Македонски специјални единици (полициски и воени)

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Чичко Зоки со тебе сум секогаш бил фер и секогаш ќе сум но со Клинтон не.Иако е постар не ме интересира,ако е вработен во АРМ не значи дека се знае.Баш напротив во два наврати го видов дека си појма нема и ете пак се контра со мене затоа и јас враќам.
Игнорирај ме и ќе те игнорирам и терај си.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Абе не ме смеј човече ти беше заедно со мене да даваш стража и да одиш за Отовица летото 2016 па да кажуваш дека ВП никогаш не давале стража на Отовица? Ќути си жити се.И да треба да имаш работно искуство барем една година за да си во бВП.
Мали врска немаш.

1. Стража нема давано ВП батаљонот од ЗОК, туку ВП вод од 1.мпбр
2. таков критериум за да си во ВП нема
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Чичко Зоки со тебе сум секогаш бил фер и секогаш ќе сум но со Клинтон не.Иако е постар не ме интересира,ако е вработен во АРМ не значи дека се знае.Баш напротив во два наврати го видов дека си појма нема и ете пак се контра со мене затоа и јас враќам.
Да навистина е тоа кое го кажа, но ова е форум и мора да внимаваме на нивото на кое пишуваме.
Тоа што го пишувам најпоевке говори за мене самиот каков сум.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Мали врска немаш.

1. Стража нема давано ВП батаљонот од ЗОК, туку ВП вод од 1.мпбр
2. таков критериум за да си во ВП нема
Не знам од каде беа дечките важно ВП беа тоа е битно.Јас никаде не напишав дека дечките беа од ЗОК,јас само кажав дека беа ВП.И да таков критериум има за ВП ти врска си немаш
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Не знам од каде беа дечките важно ВП беа тоа е битно.Јас никаде не напишав дека дечките беа од ЗОК,јас само кажав дека беа ВП.И да таков критериум има за ВП ти врска си немаш
Најтрагично е што прашав припадници на ВП и тие потврдија дека нема таков услов то ест критериум, ама ако пак терај си по свое
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Трагично е тоа што и двајцата сте во право.
Порано имаше и селекција за влез во воена полиција,а денес нема тоа и за жал стандардите драстично паѓаат за влез во било која единица.


Порано за влез во РБ мораше да се помине целата селекција од 24 дена и инструкторскиот кадар оценуваше кои кандидати се надпросечни според нивните стандарди и тие само се примаа во БСН,а другите одеа во РБ,а денес тоа не е така истото се случува и во ВП.

Можеби со некого си правел муабет пред 1 недела што како треба и како се прави,а денес од ГШ нешто ново да им има текнато.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Најтрагично е што прашав припадници на ВП и тие потврдија дека нема таков услов то ест критериум, ама ако пак терај си по свое
исто и јас имам прашано па и веднаш спроти мене живее,и ти пак терај си по свое
 

Kajgana Shop

На врв Bottom