2020
Мислења
12
Поени од реакции
5
Дечко со таков речник може да прогресираш на друго место кај мене не.Батали ги редовните полицајци за нив овде не сум пишал.ЕБИ Лавови се знае ептен убаво,како се формираше,зошто се формираше и каква единица беше.Фактите сами си кажуваат,а ти шо сакаш зборувај.
Ajde eve kulturna polemika da vodime . Prvo bi prasal da mi odgovoris na tvojte prasanja za lavovite i sto maka vide Ti od Niv. (Jas sve ke ti kazam potoa so fakti i da bideme na cisto.)Pozz
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Ajde eve kulturna polemika da vodime . Prvo bi prasal da mi odgovoris na tvojte prasanja za lavovite i sto maka vide Ti od Niv. (Jas sve ke ti kazam potoa so fakti i da bideme na cisto.)Pozz
Не не благодарам.Доволно "видов" со начинот на кој почнуваш дискусија.Остави ме мене,стави ме на ignore исто како јас што правам со тебе.
 
Член од
1 септември 2020
Мислења
12
Поени од реакции
5
Не не благодарам.Доволно "видов" со начинот на кој почнуваш дискусија.Остави ме мене,стави ме на ignore исто како јас што правам со тебе.
Togas ne plukaj po lugeto bi te zamolil ,ok ? A ako Ti napravil nekoj nesto ili si videl ili pak imas dokazi za kriminal na lugeto od spec.edin. Lavovi ( edinica priznata so ukaz na drzavata ) , edinica od koja od 100% prijaveni vlegoa najveke 20% .... itn. itn. dodeka na drugata strana IMAVME RAZNI PLEMINjA,UBIJCI,MUDjAHEDINI... I NAJGOLEMIOT DjGAN ShOShONSKI KADE NE PRAVEA SELEKCIJA itn. NEGO EVE TI PUSKA I NOZ I AKO TREBA KE KOLES I MACIS I MANASTIRI KE MINIRAS..itn. Ma daj Makedonec si ili KFOR ili podbucnuvac treto nema ! Mazi so muda barase situacijata koga sve pocna po shavovi da puka i se prijavija mazishta i kogo i da prasas sto bil tamo ke ti kaze isto .( OVA NE GO PISUVAM ZA TEBE NEGO DA SE ZNAE VISTINATA ZA 2001god.) Imavme sve ,ne otidovme da krademe,ubivame,siluvame i ostanati gadosti ,otidovme OD PATRIOTIZAM,ODBRANA I LjUBOV KON R.MAKEDONIJA ! Da zivee R.Makedonija !
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.359
Поени од реакции
1.666
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
377
Поени од реакции
482
Неписмени портали,има старосна граница за припадниците исто така тој е единствениот начин на подмладување на единицата,а не со орлите едни исти,а други да немаат шанса. Никое работно не е довека,а платата е добра таму. Сами најдете НЗС.
 
Член од
10 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
1
Член од
7 март 2009
Мислења
1.013
Поени од реакции
655
Прегледај го приврзокот 253653


Прво се слика со знаме на терористичка организација која убиваше Македонци, а после соли памет како требало да ја надминеме 2001.


Кажи им на фамилиите на бранителите да ја надминат 2001, кога живеат во беда и мизерија за оваа држава, а ги гледаат теористите против кои се бореа на високи функции како овој на сликата, како се мочаат врз се што е Македонско.
До толку го имате понижено народов за овие 3 години што ни Србите, ни Грците ни Бугарите го немаат тоа направено во нивната тиранија.
Ужас и смрт сте за Македонскиот народ, што побрзо ве снема тоа подобро. Никогаш да не се повторите како партија све да ви ебам !
Шеќеринска и добри 80% од сите сдсовци немаат македонско етничко потекло! Тоа се КОЛОНИЗАТОРСКИ ИСПРДОЦИ чии прабаби и прадедовци дошле од страна за да ја колонизираат Македонија,затоа тие може вака да се сликаат и смешкаат а позади иконографија на УЧК и сличните терористичко-балистички организации,затоа јас сите што гласаат за сдс не ги сметам за македонци!
Автоматски споено мислење:

Некако многу на геј ми тегле објавава,машки гаќи подарувате,абе иди бегај
Автоматски споено мислење:

Некако многу на геј ми тегле објавава,машки гаќи подарувате,абе иди бегај
Автоматски споено мислење:

Добиени 119 американски одликувања
АРМ учествуваше во операцијата „Слобода за Ирак“ од 6 јуни 2003 година до 31 декември 2008 година. Во 11 контингенти наизменично се заменуваа тимови на „волците“ и ренџерите. Во 2008 година на контингентите им беше додаден и по еден пешадиски вод, кој ја обезбедуваше базата во Таџи. Низ мисијата минаа вкупно 490 македонски војници.

За борбени достигања, меѓу кои и спасување живот на коалициски војници, македонските војници добија 119 американски одликувања: осум „Бронзена ѕвезда“, 43 „армиски медали за достигања“ и 68 „армиски медали за заслуги“.

Медалите на припадниците на првиот контингент им ги врачи лично американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд, кој затоа допатува во Скопје


Прегледај го приврзокот 206396
Слобода за Ирак?!? Каков манипулаторски назив,Нафта за америчките нафтени олигарси најточно,мамицата нивна хоштаплерска!
Автоматски споено мислење:

Ансловот е тотално погрешен
Каква слобода за Ирак какви бакрачи,се работеше за најобична пљачка од страна на америчката олигархиско-воено индустриска МАФИЈА! Сакале вие да признаете или не,тоа е вистината,македонските војници одработија за оваа мафија
Автоматски споено мислење:

Граничен камен на Македонско-Албанската граница.Секоја педа беше наша,дури еден чекор пред граничниот камен почнуваше одбраната.Некогаш кога државата ни беше светлина,кога ја браневме на секоја педа и кога честа вредеше повеке од нивните фотелји.Еве ја сликата која ја ветив мислам дека беше 96.Лево Николче Ристески Ниџе во средина е Војников Душан и Стојанче Патаровски Патар

Прегледај го приврзокот 68487
Тогаш Македонија упте личеше на држава,сега сме протекторат со мафијаши и терористи на власт!
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2018
Мислења
120
Поени од реакции
111
Шеќеринска и добри 80% од сите сдсовци немаат македонско етничко потекло! Тоа се КОЛОНИЗАТОРСКИ ИСПРДОЦИ чии прабаби и прадедовци дошле од страна за да ја колонизираат Македонија,затоа тие може вака да се сликаат и смешкаат а позади иконографија на УЧК и сличните терористичко-балистички организации,затоа јас сите што гласаат за сдс не ги сметам за македонци!
Автоматски споено мислење:


Некако многу на геј ми тегле објавава,машки гаќи подарувате,абе иди бегај
Автоматски споено мислење:


Некако многу на геј ми тегле објавава,машки гаќи подарувате,абе иди бегај
Автоматски споено мислење:
Жена сум
Тоа е од сопругот, на кој веќе не му требаа и ги подарив, тие што е дозволено секако.
Бидејки имаат од поодамна други униформи и опрема за спорт, за тоа решив да ги дадам, иако дечкото кој ги зеде не се ни заблагодари.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Жена сум
Тоа е од сопругот, на кој веќе не му требаа и ги подарив, тие што е дозволено секако.
Бидејки имаат од поодамна други униформи и опрема за спорт, за тоа решив да ги дадам, иако дечкото кој ги зеде не се ни заблагодари.
Ај да ти дадам еден добронамерен совет.Не мораш да се исповедуваш на секого,посебно овде на оваа тема,каде има деца,цивили,и луѓе кои немаат/немале допирна точка со војска/полиција. ;)
 
Член од
1 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
1
Случаjнo гo наjдoв фoрумoв гледам мнoгу рабoти има пишанo, дел вистина дел научна фантастика.
Дoбрo е штo сеуште пoстojат млади луѓе кoи сакаат да бидат дел oд Специjалните единици на Македoниjа, желбата е гoлема и дoбрo е тoа, меѓутoа бидете спремни и на гoлеми разoчарувања акo некoгаш станете дел oд некojа единица, билo армиска или пoлициска.
Тoа штo се прикажува на разни презентации, календари, you tube видеа, тoа така треба да биде сепак oва е Македoниjа и реалнoста е мнoгу пoразлична и сo oвoj начин на вoдење и размислување на вoдачите на тие единици ( Владата, началници, кoманданти и тн.) уште дoooлгo реалнoста ќе биде спрoтивна oд рекламата.
Автоматски споено мислење:

Некој добро упатен во телохранителските структури на бившите премиери, има тука дечки?
Мoжеби ќе се наjде, штo кoнкретнo те занима?
Автоматски споено мислење:

Новата селекција нема врска со таа пред некоја година што беше (за есз) не коментирајте без да знаете.
Селекциjа кojа заслужува да се спoмне е БИДИ ТИГАР 2001, е тoа беше селекциjа вo време на вojна сo траење oд 4 месеци.Селекциjата на вoлците беше дoбра, меѓутoа дo пред 10гoд. сега е катастрoфа, а селекциjта за вo ЕСЗ не вреди вooпштo да се спoмне...нема С oд селекциjа, самo врскари и врскари....мoжеби ќе залута и некoj штo вреди ама...НИШТO.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Ако има на форумов некој вработен во полиција би ве замолол да ми пише приватна порака :)
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
357
Поени од реакции
307
Ако има на форумов некој вработен во полиција би ве замолол да ми пише приватна порака :)
Подобро оди прашај некаде Сдсм Вмро Дуи.Се друго е пепел и прав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom