Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
21 мај 2016
Мислења
100
Поени од реакции
146
Дечки шо ставате слики кои веќе се ставани пред доста долго време[DOUBLEPOST=1489172042][/DOUBLEPOST]

Semper znaci ne se site kako tebe stari clenovi ovde i ne znaat koj koga i koja slika e stavena ima 470 strani sekoj e stavil po nekoja slika so znaci deka ni ti samiot ne pamtis koj sliki si gi stavil i moze da ti se povtori i na tebe ;) za toa poarno traj si i uzivaj.. pozdrav
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Волците користат елементи од руската SPECNAZ? Или има повеке елементи од британски САС и Американските единици?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Волците користат елементи од руската SPECNAZ? Или има повеке елементи од британски САС и Американските единици?
Да не се лажеме работат по принцип на С.О :Ф
тотало Амерички принцип.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.266
Поени од реакции
957
Слушај дечко,да точно уште кога се отвори темата тука јас сум член и точно знам се кои слики се ставани и кои јас имам ставано.Така да имам право да кажувам.Поздрав и на тебе :)[DOUBLEPOST=1489256099][/DOUBLEPOST]
Волците користат елементи од руската SPECNAZ? Или има повеке елементи од британски САС и Американските единици?
Ајде подетално,највеќе елементи на Зелените Беретки.Со нив имаат најбогата историја и сеуште имаат обуки во Америка заедно.
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
873
Поени од реакции
3.429
Jas koga stignav na temava ne pocnav so objavuvanje prvin pocnav od pocetokot da vidam sto e objaveno komentirano i debatirano :) a mnogu sliki se preobjaveni iako gi ima na pocetokot ama ponovi clenovi ste da ne vi zamervam na sekoe da pisime za toa smetajte deka site sliki od minatoto gi ima samo od ponovite i svezi objavuvajte ili pocnete od pocetokot od 1ta objava pa se do denes :) Zoran se slozuvam so semper za negovata zabeleska da ne redime od sve sliki isklucivo za temava poz

P.S Utre ke ja objavam slikata na ESZ so Toni.M i kolegite od obuka za Vejce toa sto go vetiv go objaviv i uste videoto od ESZ so treningot so kung fu majstorot Cheung mislam ke bide objaveno APRIL na stranata
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
873
Поени од реакции
3.429
ke te izmamam neznam tocno[DOUBLEPOST=1489345542][/DOUBLEPOST]ESZ TIGAR

13537567_143493559389123_8295507633703728286_n.jpg
Единица за специјални задачи Тигар додаде нова фотографија во албумот: 2001.

Март 2001 на пат кон одбрана и неутрализирање на терористите.Тие што креваат чалам по социјалните мрежи ги немаше никаде во 2001 година, одевме од врата на врата да ги мобилизираме, ама се криеја и пола од нив ја напуштија државата. Од кого ќе ја бранат и со што ќе ја бранат Македонија.На сликата се обични грагани храбри мобилизираните резервисти со припадниците на ЕСЗ ТИГАР.
Затоа во овие тешки времиња потребен е здрав разум прочитајте ја пораката и размислете добро апелираме и ке повторуваме до народот!
На Македонија не и треба нова ВОЈНА кои некој по секоја цена сака да го креира и спроведе.[DOUBLEPOST=1489345594][/DOUBLEPOST]Eve nesto inspirativno za i od VOLCITE


72A0B3E0BD83DA4EB3A7776DB98D0D92.jpg

Најважната работа што тој ја научил е дека не е важно времето минато во некоја работа, туку посветеноста со која се пристапува. Истиот принцип важи и за командување со тим врвно обучени професионалци,како што се „волците“.
- Водството, лидерството на тие момци не може да им го наметнете со чинот. Во специјалните сили не добивате почит од војниците заради тоа што имате чин, туку заради тоа што ќе успеете да им докажете дека можете да им бидете водач. Тоа значи да пукаш добро како нив, да трчаш добро како нив, да се тепаш добро како нив... Но ќе мора да знаеш и да бидеш многу правичен, иако тоа е тешко, и да носиш одлуки што не секогаш ќе ти се допаѓаат. Најмногу од сè, мораш да знаеш да го почитуваш тимот и да знаеш да го истакнеш ефектот на секој од нив. М.Х.Ј
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Денес во Илинден имаше
промоција и дружење на припадниците на единицата ЕСН
10.00-16.00 кој видел видел.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Која година е ова другарче
ke te izmamam neznam tocno
1994, обука во сад.

Иначе..



???[DOUBLEPOST=1489404389][/DOUBLEPOST]
Денес во Илинден имаше
промоција и дружење на припадниците на единицата ЕСН
10.00-16.00 кој видел видел.
Од каде тоа ? Инфо нешто, тв/весник/интернет известуавање ?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
da t pomognam
2012 ? ok e
koopertiven naget ( baget )[DOUBLEPOST=1489445776][/DOUBLEPOST]I zashto shtinicive razlichni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom