Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Баш лани на 15 мај додека бев на воените прегледи во воена болница,се одржуваше оваа обука на волците и ренџерите во воената болница.Имав можност малце да ги гледам со свои очи :cool:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Пантер првата слика нова е?
Пошо прв пат ја гледам,додека втората јас ја имам ставано заедно со други од истата обука пред 2 години.COMMANDO
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Неколку прашања, што му е тоа во рацете на Тигарот и втората слика е припадници на РБ? И Дали припадниците од втората слика се сликани во Турција? Бидејки во позадина има нешто што многу наликува на Турското знаме (Млада месечина со ѕвезда на црвена подлога)[DOUBLEPOST=1506965746][/DOUBLEPOST]Започнаа активностите на теренската вежба „Македонски Блесок-13“ . По оценување во мирновремените локации на средната пешадиска баталјонска група и ренџерска чета во гарнизоните каде се стационирани, на патот до Криволак и до 06.10 ќе следуваат многу комплексни задачи кои ќе се оценуваат. Постојано ќе ги следиме активностите во очекување на конечниот резултат.




Припадниците на АРМ од полкот за специјални операции се оспособени за многу кратко време да се ангажираат таму каде е потребна брза реакција . Видео од нивната редовна обука

[DOUBLEPOST=1506966651][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Пантер стар друже си заборавил да напомениш дека тоа е командо обуката,јас затоа на мојот последен коментар напишав со големи букви командо.И уште едно нешто на сликата има и еден припадник со амблем на командата на пСО,шо значи дека оваа обука и за нив важи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom