Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Оди легни си, трета на факултет си имаш години за конкурс, кажуваш нешто кој постирал грешно све на википедија а во 2001ва си бил во втора група јасли.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Не е битно 2001 што сум бил и шо сум правел,затоа студирам историја,и јас го учам тоа и од извори за кои ти не ни знаеш дека постојат.На википедија јас кажав дека е грешно напишано за нашите специјални единици а не за 2001 мешаш баби и жаби.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Јас кога полагав кај проева и ванчо ти уште не беше испилен, не си фактор да кажуваш што е грешно пошто не си директно инволвиран. И да, многу другари имаш од волците те читам ама од кои, од оние по цртаните изгледа.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Јас кога полагав кај проева и ванчо ти уште не беше испилен, не си фактор да кажуваш што е грешно пошто не си директно инволвиран. И да, многу другари имаш од волците те читам ама од кои, од оние по цртаните изгледа.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Па ако си ми колега уште подобро,да фактур сум да кажувам за работи кои не се точни пошо јас со оваа тематика се замарам веќе доста години и имам барут осетено колку шо нашите обични пфв и полицајци немаат,така да имам право да зборувам пошо сум информиран и имам знаење за тоа.И ако според тебе дечките кои се по цртаните во волците тогаш ти немаш право да бидеш на оваа тема пошо еден од нив и крв дал за оваа земја,за да можеш сега ти да го нарекуваш актер од цртан.Шо и да напишаш ќе ти биде сувишно,јас моето знаење за воената тематика тука барем на форумот сум ја оправдал е сега ти ако не можеш да се помириш со тој фактор твое си е,и не планирам да дискутирам и да се расправјам со човек кој не ги цени дечките кои крв пролеале за оваа земја.Позз дечко
 
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
Де бре нема ли некој да одговоре дали примат со наочари во Полиција или Војска како е стандардот оти гледам дека има такви ..
 
Член од
12 март 2017
Мислења
25
Поени од реакции
41
Нашите авиони Су-25 прв пат каде беа во акција?
Во Радуша имало многу загинати од ОНА поради воздушен напад. Нападот беше изведен од страна на авионите или хеликоптерите?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
imash na videovo neokoj podatoci so datumi i itn

 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
колку си сигурен дека ова е наш припадник
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Беше објавено од БСН ВОЛЦИ на фб, исто на инстаграм пишуваше "член на специјалните сили ВОЛЦИ" објавено од страна на army_macedonia. Па мислам дека е наш човек

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Ако е од единицата тогаш супер,зошто тоа значи дека ги подновилее.Панцирот кој воедно врши улога и на тактички елек е нов и досега таков немаше во арм,исто така и за шлемот.
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Да да досега јас немам видено волк со ваков шлем.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom