Македонски серии

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Знаеш од кога го мислам и чекам ова. :D

Прв ќе се пријавам за статист што ќе глуми клошар у првата сцена, ќе го утепаат од ќутек и ќе умре како куче. Тоа све автентично ќе биде пошто така ќе побарам од режисерот, нејќам дублери и каскадери. Метод актер сум јас. :cool:
За мене некоја ноарска сцена.

Као седам со цигарата и зачаден бар облечена у некое тесно фустанче а ла Џесика Рабит, и му пуштам такви некои убитачни куроповикателни погледи на таргетот и после станувам идам у некој темен ходник и овој као ме следи, и му го крцнувам вратот:cool:
Автоматски споено мислење:

2025 година, се снима 6та сезона од серијава. Тамара е киднапирана поради тетоважата. Драгонскај е вработен да работи на хуморот у серијава. Доаѓа 10та сезона, Џамбазов сеуште е присутен во серијата. Тамара сеуште ги бара 30те килограми. Ах :love:


Серијава може да биде најјакото нешто излезено од кај нас, и пак нема да ме натера да ја гледам со оваа "актерска" екипа. Дно фаци, од сам старт осудена е на пропаст.
Во 2025та првата епизода ако излезе ќе биде успех
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.269
Знаеш од кога го мислам и чекам ова. :D

Прв ќе се пријавам за статист што ќе глуми клошар у првата сцена, ќе го утепаат од ќутек и ќе умре како куче. Тоа све автентично ќе биде пошто така ќе побарам од режисерот, нејќам дублери и каскадери. Метод актер сум јас. :cool:
Ej колку јака серија ќе биде со нас, се има од драма до хорори.
Пример ќе почне прва епизода, сите ликови како се логирале за прв пат, малце нашминкано, еден тепан и злоставуван дома, друг во дом, трет со аутизам, па осамени, повлечени, пред самоубиство и онака во Тарантино стил ме покажуваат мене како седам еуфорично среќна пред компјутер, па одма после плачам и се кочи сликата и некоја музика јака и пишува Хоуп-Биполар. Па ти пишуваш смешки се се смее, славен и баран се вртиш на столица онака задоволен со пура во уста со јак поглед некој ебачки и следна сцена гол под туш плачеш и застанува сликата-Џонтра-ништо не е како што изгледа. Па Корвус, со мини здолниште чипкано и горе градите само со коса покриени седи со прекрстени нозе и слим цигара и се смешка заводливо и следна сцена пред огледало размачкана шминката и извадена перика и застанува сликата и Корвус-Фем Фатал...

И тн, да не ми се налутат другите не ми се сигурни ако продолжам, мада се запознавме ваљда пораснавме до сега....
Злате, седи пред комп со триста листови околу него, запишува, заокружува, се фаќа за глава, удира со тупаница на маса, Вот со џоинт си го гали мачето, зад него јака цуца го масира, зад него дијамантот Хоуп и се насмевнува Вот-златен заб.
Анон само кратко го покажуваат онака рамнодушен пред комјутер со хамбургер и само вика мех. Анон-Comic Book Guy.
Шон со протеза пред комп, со неколку големи нестиснати бубулици и чита некои постови. Вагина хихихи хахаха и се поцрвенува. Секс хухуху, еррекција аууу... Џимеј налутен ми е, кои сте бе другите?
Гранде чита кај што некој го напаѓа и нешто Ned Flanders стил гигили дидили нешто љубезно враќа....
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Роберт Ристов АКА the Joker.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Ej колку јака серија ќе биде со нас, се има од драма до хорори.
Пример ќе почне прва епизода, сите ликови како се логирале за прв пат, малце нашминкано, еден тепан и злоставуван дома, друг во дом, трет со аутизам, па осамени, повлечени, пред самоубиство и онака во Тарантино стил ме покажуваат мене како седам еуфорично среќна пред компјутер, па одма после плачам и се кочи сликата и некоја музика јака и пишува Хоуп-Биполар. Па ти пишуваш смешки се се смее, славен и баран се вртиш на столица онака задоволен со пура во уста со јак поглед некој ебачки и следна сцена гол под туш плачеш и застанува сликата-Џонтра-ништо не е како што изгледа. Па Корвус, со мини здолниште чипкано и горе градите само со коса покриени седи со прекрстени нозе и слим цигара и се смешка заводливо и следна сцена пред огледало размачкана шминката и извадена перика и застанува сликата и Корвус-Фем Фатал...

И тн, да не ми се налутат другите не ми се сигурни ако продолжам, мада се запознавме ваљда пораснавме до сега....
Злате, седи пред комп со триста листови околу него, запишува, заокружува, се фаќа за глава, удира со тупаница на маса, Вот со џоинт си го гали мачето, зад него јака цуца го масира, зад него дијамантот Хоуп и се насмевнува Вот-златен заб.
Анон само кратко го покажуваат онака рамнодушен пред комјутер со хамбургер и само вика мех. Анон-Comic Book Guy.
Шон со протеза пред комп, со неколку големи нестиснати бубулици и чита некои постови. Вагина хихихи хахаха и се поцрвенува. Секс хухуху, еррекција аууу... Џимеј налутен ми е, кои сте бе другите?
Гранде чита кај што некој го напаѓа и нешто Ned Flanders стил гигили дидили нешто љубезно враќа....
А ја ќе бидам главниот негативец кој ги напаѓа сите овде побуден од злоба која се развила поради отфрлање на средината оти не сум пријатен на око како појава, сеуште со бубуљици, огромен диоптер, во неможност да ја сватам социјалната интеракција поради својот хај фанкшнинг аутизам, понижен од фем фатал девојка која ме одбила за некој што вежба во теретана и прати фудба... па во моментите на хиперманија ја користам биполарноста како оружје да пишувам долги постови полни со чудни перцепции на реалноста мислејќи дека со тоа ги мачам и им враќам на убавите функционални екстровертни луѓе тука за сета болка што им ја нанеле на сличните на мене па на некој извртен начин се чувствувам како антихерој и само така наоѓам значење во мојата егзистенција.... лусли бејзд на Семи Џексон од Анбрејкбл/Глесссс... не излегувам од собата во станот на моите родители... сценографија 4 - 5 монитори наредени на држачи еден врз друг, во стилот на секој сериозен филм не користам маус туку само куцам... на прозорите имам дебели црни платна..... светло иде само од мониторите.... а вие се здружувате во некој вид на Суисајд Сквод со цел да се победи поголемото зло... јас.

Љ.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.269
А ја ќе бидам главниот негативец кој ги напаѓа сите овде побуден од злоба која се развила поради отфрлање на средината оти не сум пријатен на око како појава, сеуште со бубуљици, огромен диоптер, во неможност да ја сватам социјалната интеракција поради својот хај фанкшнинг аутизам, понижен од фем фатал девојка која ме одбила за некој што вежба во теретана и прати фудба... па во моментите на хиперманија ја користам биполарноста како оружје да пишувам долги постови полни со чудни перцепции на реалноста мислејќи дека со тоа ги мачам и им враќам на убавите функционални екстровертни луѓе тука за сета болка што им ја нанеле на сличните на мене па на некој извртен начин се чувствувам како антихерој и само така наоѓам значење во мојата егзистенција.... лусли бејзд на Семи Џексон од Анбрејкбл/Глесссс... не излегувам од собата во станот на моите родители... сценографија 4 - 5 монитори наредени на држачи еден врз друг, во стилот на секој сериозен филм не користам маус туку само куцам... на прозорите имам дебели црни платна..... светло иде само од мониторите.... а вие се здружувате во некој вид на Суисајд Сквод со цел да се победи поголемото зло... јас.

Љ.
Нема да биде таков тип серијата. Не сме ние Kajgana's school for gifted youngsters.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Обично по светов прво се снима пробна епизода, па по нејзиното емитување и рејтингот што ќе го добие, тв куќата што е заинтересирана одлучува дали ќе се нарача цела сезона.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Ако судам по трејлерот (а не гледам зошто предвидувањата не би ми биле точни) ова ќе биде од оние so bad that it's good производи каде сериозното многу лесно станува предмет за потсмев.
Шо знаеш Џими, може ќе го добиеме македонскиот "Who Killed Captain Alex". :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Овие сериозно прво трејлеров го снимиле, па првата епизода тек допрва треба да се снима и тоа у наредни неколку месеци, како бе вака. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Овие сериозно прво трејлеров го снимиле, па првата епизода тек допрва треба да се снима и тоа у наредни неколку месеци, како бе вака. :pos: :pos: :pos:
Трејлерот го снимаа повеќе од 6 месеци. Ништо чудно и од август 2020 негде да беше, што би дошло 9-10 месеци за 2 минутно видео.

Што мислиш колку време ќе им треба за една епизода?
Едно 7-8 години ќе бидат доволни за пилот епизодата, м?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Трејлерот го снимаа повеќе од 6 месеци. Ништо чудно и од август 2020 негде да беше, што би дошло 9-10 месеци за 2 минутно видео.

Што мислиш колку време ќе им треба за една епизода?
Едно 7-8 години ќе бидат доволни за пилот епизодата, м?
Можеби ќе извадат нешто и од снимениот материјал за трејлер за да направат прва епизода.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можеби ќе извадат нешто и од снимениот материјал за трејлер за да направат прва епизода.
Кој снимен материјал...за трејлерот да го снимаат им требаше 5 месеци, за серијата ќе им треба 3 години.
Серија со јутјубери што ќе им ја гледаат деца од 13 години.
Wanna be Juzni Vetar.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Со оглед на тоа што овие ко што гледам од трејлеров 90% не се ни актери, туку онака рандом луѓе можеби и некое друштво си се, крајно време е @џимеј да ни начкрта некое сценарио па и ние од Филм и Тв еден филм да снимиме, за што другаруваме тука 10 години???
Собирајте екипа од Филм и Тв за актери, Џимеј ќе склопи сценарио, од Фото&Видео донираме опрема кој што има по дома и почињаме да снимаме.
Мислам по кринџ од ова не може да бидеме.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И додека кај нас се тапка во место и Преспав е врвот, во Босна најавени 6 серии со поддршка од босанскиот Телеком.

Српскиот Телеком исто спонзорираше едно 20 серии досега. А нашиве до кај се?! Сигурно чекаат интернетот да им дојде. Имат снемано.

Страшна дупка сме на секое поле, па и за серииве. А не дека не можеме да снимиме или немаме кадар...

 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Ние сме "failed state". 30 години неможе македонски коментар да идејствува државава на странските спортски телевизии кај нас а не па серии некој да продуцира. Прво немаме сценаристи и драматурзи кои би ги напишале серииве а не па нешто друго. И најбитно ако се снимат две на македонски третата ќе мора да биде на албански. Во превод секоја трета да ја правиме за Косово и Албанија.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom