Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Ајде едно инфо за вас дечки.Припадничката што е снајперист во единицата е од Берово. :D
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.020
Поени од реакции
1.019
Член од
5 февруари 2013
Мислења
377
Поени од реакции
482
Тој од соколите е гола вода,мерак имаше за црвена беретка,а газот не му држи за селекција и во соколите влезе со тешки врски.

Не се ложите без врска.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.326
Ајде едно инфо за вас дечки.Припадничката што е снајперист во единицата е од Берово. :D
Во таа единица реално не треба да има жени затоа што не може ни под разно да го издражат селективниот.Башка простотијата што си дозволуваат да се филмаат по медиуми..
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
1.490
Поени од реакции
1.687
Од мое искуство штипскиот 2мпбн се подисциплинирани војници од псо. Не сакам никого да навредам, само коментирам дека многу ароганција и желба за слава владее на место каде скромност и анонимност треба да се силни одлики, а не се. Срамота е доверливи информации да се објавуваат по социјални мрежи во име на ПР. Уште полошо, роднини и пријатели на псо припадници се расфрлаат со информации од доверлива природа по форуми и кафе муабет, се во име на фалење. Имаше време кога семејството на псо припадниците не знаеја што нивните синови/сопрузи/татковци/чичковци работат. Сега имаме локални каубојци оти втор братучед им е ренџер....
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.020
Поени од реакции
1.019
Од мое искуство штипскиот 2мпбн се подисциплинирани војници од псо. Не сакам никого да навредам, само коментирам дека многу ароганција и желба за слава владее на место каде скромност и анонимност треба да се силни одлики, а не се. Срамота е доверливи информации да се објавуваат по социјални мрежи во име на ПР. Уште полошо, роднини и пријатели на псо припадници се расфрлаат со информации од доверлива природа по форуми и кафе муабет, се во име на фалење. Имаше време кога семејството на псо припадниците не знаеја што нивните синови/сопрузи/татковци/чичковци работат. Сега имаме локални каубојци оти втор братучед им е ренџер....
За жал клинтоне ги испуштија дизните
па сега секоја се филма како му е Воља.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Тој од соколите е гола вода,мерак имаше за црвена беретка,а газот не му држи за селекција и во соколите влезе со тешки врски.

Не се ложите без врска.
Виде ли некаде нешто да напишав за него.Не сум, само напишав дека добра комбинација од припадници на 3 различни единици се соберени.
 
Член од
30 април 2017
Мислења
10
Поени од реакции
21
Во таа единица реално не треба да има жени затоа што не може ни под разно да го издражат селективниот.Башка простотијата што си дозволуваат да се филмаат по медиуми..
Во врска со рекламирањето по медиуми и рекламирање од страна на нивните семејства потполно се согласувам со вас.Не е оваа професија за фалење.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.326
Во врска со рекламирањето по медиуми и рекламирање од страна на нивните семејства потполно се согласувам со вас.Не е оваа професија за фалење.
Semper знае дека девојчето не е толку спремно колку што се фали и најверојатно ќе заврши како предходниот лик што шеруваше фотографии од единицата.И тој немаше учествувано во 3 акции а според фотографиите ќе речеш овој 30 год. е таму.
 
Член од
30 април 2017
Мислења
10
Поени од реакции
21
@lunatik
Делиме исто мислење,имам во соседството еден таков "јак" и "високо обучен" Ренџер со желба за црвена беретка,ама како што слушам не било на арно фалењето.Сега кутриот му љубомореле се жалит :)
Во три секунди ја најдов која е на фб,плус и од дома си ја споделуват,тешко професионализам кај такви и после ќе се прашуват уште оти вака оти така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom