Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
8 јануари 2013
Мислења
580
Поени од реакции
1.778
Инаку од 2019 до 2023 е планирана модернизација на единицата според нато стадарди на SF Units.Тоа вклучува нови борбени и не борбени возила , оружје , уреди , специјални уреди , опрема итн. Веројатно и нејзина дислокација.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
ЕСЗ Тигар
Најверојатно според мене ова е 2001 Биди Тигар, Пенуш. Поправка ако грешам


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Точно така ова е на Пенуш.Е сега дали е ова од првата фаза на Биди Тигар кога беа стационирани на Пенуш,или е од големата вежба на ЕСЗ и ЕБИ на Пенуш 2002 не знам.Пошо вежбата во 2002 исто така беше на Пенуш.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.257
Поени од реакции
936
Тоа е тоа.После години и години едно предобро и премоќно видео од АРМ.
 
Член од
30 април 2017
Мислења
10
Поени од реакции
21
Доказ дека секоја професија бара истрајност и посветеност а не пол... И секако уште еден доказ дека и ние жените можеме да стоиме рамо до рамо со машките во секоја професија! ❤:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom