Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Оваа девушка сама да не си плаќа сајтови за реклама?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Малку мислам и чисто колку да поплнат квота :) А некои многу сигурно се осеќаат покрај снајперот па ги пумпаат социјалните мрежи со фотки
Девојките најчесто вршат административна работа, но дел од нов по вес се: медицинари, врскари, логистика. Е сега, дали се преценуваат со фотки или не, ти не си тој што треба да им суди, си имаме ние т.е јас повеќе не :kruna:, служба која си ги следи тие работи и верувај дека се е под конец, се знае онолку колку што треба да се знае, се објавува онолку колку што треба...

Оваа девушка сама да не си плаќа сајтови за реклама?
Таа девушка, е минимум 10 пати похрабра, повеќе спремна и многу по интелегентна од тебе. Не се преценувај себеси поради тоа што си машки пол, тоа е само пол, ништо повеќе...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Eдниот од дечките со гумата ми е комшија. Беше ранет во Диво Насеље. Јако спремен дечко, физички и ментално.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
си имаме ние т.е јас повеќе не :kruna:, служба која си ги следи тие работи и верувај дека се е под конец, се знае онолку колку што треба да се знае, се објавува онолку колку што треба..
Одамна не функционираат како што треба тие слжби,прави филмови на некој друг.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Девојките најчесто вршат административна работа, но дел од нов по вес се: медицинари, врскари, логистика. Е сега, дали се преценуваат со фотки или не, ти не си тој што треба да им суди, си имаме ние т.е јас повеќе не :kruna:, служба која си ги следи тие работи и верувај дека се е под конец, се знае онолку колку што треба да се знае, се објавува онолку колку што треба...


Таа девушка, е минимум 10 пати похрабра, повеќе спремна и многу по интелегентна од тебе. Не се преценувај себеси поради тоа што си машки пол, тоа е само пол, ништо повеќе...
Да да се што кажа е така
Одамна не функционираат како што треба тие слжби,прави филмови на некој друг.
А бе да не се расправјаме не е само гореспомената што ја знам од дете и ќе ми продава сливи од габер дечкото.Секоја чест за професионалците кои што се над 95% во единиците ама за жал има и вакви инста профили
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Лично познавање и професионални способности се две различни работи.

Работи во било која структура и ќе ти е се јасно,а од рекла казала ништо не добиваш.

Бев дел од неколку структури и работите не ги коментирам на памет.

Сум имал колеги кои искрено се никакви луѓе ама извонредни професионалци.



Последните 15 години процетуално 99% се партијаши секаде примено и чесни исклучоци,а секоја година помалку и помалку ги има.

Огромна е разликата помеѓу колегите кои се примени 2000-2010 и 2010-2019.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не викам не јасно ми е дека нема да се повторат старите генерации новите прво влегоа како полицајци па подоцна нели преку селективен влегоа во единиците така да мислам дека и меѓу нив има добри момци а декои и лично познавам инаку кога сме кај селекциите слушам позитивни муабети за ланската селекција ама колку е вистина незнам.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Другар нема пегла како порано,кога некој ќе згреши или не оди по план се имало тешки последици,а сега неможе тоа пошто " знаат кој му е врска " "наш е" или "ќе изгубат гласови" зборувам за АРМ и МВР. Внатрешните контролни органи се со врзани раце колку и да сакаат да делуваат.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Другар нема пегла како порано,кога некој ќе згреши или не оди по план се имало тешки последици,а сега неможе тоа пошто " знаат кој му е врска " "наш е" или "ќе изгубат гласови" зборувам за АРМ и МВР. Внатрешните контролни органи се со врзани раце колку и да сакаат да делуваат.
Ако си професионалец, ова и тоа погоре не го пишуваш на јавен форум каде што секој чита. Поготово не, ако си бил во тие структури за внатрешна контрола, безбедност и контра разознавање.

Фактот дека "овај е наш", постоел, постои и ќе постои во иднина, бидејќи оваа држава од самото осамостојување функционира на тој принцип и така ќе продолжи, ако не се направат радикални промени, на наши и ваши.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Другар немора во контролен орган да работиш да ја видиш вистината,биди обичен плавец или пфв ќе видиш повеќе.

Зошто да не се пишува ? Се додека се кријат такви лајна никогаш нема да не биде, разбирам многу добро што не се зборува,а ова е јавна тајна што сите ја преќутуваат бидејќи и нивниот гз е усмрден или им одговара.

Рсзговарај со БИЛО КОГО од Арм,Мвр ќе ти го каже устото.

Лесно е да се величи и објаснува што како мога ништо не е осетено на своја кожа.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Другар немора во контролен орган да работиш да ја видиш вистината,биди обичен плавец или пфв ќе видиш повеќе.

Зошто да не се пишува ? Се додека се кријат такви лајна никогаш нема да не биде, разбирам многу добро што не се зборува,а ова е јавна тајна што сите ја преќутуваат бидејќи и нивниот гз е усмрден или им одговара.

Рсзговарај со БИЛО КОГО од Арм,Мвр ќе ти го каже устото.

Лесно е да се величи и објаснува што како мога ништо не е осетено на своја кожа.
Јас напуштив од една безбедноана служба, затоа не ми контрирај, и не суди дали некој осетил или не осетил без да го познаваш, бидејќи сонуваш за да бидеш онаму кај што сум бил, да осетиш тоа што сум бил, и да доживееш една секунда од тоа што сум го доживеал јас. Тоа што не е сјајно е јасно и не е јавна тајна, но тоа дека секој е за во ист кош не е точно. Има навистина огромни професионалци кој чесно си го заработуваат својот леб, и чесно се движат со крената глава, притоа секогаш се подготвени за се и сешто, еден од нив е и мојот родител кој 30 години е активен во својата служба итоа без бенифициран стаж и горд сум на тоа...

Е сега: за да не дојде до неспоразум, напуштив поради сопствен бизнис, каде што морав да жртвувам една страст, љубов и 4 годишно образование, нормално како би си обезбедил подобар, поквалитетен и понормален живот...

Поука:
Не се контрирај анонимно со некој на интернет, кога не знаеш кој е и што е. Јас можев слободно да те искулирам, само со едно во право си, но немаше ниту ти да разбереш бидејќи не си на тоа ниво, па ни останатите кои читаат немаше да разберат.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
@Klin ретардација на ниво, дечко со психичко нарушување, еднаш доби по газот во една тема па одлучи да ме исмева во друга, тоа е кога ќе ти биде премногу досадно во животот па ќе бара жртви за препукување...

ПС.
Тој што знае, знае...
PicsArt_08-24-07.59.54.jpg

ПС. Лајкнете ми и мене, за повеќе слики :kruna: :pos:
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
@Klin ретардација на ниво, дечко со психичко нарушување, еднаш доби по газот во една тема па одлучи да ме исмева во друга, тоа е кога ќе ти биде премногу досадно во животот па ќе бара жртви за препукување...

ПС.
Тој што знае, знае...
Прегледај го приврзокот 263612

ПС. Лајкнете ми и мене, за повеќе слики :kruna: :pos:
Не добив јас ништо, само ти објаснив зошто штапски се пишува со п, а не со б, и што е тоа едначење по звучност, затоа шо проба да изигруваш лектор претходно, па испадна комитрагичен.

За друго ништо не навлегувам, кој чита сам нека донесе заклучок кој бара препукување.

Ова шо си го напишал е само поради едно хаха на постот, така да...лошо.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Од каде па знаеш јас каде имам работено ? Тоа " јас кој сум што сум " е на времето на mirc што правеа децата како последен аргумент.

Ако си роден 1997 година ни П од професионалци не си видел.


"Кој разбрал,разбрал и тој што знае, знае" знам од кого ги имаш видено на ФБ бидејќи секоја објава му е таква.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom